This version of the page http://life.pravda.com.ua/problem/4c7b90f657f16/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-12-02. The original page over time could change.
Студентам доведеться платити за пропущені заняття | Українська правда _Життя

 

// Фото з сайту ptaxa.com.ua
// Відкривайте кишені

Студентам доведеться платити за пропущені заняття

Кабінет міністрів ухвалив кілька постанов, що стосуються освіти, серед яких - перелік платних послуг, що можуть надаватися у вузах

У переліку є як ті, що вже давно є платними (приміром, ламінування, ксерокопіювання або одержання другої вищої освіти), так і нові ("пеня" за пропущені заняття і за послуги бібліотек у неробочий час).

Студенти кажуть: неофіційно в деяких вузах за це вже давно беруть гроші, повідомляє газета "Дело".

Керівництво вузів каже, що платні послуги - рішення правильне. "Викладачу за понаднормову роботу потрібно платити? Так", - упевнений ректор Тернопільського педуніверситету Володимир Кравець.

Студенти нововведеннями незадоволені, але відзначають, що "розкривати гаманець" звикли. "У нас пропуск заняття з неповажної причини - 28 гривень", - розповідає студентка з Національного медуніверситету.

Відповідно до постанови, платним стає також зовнішнє незалежне оцінювання (тестування).

"Природно, це стосується не всіх тестів", - пояснила заступник міністра освіти Ірина Зайцева. "Основні три предмети будуть безкоштовними, але якщо людина хоче складати більше або хоче поліпшити свій результат за минулий рік, вона має платити за це", - пояснила вона.

Платною стане і студентська (курсантська та інші) форма у вузах, де вона потрібна. Хоча, частіше, за неї курсанти платять і так.

"У нас тільки сироти одержують форму безкоштовно. Інші платять близько тисячі гривень за комплект", - розповідає перший проректор НАУ Максим Луцький.

У подальших планах Міносвіти - повернути вступні іспити у вузах, разом з тестуванням, а також позбавляти стипендії студентів за трійку в заліковці.

Варто нагадати, що прем'єр Микола Азаров раніше оголосив про необхідність регулярно проводити перевірки якості знань українців після закінчення навчання у вищих навчальних закладах.

"Необхідно провести оцінку якості отриманих випускниками знань. Такі перевірки необхідно проводити як на останніх курсах (навчання), так і через 3, 5 і більше років після закінчення вузів", - сказав Азаров.


 
Додати коментар
ОСТАННІ КОМЕНТАРІ
Артем _ 07.10.2010 15:02
я незнаю, але вмене складається таке враження,що скоро і пенсіонери будуть поповнювати наш прекрасний бюджет.
Мені б хотілося детальніше знати про цю постанову міністерства освіти і науки україни, що вони мають за поняття про пропущенні заняття, яка є поважна причина, а яка ні.
І чи повинні платити за пропущені заняття пільгові категорії населення(а саме; сироти, інваліди 1 та 2 груп, чорнобельці усіх категорій, студенти із малозапеспечених сімей та багатодітних сімей.
І чому саме 28 гривень за одне пропущене заняття?
Хотілося б розкласти цю постанову по по полицях, щоб у студентів не виникало ні яких зайвих питань. також, чи повинні платити за них контрактники?
Коля _ 04.09.2010 13:42
Просто вже не знають як з людей гроші вибити.
І що значить "брати книжки в позаробочий час"? якщо абонимент працює з 8 до 5
Маркшейдер _ 30.08.2010 16:46
Мі отвєтствєнно заявляєм, что будєм повірять знанія по рускому язику послє закінчення школи, універсітєта і чєрєз 5 лєт пізніше. Мі хочемо домотися, чтоб усі размовляли по рускі нє гіршє як я по українскі. Так что учітся бісові діти, це я маршейдер фінансових наук вогорю.
kurtol _ 30.08.2010 16:28
Ну-ну, хай закручують гайки, студент народ такий що як треба будуть бастувати і на мітингах відстоювати свої права.
Сергій _ 30.08.2010 14:58
Як можна реально організувати перевірку знань через 5 років після закінчення вузу? Де шукати тих випускників?
Де ще в світі таке є?
ПОвний маразм
Подивитися всі коментарі [ 6 ] або додати свій
ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ
Рейтинг
 

Топ-100 глобальних мислителів 2010 року3

Журнал Foreign Policy склав список 100 наших сучасників, які, на думку редакції, є "мислителями глобального значення". Це люди, що внесли на "ринок ідей 2010 року" найкращі думки, пояснює видання.
Щастя є!
 

Життя з ВІЛ-позитивним: міцний шлюб і здорова дитина8

Марина понад 8 років залежала від наркотиків. Одного дня вона вирішила, що або вмре, або вилікує цю хворобу. У центрі реабілітації жінка познайомилась з майбутнім чоловіком, який виявився ВІЛ-позитивним. У цієї сім’ї народилась здорова дитинка: пара знала, як її захистити. Тепер Марина 5-й рік допомагає тим, для кого зараз життя без наркотиків неможливе, бо не з книжок знає, що ВІЛ в Україні – пандемія.
Знакомство с лучшими
 

Франко Контерно: Наше вино - не запрос рынка, а удовольствие жизни

По большому счету, человек может прожить без вина - оно не является жизненной необходимостью. Однако вино украшает жизнь. И мы производим удовольствие жизни. Мы не ставим себе за цель - заработать много денег или производить то, что требует рынок. Мы делаем то, что нравится нам и ищем по всему миру людей, у которых схожий с нами вкус.
Батько Клочкової псує їй життя, а бойфренд - альфонс і аферист?
Tabloid.com.ua
Hotels reservation Бронирование отелей
  • Отели Милана
  • Отели Барселоны
  • Отели Амстердама
  • Отели Вены
  • Отели Лондона
  • Отели Хельсинки
Нарцисизм перестануть вважати психічним розладом

Христофор Колумб виявився сином короля Польщі

 
Оператори готові відключати "чорні" і "сірі" мобілки

Патріарх Кирило мріє злітати у космос

 
Сніг та морози паралізували Європу

Онколог винайшов "еліксир молодості"

 
БЛОГИ "УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ"
Уряд дозволив тестування вакцин на українцях
Євросоюз розпочав розслідування відносно Google

Росіян відлякують від наркотиків шокуючим відео

 
Українцям дозволили відпочивати на новорічні свята 6 днів
За 2010 рік на ВІЛ/СНІД захворіли 20 тисяч українців - експерти
Пішов з життя режисер "Зоряних війн"
 
Архів      RSS-стрічка
© 2007-2010, Українська правда. Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "Українську правду. Життя"

Зворотній зв'язок