This version of the page http://imi.org.ua/content/view/173889/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-12-09. The original page over time could change.
Інститут Масової Інформації - І знов — спікеріада?

м. Київ, вул. Крупської, 8,    тел. (044) 566-3085, 566-1534, 461-9023
 
     

Ми, журналісти, правозахисники та члени Міжнародної асоціації захисту свободи слова (IFEX) висловлюємо занепокоєність загостренням ситуації зі свободою слова  в Україні. Ми приєднуємося до наших українських колег та журналістів, які викривають цензуру, та вимагаємо, щоб українська влада припинила втручатися до роботи ЗМІ.

Детальніше...
 
Інститут масової інформації ще раз наголошує, що готовий надавати правову допомогу журналістам, які зіткнулися з цензурою та тиском в редакціях, консультувати та захищати їхні професійні й трудові права у випадку судових спорів. Детальна інформація за телефоном - 044- 566-1534 або електронною поштою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.
Детальніше...
 
Головна сторінка
Увага! Анонс
Новини
Семінари
Барометри
Про нас
Архіви сайту
  • Юридична діяльність
  • Освітні програми
  • На контролі ІМІ
  • Моніторинг стандартів
  • Моніторинг "джинси"
  • Головна

На контролі ІМІ

Справа Сергія Андрушка
Справа ТВІ та 5-го каналів
Справа Сергія Кутракова
Справа ТРК "Чорноморка"
Справа Василя Климентьєва

Наші результати

М. Мельник проти «Голосу Опілля»
Детальніше...
 
Справа Вередюка
Детальніше...
 
Гонгадзе проти України
Детальніше...
 
M. Самбур та В. Воротник проти Інтернет-видання «Українська Правда»
Детальніше...
 
М. Самбур та В. Воротнік проти газети «Україна Молода» та О.Зварич
Детальніше...
 
Справа газети «Перехрестя»
Детальніше...
 
Справа Я.Ткачівського
Детальніше...
 
Справа газети «Вчасно»
Детальніше...
 
«Плужнікова vs Притула та ПП „Українська правда”»
Судова боротьба відбувалася без особистої участі позивачки й відповідачки, які довірили цю судову справу своїм юристам. Сторону пані Плужнікової представляли працівники юридичної фірми „Коннов і Созановський”: найчастіше на судових засіданнях можна було побачити Сергія Коннова та Людмилу Опришко, сторону відповідачів представляли адвокат Тетяна Шмарьова та юрист ІМІ Роман Головенко.

Обґрунтування позову представниками позивачки було доволі типове для такого роду справ: оскаржуване речення заголовку, не зважаючи на питальну форму, вони вважали подачею фактів, які нібито були неправдивими та завдавали шкоди честі й гідності покійного.
Детальніше...
 

Анонси

Оголошується конкурс на семінар «Громадські кампанії на захист прав людини»
17.11.2010

Оголошується конкурс на участь у Семінарі «Громадські кампанії на захист прав людини», що організовує Громадська організація «М’АРТ» (Чернігів, Україна) разом з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».Семінар є навчальним заходом всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Детальніше...
 
УВАГА! ІМІ шукає регіональних власкорів для проведення моніторингу фактів порушень свободи слова
16.04.2007
Шановні колеги!
Детальніше...
 

І знов — спікеріада?
17.11.2008

Огляд преси (14-17 листопада 2008 р.)

Відставка голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, що сталася минулої середи, відтак опинилася в центрі уваги мас-медіа, котрі передусім неоднозначно розглядали питання — і чому за таке рішення голосували не лише депутати опозиційних фракцій, а й представники «Єдиного центру», що входить до блоку «НУ-НС», а також — яку позицію в цій події посідав Президент України. Активно оцінювалися шанси претендентів на це крісло, пропонувалися версії дальших політичних подій. Ось фрагменти на ці теми з деяких публікацій.

СІЛЬСЬКІ ВІСТІ»: чи це явище — нове?

У газеті захисту інтересів селян України за 14 листопада 2008 р. (№ 135) вміщено огляд «А. Яценюка відставлено. Хто наступник?». Авторка огляду Ніна Цюпа насамперед підкреслює:

«Щоб відставити Голову ВР, «регіоналам», комуністам, литвинівцям і їхнім союзникам із «Єдиного центру» в середу, 12 листопада, вистачило двох годин. Результат маємо приголомшливий і багатообіцяючий за своїми наслідками. Обезголовлений парламент — це нове явище в парламентській історії. Він уже переживав, скажімо, «оксамитову революцію» близько десятка років тому. Але тоді мав двох голів — легітимного і «революційного», останній врешті переміг законно обраного і посадив таки його в залу як рядового депутата. О. Ткаченку, хотів чи ні, довелося тоді змиритися з цим».

Нині головною темою розмов, резюмує авторка огляду, є наступний претендент на крісло Голови ВР, кандидатами на яке поки що називають три кандидатури — О. Лавринович, В. Литвин та І. Плющ.

«УКРАЇНА МОЛОДА»: хто винен?

У щоденній інформаційно-політичній газеті за 14 листопада 2008 р. (№ 215) вміщено огляд «Віктор Ющенко: звинувачення в тому, що за відставкою Яценюка стоїть Президент — це цинічна, брехлива, підкуплена позиція». Авторка Зоряна Кріт насамперед констатує:

«Відставка Арсенія Яценюка з посади Голови Верховної Ради — це «рішення, спрямоване проти  стабілізації ситуації в країні», вважає Президент. Коментуючи кадровий «переворот» у парламенті, Віктор Ющенко наголосив, що він був проти цієї відставки. А заяву Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка прямо звинуватила у звільненні Яценюка Президента, глава держави не захотів навіть коментувати. «Я не хочу коментувати цю думку, тому що я її не поважаю, тому що це цинічна, брехлива, підкуплена позиція, мета якої — посіяти туман для того, щоб робити свої авантюрні проекти», — акцентував Ющенко на прес-конференції по завершенні загальнонаціональної антикризової наради».

Президент у розмовах з Яценюком, Януковичем, Литвином і 10—20 іншими впливовими особами наполягав, відзначає оглядачка, щоб питання про відставку спікера не стояло в парламенті, але — марно. Авторка огляду також констатує:

«Прокоментував глава держави і голосування членів партійної групи «Єдиного центру» у фракції «НУНС», які забезпечили відставку Яценюка. «Ви знаєте, завдяки кому виникла ситуація, за якої в «нашій Україні» виникло три центри? Одним з яких керує Юлія Володимирівна і бажає, щоб це продовжувалося до нескінченності», — заявив Президент, зазначивши, що не може відповісти на питання, чому один із центрів голосував саме так. «Я не можу дати відповідь, чому цей центр голосував так. Я не хочу давати відповідь, тому що це не моє питання — цікавитися, чому той чи інший депутат, який не підкоряється концепції «Нашої України», голосує тим чи іншим чином. Я можу одне сказати: жоден народний депутат «Нашої України» не проголосував за підтримку відставки. Крапка, — наголосив В.Ю. і додав: — Я не хочу бути нянькою в десяти або дванадцяти політичних сил. Оскільки добре розумію, що як би не відповідав, що б не відбувалося в парламенті, — невістка завжди буде винна. У цій країні Президент завжди відповідатиме на всі питання».

«ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА»: куди повернеться екс-спікер?

У всеукраїнському громадсько-політичному тижневику за 14 листопада 2008 р. (№ 45) надруковано огляд «Арсеній Яценюк: «Мене «пішли», щоб я повернувся. Але вже не сюди».

Стосовно того, кому і навіщо була потрібна відставка Яценюка з посади голови Верховної Ради, автор огляду Ярослав Галата стверджує: найімовірнішу версію озвучив сам Яценюк — начебто слідом за ним депутати намагатимуться прибрати уряд на чолі з Юлією Тимошенко. Підкресливши, що для цього необхідно буде обирати нового  спікера, бо поки його немає, парламент, по суті, недієздатний, оглядач зазначає:

«Хай там як, а для Арсенія Яценюка тиждень, що минає, певніше, став позитивом, аніж навпаки. Позачергові вибори, швидше за все, таки відбудуться, а Яценюк оголосив про намір формувати якусь нову політичну силу. За нинішніх обставин у неї цілком можуть бути непогані перспективи. Принаймні, не гірші за ті, що почали вимальовуватися у квітні 2001 року перед щойно відправленим у відставку з посади прем’єра Віктором Ющенком. А він, подібно до Яценюка, тоді також говорив, що далеко не йде, і обов’язково повернеться. От тільки чи пригадує Віктор Андрійович, той свій месидж? Ой, навряд чи...»

«ДЕНЬ»: що станеться навесні?

У щоденній всеукраїнській газеті за 14 листопада 2008 р. (№ 207) надруковано огляд «Не в спікері справа», з підзаголовком — «Що потрібно для нормальної роботи парламенту?»

Наголосивши, що з трьох кандидатур на посаду нового спікера ВР (Лавринович, Плющ, Литвин) нині найбільші шанси в Литвина, авторка огляду Олена Яхно відзначає: багато хто з депутатів та експертів також з цим згодні, бо, по-перше, без участі його фракції нівелюється будь-який результат голосування, а по-друге, для регіонів і «ЄЦ» Яценюк був не засобом, а метою добратися до уряду. Оглядачка стверджує:

«Але загалом призначення спікера проблеми політичної кризи не вирішить. Порядок денний формують лідери фракцій. І щоб парламент працював нормально, потрібна стабільна більшість. Технічний уряд, судячи з усього, найближчим часом також навряд чи з’явиться. З одного боку, регіонали не хочуть, щоб Тимошенко формувала бюджет на наступний рік, з іншого боку, хтось має «вигребти» ці три місяці зими. Днями Партія регіонів зробила дивну як для опозиції заяву. Олександр Єфремов зазначив, що три місяці уряд не чіпатимуть. Мовляв, уряд завів країну в кризу — нехай тепер і виводить. Отже, поки перемагає друга концепція — на Тимошенко хочуть «повісити всіх собак» і зняти її ближче до весни. Або через вибори або через переформатування. Проте Тимошенко сама цілком здатна зруйнувати всі розрахунки і всі плани. По-перше, якщо вона укладе з Росією вигідні контракти щодо газу, її становище та електоральна позиція зміцняться. А по-друге, з кризи можна вийти і рятівницею».

Отож, чим закінчиться ця політична зима — ще велике питання, резюмує авторка огляду.

«СВОБОДА»: невже на обрії — переворот?

У громадсько-політичній щотижневій газеті за 17 листопада 2008 р. (№ 42) під рубрикою «Криза влади» вміщено огляд «Арсениада как этап переворота», автор якого Анатолій Наумов насамперед зазначає:

«А жалко все-таки Арсения Петровича Яценюка! Не худший спикер был, шутил достаточно изящно, причем на высоком интеллектуальном уровне — не то что некоторые. Как, скажем, Иван Степанович Плющ, который на своем номенклатурно-мужицком уровне впихивал «невпихуемое», чем и прославился, — так сказать, от обратного. Хотя, надо отдать ему должное, хитроват был, и со своей культурой выражения первостатейный. Он бы наверняка даже по личной просьбе Виктора Андреевича не помчался строчить заявление об отставке да еще продиктованное  неслыханными для Верховной Рады соображениями принципиального порядка: дескать, коль коалиция приказала долго демократизировать, то я, как ее выдвиженец на спикерский пост, обязан сложить высокие полномочия. Не пхайте уперьод батька!.. — примерно так выразился бы Иван Степанович. Разумеется, о себе. А с парламентской трибуны произнес бы не менее патетично, чем Яценюк, что если понадобится принести себя в жертву регламентным процедурам, то это заявление он будет готов в любое время дня и ночи изготовить. Дальше — как в телефоне: ждите, ждите…».

Оцінюючи версії дальших подій у парламенті, оглядач розглядає перспективи обрання нового спікера, а також варіанти створення коаліції, спрямовані на скасування дочасних виборів. Відтак узагальнює:

«В общем, если подтвердится распростанившаяся информация, что нашеукраинцы едва ли не единодушно отвергают коалиционный союз с регионалами, то намечающаяся спикериада станет для «гаранта» своего рода тестом на интриганство и демократическую «вшивость». Выбор здесь невелик: или восстановить в пикерстве Яценюка, если уж его снятие, по словам Ющенко, было дестабилизацией, а следовательно, восстановить и демократический формат коалиции, или, как выразился Иван Кириленко, подтвердить, что он «здав одного з кращих своїх бійців». В завершение стоит процитировать самого Арсения Петровича, которого почти жалко: «Це все гра… мова йде про переформатування парламентських сил, і не тільки. Про ще один етап перевороту через стіни парламенту». Переворот имени Ющенко…»

Огляд підготував

Хома ХОДУН (для ІМІ).

 
< Попередня   Наступна >
Назад



З життя НГО

Правозахсники вимагають звіту щодо блокування вручення Нобелівської премії миру
08.12.2010

Правозахисні організації звернулися до міністра закордонних справ із проханням пояснити ситуацію щодо відмови України бути присутньою на церемонії вручення Нобелівської премії миру на знак протесту проти нагородження китайського дисидента Лю Сяобо.


 

Детальніше...
 

Світ

ARTICLE 19, IMS закликають ВР реформувати медіа простір
14.09.2010

Британські правозахисники «ARTICLE 19» та IMS (Міжнародна підтримка ЗМІ) закликали депутатів Верховної Ради запровадити суспільне мовлення, унеможливити напади на журналістів та політичний тиск та проголосувати за закон про доступ до суспільно важливої інформації. Дві громадські організації направили спільного листа до українського парламенту. Про це повідомляє IFEX.

Детальніше...
 

Генпрокуратура назвала винним у вбивстві Гонгадзе Пукача і Кравченка
06.12.2010

Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України завершило розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням екс-генерала Олексія Пукача у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. З ст. 364 Кримінального кодексу України і ч. 3 ст. 166 та п.п. «в»,«і» ст. 93 КК України 1960 року.

Детальніше...
 

Законодавство

  • Генпрокуратура назвала винним у вбивстві Гонгадзе Пукача і Кравченка
  • Як УП посудилася з президентом
  • Хто і чому не хоче доступу до інформації
  • Резолюція: проект концепції суспільного мовлення потребує конкретизації і суттєвих уточнень
  • Переможна хода приватності
  • До галузі медіа підійшов Фронт, або що пропонує журналістам Яценюк
  • Чи перетворять Україну на "міліцейську державу"?
  • Кому потрібен такий репресивний інструмент як кримінальна відповідальність за наклеп?
  • Як не допустити безкінечний «тиждень «дИмократії»
  • Народні депутати розпочали полювання на відьом. Що несуть нам медійні законодавчі ініціативи?
  • Наказ МВС № 88. Повний текст і юридичний коментар щодо захисту прав журналістів
  • Оскарження відмови в порушенні кримінальної справи за ст. 171 КК України
  • До суду з диктофоном.
  • Депутатам пропонують заборонити рекламу сексу.Чого варто чекати від існуючих законодавчих ініціатив?
  • Про плюралізм поглядів у Партії Регіонів та заборону пропаганди фашизму
  • Чи достатньо лише самого закону для роздержавлення преси в Україні?
  • Костянтин Дегтярьов: Коментар до Закону України "Про захист суспільної моралі"
  • Чому майже ніхто в інформаційній сфері не боїться порушувати Закон про вибори Президента
  • Мораль і Кримінальний кодекс
  • Газета «Факти» - лідер по суцільному позитиву про Тимошенко та Яценюка

Дискусії

"Український тиждень" на колесах
06.12.2010
Починаючи писати цей блог про «джинсу», приблизно собі уявляв хто будуть мої головні герої. Журналісти з випадково підібраними іменами з низки тиражних (переважно жовтих) газет. Проте, журналу «Український тиждень» в моєму уявному списку не було. Адже складно повірити в те, що інтелектуальне та національно-свідоме видання буде публікувати брудну заказуху, ще й без позначки «На правах реклами».
Детальніше...
 

Медіаграмотність

Практично у всіх досліджуваних регіонах рівень політичної та комерційної «джинси» зрівнявся
27.04.2010
У березні рівень політичної та комерційної джинси у друкованій пресі практично зрівнявся, а у деяких регіонах кількість комерційної джинси значно перевищила кількість комерційної.

Про це свідчить моніторинг , який проводить громадська організація Інститут Масової Інформації у рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян».

Детальніше...
 

Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
25.06.2010

Матір убитого журналіста Георгія Гонгадзе вже втомилася від політичних спекуляцій на смерті її сина і не вірить, що ця справа колись буде доведена до кінця. Зустріч із Президентом Віктором Януковичем не додала їй оптимізму. В інтерв’ю ЗІКу Леся Гонгадзе розповіла, про що вона говорила з Президентом і чому вона переконана, що знайдене тіло не належить її синові.

Детальніше...
 

Інтерв'ю

  • Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
  • Кат завжди набагато гірший за того, хто вчинив злочин
  • "У нас журналістика долара, а не журналістика в європейському розумінні цього слова"- В.Іванов
  • «Цензура існує, проте, маскується у інші форми» - Юрій Луканов
  • Мирослава Гонгадзе: Час ховати це нужденне тіло, аби дати спокій душі Георгія
  • Зі свідченнями Пукача відбуваються серйозні маніпуляції - Валентина Теличенко, адвокат М.Гонгадзе
  • Генерал вибіркової дії
  • Володимир Яворський: "Виборність місцевих судів означатиме кінець їх незалежності"
  • "Смішарики - це мультфільм про життя у всіх його проявах"- Є.Самойленко
  • Олександра Коваль: Той, хто змалку звикне читати, буде робити це впродовж життя


Новини

09-12-2010
12:33 - "Інститут національної пам’яті отримає статус президентської структури" - Герман
11:03 - Курков та Положій запрошують на " Побачення зі Львовом"
10:35 - Хакери зламали веб-сайт компанії Mastercard
08-12-2010
16:08 - Київський суд дозволив владі заперечувати Голодомор
14:52 - «Велику різницю» будуть показувати без комедійних сюжетів про політиків
14:02 - КНМП закликає керівництво СТБ припинити незаконні дії по відношенню до Османа Пашаєва
13:58 - Wikileaks опублікував умови надання Україні кредиту
13:06 - На директора мережі кінотеатрів завели справу
12:07 - И снова про WikiLeaks
11:34 - Китайська влада вирішила заснувати власну Нобелівську премію миру
11:08 - Судове слідство у справі Г.Гонгадзе мають бути публічними - В.Наливайченко
10:38 - Правозахсники вимагають звіту щодо блокування вручення Нобелівської премії миру
07-12-2010
16:05 - Інформаційний тероризм у дії
15:02 - У МЗС сказали неправду про причину ігнорування Нобеля?
13:16 - "До вбивства журналіста Гонгадзе могли бути причетні іноземні спецслужби" - Коновалюк
13:03 - У Великобританії заарештували засновника сайту WikiLeaks
12:00 - "Законодавство щодо захисту прав людини потребує змін" - Вінницька правозахисна група
11:13 - "Суд поверне справу Г.Гонгадзе до Генпрокуратури ще під час попереднього розгляду " - О.Мусієнко
10:51 - "Я думаю, що є певні домовленості між Пукачем і слідством" - Сергій Осика
06-12-2010
17:02 - 9 грудня - нагородження першого лауреата літературної премії І.Моісеєєнка
16:48 - На Рівненщині стартують тренінги «Лабораторії соціальних медіа»
16:09 - 7 грудня – акція на підтримку власника сайту Wikileaks
14:23 - Головний редактор газети "Зоря Тарханкуту" пов’язує побиття журналіста з викривальними статтями
13:09 - "Ми повинні значно скоротити державний апарат" - Янукович
12:34 - Невідомі побили кореспондента газети "Зоря Тарханкуту"
12:06 - Генпрокуратура назвала винним у вбивстві Гонгадзе Пукача і Кравченка
11:29 - Держава може у будь-який момент викрасти інформацію з соцмереж, – WikiLeaks
11:04 - На Майдані вимагають відставки Януковича
03-12-2010
16:22 - «Зміни клімату» у свободі слова. Такі ж непомітні, такі ж небезпечні
15:34 - "Розгін протестувальників був акцією влади, щоб залишитися з обличчям" - експерти

Авторизация



Барометри

  • Барометр свободи слова за листопад 2010 року
  • Барометр свободи слова за жовтень 2010 року
  • Барометр свободи слова за вересень 2010 року
  • Барометр свободи слова за серпень 2010 року
  • Барометр за липень 2010 року
  • Барометр свобода слова за червень 2010 року
  • Барометр за травень 2010 року
  • Барометр свободи слова за квітень 2010 року
  • Барометр за березень 2010 року
  • Барометр за лютий 2010 року
  • Барометр за січень 2010 року
  • Барометр за грудень 2009 року
  • Барометр за листопад 2009 року
  • Барометр за жовтень 2009 року
  • Барометр за вересень 2009 року
  • Барометр за серпень 2009 року
  • Барометр за липень 2009 року
  • Барометр за червень 2009 року
  • Барометр за травень 2009 року
  • Барометр за квітень 2009 року
  • Барометр за березень 2009 року
  • Барометр за лютий 2009 року
  • Барометр за січень 2009 року
  • Барометр за грудень 2008 року
  • Барометр за грудень 2008-го року
  • Барометр за листопад 2008 року
  • Барометр за жовтень 2008 року
  • Барометр за вересень 2008
  • Барометр за серпень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за червень 2008 року
  • Барометр за травень 2008 року
  • Барометр за квітень 2008 року
  • Барометр за березень 2008 року
  • Барометр за лютий 2008 року
  • Барометр за січень 2008 року
  • Барометр за грудень 2007 року
  • Барометр за листопад 2007 року
  • Барометр за жовтень 2007 року

ТИПОВІ ДОКУМЕНТИ

Запит про надання документів
 
Інформаційний запит
 
Зразок позову щодо ігнорування запиту
 
Зразок позову щодо відмови в наданні інформації
 
Звернення до прокуратури щодо порушень права на акредитацію
 
Звернення до прокуратури щодо ненадання інформації
 

 
 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Настрій дня