This version of the page http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=9848 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-09-26. The original page over time could change.
Відлуння віків: Новини докладно
Головна
Пам'яткоохоронні організації
УТОПІК
Центр пам'яткознавства
Контакти
«Пам’яткознавчі дискусії»
Наші інтерв'ю
Наш конкурс
Конкурс 2007
Конкурс 2009
Законодавча база
Наукові конференції
Тематичні видання
Тематичні інтернет-проекти
Українські інтернет-проекти
Іноземні інтернет-проекти
Наші партнери
Про проект
Книга відгуків
Пишіть нам
Відвідувачів
Всього: 0
Присутні зараз: 3
Переглядів сторінки: 1647226
Mlb jerseys galvanized steel tape NFL Jerseys Air Jordan UGG Boots jordan shoes gucci shoes
<< Перейти до перегляду останніх новин

<< Перейти до архіву новин
     Дата: 26.12.2009
     Джерело: РІСУ
     Адреса оригіналу статі: http://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/33498



      Московська Патріархія просить Прем’єр-міністра України допомогти УПЦ одержати храм у Чернігові
     Голова Синодального відділу з питань стосунків Церкви та суспільства Московської Патріархії протоєрей Всеволод Чаплін звернувся з листом до прем’єр-міністра України. У ньому священик просить Юлію Тимошенко допомоги в питанні повернення УПЦ храму св. Катерини, «захопленого розкольниками», як сказано у листі. Охарактеризовуючи конфлікт, що склався довкола храму Катерини у Чернігові, священик зазначає, що храм «віками належав канонічній православній Церкві та відібраний у неї в роки гонінь за віру».

     2006 року храм в користування громаді УПЦ КП передав голова Чернігівської ОДА М. Лаврик. Натомість громада УПЦ в знак протесту встановила біля храму похідний храм-намет. "Прибічники Київського Патріархату неодноразово намагалися знищити похідний храм із застосуванням фізичної сили. Під час одного з нападів був спалений похідний храм і святині, що знаходилися в нім. Віруючі з Божою допомогою залишилися живі. Прихожани встановили новий похідний храм і продовжили здійснювати богослужіння", — йдеться у зверненні о. Всеволода Чапліна до Юлії Тимошенко. Про це інформує офіційний сайт Московського Патріархату.

     Після того, як справа потрапила до суду, Десятинний районний суд Чернігова ухвалив, а Апеляційний суд Чернігівської оьласті підтвердив, рішення-вимогу забрати похідний храм УПЦ, розташовоний біля храму св. Катерини. Верховний суд України призупинив рішення Апеляційного суду. Ця постанова актуальна й досі.

     «... проте над общиною віруючих як і раніше нависає загроза незаконного знесення похідного храму і розгону тих, що моляться. У зв'язку з цим прошу Вас, шановна Юліє Володимирівно, з розумінням підійти до забезпечення безпеки і прав учасників мирного молитовного стояння і прийняти можливі заходи для повернення храму його історичному користувачеві», — підсумовує о. Всеволод.

     * * * * *

     Лист представника МП до Прем’єр-міністра України це ще один удар по самостійності УПЦ в управлінні — заява УПЦ КП

     У Київській Патріархії прокоментували лист голови Синодального відділу Московської Патріархії з питань стосунків Церкви та суспільства прем’єр-міністру України, в якому йдеться про ситуацію з храмом св. Катерини в Чернігові. «Отець Всеволод пише неправду, а сам лист свідчить про нехтування Московською Патріархією прав УПЦ (МП) на незалежне і самостійне управління», — йдеться у відповіді Київської Патріархії.

     «Нам і раніше було відомо про прагнення певних кругів РПЦ розмити незалежність УПЦ (МП) в управлінні, фактично, перетворити її на підлеглий екзархат. Лист став черговим підтвердженням нашої думки», — повідомляє прес-центр Київської Патріархії офіційну позицію УПЦ КП в цьому питанні.

     В УПЦ КП вважають, що заява о. Всеволода «вписується» у централізаторську політику Патріарха Московського Кирила. «Елементами цієї політики стали включення до складу Синоду РПЦ ще одного архиєрея від України, що зводить роль Митрополита Володимира в Синоді до рівня інших єпархіальних архиєреїв-синодалів. Окрім цього, у всілякі комісії РПЦ стали включати представників від УПЦ – а це все одно, що депутатів Верховної Ради включати в комісії Держдуми Росії», — читаємо у заяві УПЦ КП.

     У відповіді Київської Патріархії наводяться інші численні факти, що підтверджують висловлену на початку позицію. Зокрема, йдеться і про бажання Патріарха Кирила, щоб у Москві узгоджувати єпископські призначення в УПЦ, і про те, що одразу після початку переговорів між УПЦ КП та УПЦ одного з головних дієвих осіб цього процесу від УПЦ — архимандрита Кирила Говоруна — «рішенням Синоду РПЦ неочікувано перевели на посаду в Москву». «При цьому Митрополита Володимира у цій ситуації фактично поставили перед доконаним фактом», — читаємо у заяві УПЦ КП.

     Лист о. Всеволода ще раз демонстує нівелювання Московською Патріархією прав УПЦ. «Маючи в Україні велику кількість своїх структур — Архиєрейський Собор, Священний Синод УПЦ (МП), Предстоятеля цієї Церкви, її синодальні відділи — протоєрей Всеволод Чаплін не вважає за потрібне звертатися до цих стуктур та єрархів, щоб вони висловили свою позицію українській владі щодо питання чернігівського храму Катерини. Але це питання є внутрішньою проблемою УПЦ.

     Навпаки, протоєрей Чаплін вважає можливим для себе через голову Митрополита Володимира звертатися до голови Уряду України. Це вже само по собі є кричущим порушенням субординації», — констатують в УПЦ КП. Водначас в Київській Патріархії заявляють, що таких дій протоєрей Чаплін не зміг би собі дозволити без згоди на те Патріарха Кирила.

     Що ж до самого конфлікту навколо Катериненського храму в Чернігові, то в заяві Київської Патріархії йдеться про те, що не в компетенції української влади визначати канонічність тих чи інших конфесій, а те, що храм Київському Патріархату передали законно, доводять рішення судів, як сказано в заяві. Окрім того, тут йдеться, що палатки ставили довкола храму за участю проросійських політичних партій і рухів. А пікети, як йдеться у зверненні, мирними назвати важко.

     Щодо пожежі в похідному храмі, то в заяві названо неправдивими звинувачення в цьому представників УПЦ КП, оскільки слідство довело, що пожежа трапилася внаслідок недотримання правил пожежної безпеки.

     «Звертаючись до Юлії Тимошенко з проханням «вжити заходів», отець Чаплін, ймовірно, сплутав нинішню Росію з Україною, фактично чекаючи, що Прем'єр-міністр втрутиться в хід судового процесу. Україна – не Росія, отче Всеволоде, і те, що проробляє російська феміда з храмами в Суздалі, в Україні не проходить», — заявили в Київському Патріархаті.

     У Чернігові, як сказано далі, є 11 храмів Московського Патріархату. Тому у заяві УПЦ КП сказано, що своєю заявою Московська Патріархія не стільки піклується про права віруючих УПЦ, скільки демонструє своє зацікавлення в продовженні скандалу довкола храму св. Катерини.

     РІСУ

     * * * * *

     Катерининська церква у Чернігові – визначна споруда українського барокко (освячена 1715-го року), пам'ятка архітектури національного значення.

     


mbt shoes ghd straighteners christian louboutin shoes max 90 mlb jerseys soccer jerseys nfl jerseys air max 90