This version of the page http://www.epravda.com.ua/columns/4b73d728431fa/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-08-13. The original page over time could change.
Юля і Вова убили "Надра" | Економічна правда
PDA     RSS     Архів
Поштова розсилка:
Пошук:

  П'ятниця, 13 серпня 2010, останнє оновлення: 1 хвилину тому

Юля і Вова убили "Надра"

Божевільна версія полягає у тому, що злий геній викупить залишки банку і створить на їх основі щось сильне. Тінь батька Фірташа, яка блукає сторінками ЗМІ, звичайно, багата, але вона далеко не ідіотична.

Наразі є факт: текст постанови про переведення вкладів з Надра Банку у Родовід Банк опублікований на сайті уряду. Нацбанк мав два дні на оприлюднення двох простих речень: "Ми цю постанову не підписували. На сайті уряду опублікована "липа".

Нацбанк цього не зробив. Отже, слід називати речі своїми іменами: Юля убила Надра Банк. У цьому їй допоміг Вова.

Той зараз грається у бюрократію: ховає текст підписаної постанови, щоб потім при нагоді зняти з себе відповідальність. Як у фільмі: "Хто підписав? Я підписав?".

Дружній тандем ухвалив рішення, незважаючи на те, що "Надра" ще могли стати на ноги. З останніх сил, але могли.

Так, з банку вивели величезні суми грошей. Так, можливо, у цьому брали участь всі акціонери, хоча деякі через суд доводять, що вони білі, пухнасті і не з цієї країни.

Так, в установі працює тимчасова адміністрація. Це означає, що після її відкликання частина вкладників відразу ж захоче зняти свої гроші.

Так, протягом певного часу банку довелося би відновлювати довіру до себе. Втеча хитрувато-сором'язливого Ігоря Гіленка разом з деякими топ-менеджерами запам'ятається багатьом і надовго.

І все ж, це чудовий банк. Він найбільший. Створити з нуля такий же буде коштувати надто дорого. Річ не лише у приміщеннях, оргтехніці і секретарках з довгими віями. Перш за все, цінність установи у внутрішніх процедурах та технології.

У Надра Банку це, безумовно, є. Фінансисти підтвердять, що протягом тривалого часу він розвивався "на підсосі". Йому постійно не вистачало грошей, щоб встигати за кількістю проектів, у які влазив менеджмент. Тому були і підвищені ставки за внесками, і постійні запозичення на міжбанку, і особливі стосунки з НБУ.

І все ж, "Надра" витримали перегони. У осінь 2008 року установа увійшла, утримуючи сьоме місце в системі. Це приголомшливий результат, тому що її не підтримують ні іноземні акціонери, як Укрсоцбанк, "Аваль" або Укрсиббанк, ні великі фінансово-промислові групи, як "Приват".

Тож Ігорю Гіленку можна дати особливу нагороду. Якщо він, звичайно, ризикне за нею приїхати в Україну.

Багато у чому "Надра" працювали так само, як знаменитий "Приват". Банк входив у багато проектів, навіть якщо вони стартові і надто ризиковані, допомагав розкручувати ці бізнеси. Щоправда, потім до власників починали ходити "з міліції", "від пожежників", "із санстанції" і просто "доброзичливці".

У підсумку, початкові власники із скромним гонораром випроваджувалися із своїх підприємств і отримували повну свободу підприємницької діяльності. Тож "Надра" ще й стимулювали інноваційний процес - у своєму стилі.

Друга перевага банку - особливо "заточений" висококласний персонал. За стільки років яскравої діяльності - жодного гучного скандалу. Цим людям дати гроші, правильно зорієнтувати - і вони "порвуть" усіх конкурентів.

Є й третя перевага: "Надра" не порожні, у ньому є гроші. Установу можна оживити, на відміну від "живих мерців" Укрпромбанку і "Києва". Тут потрібно ще з'ясувати, кому уряд надав послугу, купивши цей суповий набір.

Чому ж "Юля вбила"?

Переказ вкладів з Укрпромбанку - не вбивство. Мабуть, навіть закон не забороняє вилучати у свіжих трупів внутрішні органи для пересадки. А от у випадку з "Надрами" - повноцінне вбивство. Було це приблизно так.

Під вікнами палати, у якій лежить важкохвора людина, проходить мітинг. На ньому регулярно виступає керівник району - енергетик за освітою. Вона вимагає перестати змащувати рани хворого йодом, а в кінцевому підсумку - ще у живого ампутувати серце, легені, печінку і нирки.

Після цього хворий "має право вижити". Саме таку фразу використовували у середньовічній Туреччині після розтину живота садівника, якого запідозрили у з'їданні огірка падишаха. Виявляється, не винен - можеш вижити.

Якщо без образності, то спочатку Тимошенко залякала країну Фірташем - міфічним казковим персонажем з трьома головами і кігтями на широких крилах.

Вона розповіла легенду про те, що спекуляції на валютному ринку в 2008 році організували "Надра", Фірташ, Нацбанк і Секретаріат президента. А через рік на хвилі передвиборного піару вирішила перевести депозити населення у "Родовід".

Варто сказати, що разом з Тимошенко документ підписав Володимир Стельмах. Можливо, йому порадила це зробити тимчасовий адміністратор банку Валентина Жуковська. Звісно, вона повинна була прорахувати різні варіанти долі установи, але вибирав, як діяти, сам голова НБУ.

Стельмах злякався. Іншого пояснення просто нема. Цікаво, що ні їй, ні йому за це нічого не буде. Вчіться. Мільярди під ніж - і нічого.

З боку прокуратури - нуль претензій. Нічого вона не доведе, як і щодо подій осені 2008 року.

З боку населення - теж "шоколад", адже внески людей врятовано.

Але тоді питання любителям соціальної справедливості від "Юлі і Вови": що робити з грошима 35 тисяч підприємств? Саме стільки компаній обслуговували "Надра". Ці кошти становили 2/5 усіх грошей на депозитах.

Кожне з цих підприємств отримало затримку або зупинку платежів. Деякі з них - фінансові компанії, які клали гроші у "Надра" на депозит. Вони отримали борги перед своїми клієнтами та величезні збитки. Крім того, у всіх підприємств є працівники, які, напевно, на собі відчули, як фірма втратила гроші.

Кожна з цих компаній має повісити у своєму офісі портрети Тимошенко, щоб ніколи не забути: через її передвиборну кампанію вони позбулися грошей.

Тепер щодо останньої ілюзії. Не варто вірити, що огризок, який залишиться після переведення внесків у "Родовід", зможе працювати.

Головна божевільна версія полягає у тому, що злий геній викупить залишки банку і створить на їх основі щось сильне. Потрібно сказати, що тінь батька Фірташа, яка блукає сторінками ЗМІ, звичайно, багата, але вона далеко не ідіотична.

Якщо припустити, що олігарх - людина розсудлива, у чому мало хто сумнівається, то купувати банк він став би тільки з депозитами населення. Хоча б тому, що без людей велика мережа не потрібна.

Купувати банк з депозитами варто було б, навіть якщо половина клієнтів втече після зняття тимчасової адміністрації. Хоча чому б це їм бігти, якщо банк купив олігарх, який має заступництво з боку президента і правлячої партії? Навпаки, нумо нести нові гроші на депозит!

Єдине, що може зацікавити великого і жахливого Фірташа, - це мережа відділень, яку простіше купити з аукціону, як колись "Приват" за безцінь розжився мережею АКБ "Україна". А можна й не купувати, а через домовленості з НБУ взяти у довгострокову оренду.

Замість підсумку уявімо похорони Надра Банку.

Йде брудний сніг. Слово має тимчасовий адміністратор Валентина Жуковська. "На кого ж ти нас покинув!" - побиваються 35 тисяч підприємств.

У бінокль за процесом спостерігають Юля і Вова, не наважуючись підійти. Все-таки страшно, хоча все начебто і за законом.

На могильній плиті написано: "Ліквідований рішенням...". Збоку надряпано: "Юля + Вова =".

P. S. Зараз навколо банку відбуваються незрозумілі процеси. Нібито Фірташ після перемоги Віктора Януковича на виборах таки зважився купувати "Надра", і зараз люто атакує НБУ. А в. о. міністра фінансів Ігор Уманський навіть створив для Тимошенко безпечну можливість відмовитися від її слів, запропонувавши скасувати постанову про переведення внесків. Можливо, й так.

Але Нацбанк поки що мовчить, і тому обговорювати варто єдиний підтверджений факт: все ще діє спільна постанова НБУ та уряду про переведення грошей з "Надр" у "Родовід".

 
Про автора:

Сергій Лямець, ЕП
 
Теми: Надра Банк, Родовід Банк, НБУ, Тимошенко, Стельмах
Обговорити на форумі
Коментарі [ 8 ]
terrassa _ 13.02.2010 17:12
Да , вообще, на кой хрен Украине такое количество банков? Почему нужно жалеть, что закроется один из них.
terrassa _ 13.02.2010 17:08
Мерзкая заказная статья.
Ложь почти каждое слово, профессионализмом автор не страдает. Если бы я не работал в Надрах, то мог бы и поверить.

"І все ж, це чудовий банк. Він найбільший." Заметьте, что "большой" в понимании автора сразу означает "хороший". "Перш за все, цінність установи у внутрішніх процедурах та технології." А это утверждение вызывает просто смех.

"Фінансисти підтвердять, що протягом тривалого часу він розвивався "на підсосі". " То есть, жадные и бездумные были руководители, не планировали, рисковали нашими деньми. Все на авось.

"Друга перевага банку - особливо "заточений" висококласний персонал." Полная чушь. Небольшие зарплаты, текучка персонала страшная.

""Надра" не порожні, у ньому є гроші." Очередной обман. Если же это так, то почему автор не осуждает банкиров. Ведь не отдавать деньги их законным владельцам (вкладчикам) - преступление.

"Юля вбила". Наглая ложь. Пытается отмазать Гиленко. Проблемы в Надрах были видны уже в мае 2008 года!
Danik _ 13.02.2010 02:53
Всі зрадили Президента!!!
От тепер тримайте на що заслуговуєте)))
Mess _ 12.02.2010 15:33
Ай-я-я-я-яй, убили НАДРА, убили...
Ай-я-я-я-яй, Юля+Вова,
ни за что, ни про что,
суки, замочили.
floshe _ 12.02.2010 13:38
Опять клята Юля? А, что же Вова не помог Фирте? Почему связка регионалов с НБУ ( Фирт – Пискун – Вова ) не сработала (пора на пенсию?)? Помнится, в детстве Святику сосед(еврей) напророчил быть Генпрокурором.
Подивитися всі коментарі [ 8 ] або додати свій
 
За темою
З Надра Банку за добу зняли 20 мільйонів
Надра Банк не поверне вклади?
У Тимошенко можуть скасувати рішення щодо банків "Надра" і "Родовід"
Надра Банк відновлює виплату депозитів
Мінфін виступає проти передачі активів і пасивів Надра Банку у Родовід Банк
Публікації
13.08.2010 _  Ігор Лубківський, для ЕП

Пенсійна реформа: допомога багатим

Чи не пора повернутися до практики більшого оподаткування вищих зарплат? Чи й справді слід обмежуватися однаковими для всіх 15%? Чи не є таке "спрощення" грою в одні ворота: допомогою заможним? Може, їм варто хоча б у Пенсійний фонд платити більше, скажімо, плюс 5% після кожних 10 тисяч гривень?
 
12.08.2010 _  Дмитро Дєнков, ЕП

СОТ оштрафує уряд за блокування експорту зерна?

Митниця, яка фактично заблокувала вивезення пшениці, може наразитися на санкції. Існує ризик, що члени СОТ, чиї інтереси постраждають від заборон, можуть вимагати не тільки скасування обмежень, але й грошової компенсації від України.
 
Новини
13:07
Уряд докапіталізує "Нафтогаз" на 7,4 мільярди
12:56
Рекреаційну землю Криму продаватимуть на електронних торгах
12:46
Уряд затвердив фінансовий план "Нафтогазу" з таємними цифрами
12:36
АМКУ завів справи на банки за нав'язування страхувальників
12:21
В Росії кажуть, що не відмовлялися від молдавського вина
12:14
БЮТівець розкритикував земельну ініціативу Азарова
11:58
Цушко "посвятив" Януковича і Азарова в реформатори
11:52
Українські експортери поступово йдуть з Азії
11:33
Аграрне відомство США спровокувало ріст цін на пшеницю
11:26
Євро дешевшає на міжбанку та в обмінках
11:16
Рахункова палата нарахувала на 30 мільярдів зловживань
11:15
ОГЛЯД РИНКІВ: Дефіцит зовнішньої торгівлі зростає
10:44
Росіяни нав'язують свої тролейбуси українським містам
10:25
Продовольство в світі вже подорожчало на 10%
10:11
Генпрокуратура перевіряє ринок зерна
09:58
ДКЦПФР знає нового власника ХК "Київміськбуд"?
 
Публікації
13.08.2010

Пенсійна реформа: допомога багатим

Чи не пора повернутися до практики більшого оподаткування вищих зарплат? Чи й справді слід обмежуватися однаковими для всіх 15%? Чи не є таке "спрощення" грою в одні ворота: допомогою заможним? Може, їм варто хоча б у Пенсійний фонд платити більше, скажімо, плюс 5% після кожних 10 тисяч гривень?


РАБОТА
Загрузка...
12.08.2010

СОТ оштрафує уряд за блокування експорту зерна?

Митниця, яка фактично заблокувала вивезення пшениці, може наразитися на санкції. Існує ризик, що члени СОТ, чиї інтереси постраждають від заборон, можуть вимагати не тільки скасування обмежень, але й грошової компенсації від України.
12.08.2010

Навіщо росіянам українські "Ани"

Серійне виробництво АН-140 розпочинається на Харківському та Самарському авіазаводах, при чому частка Росії у вартості складає 70,2%. І це при тому, що вітчизняні політики постійно наголошують: в Україні є повний технологічний цикл із виробництва літаків.
11.08.2010

Зерно: примара дефіциту

Інформація про скорочення поставок російського зерна на світові ринки викликала на них ажіотаж та стрімке зростання цін на збіжжя. Перед багатьма країнами знову з'явилася примара продовольчої кризи 2008 року та війн в містах Єгипту та Гаїті за продовольство
11.08.2010

Меморандум України та МВФ. Повний текст

Висновок нового меморандуму з Фондом та отримання нових грошей - не щастя, а визнання своєї безвиході. Україна на довгі роки втратила економічну самостійність. Пік кризи офіційно визнаний в минулому, економіка відновлюється. На головне питання "хто рятівник України?" Є недвозначна відповідь: МВФ.
10.08.2010

Меморандум МВФ: план дій чи спокуса для влади?

Восени стане зрозуміло чи здатний уряд виконувати вимоги МВФ та побороти корупцію всередині адміністративного апарату. Під питанням можуть опинитися не тільки отримання чергового траншу кредиту МВФ, але й рейтинги Партії регіонів у переддень місцевих виборів.
10.08.2010

Портові збори: жадібність чи необхідність?

Висока вартість перевалки критична для українських металургів, оскільки знижує їхню конкурентоспроможність на світових ринках. В конкурентів України на світовому ринку вартість перевалки металопрокату значно нижча: в Китаї - 5 доларів за тонну, у Туреччині - 6, в Україні - 15.
до 4,2 млрд. гривень
зросла прогнозна вартість реконструкції НСК "Олімпійський"
2,5 млрд. доларів
склало від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у січні-червні
Прес-релізи
Галопом по Європах - Золоті Ворота  13.08.2010 13:22
Всемирный праздник пива «Октоберфест» 2010!
ГК eCall   13.08.2010 13:15
5% должников становятся жертвами мошенников. Что делать, если вам вменяют чужой долг.
Stock Markets Group  13.08.2010 12:08
ФРС: Очередная таблетка от головной боли финансовых рынков
Державне агентство України з інвестицій та розвитку  13.08.2010 11:58
Розроблений Держінвестицій законопроект щодо єдиного інвестиційного вікна схвалений Урядом і внесений до Парламенту
ИАЦ Publicity  13.08.2010 11:48
Випускники Інституту реклами затребувані на ринку праці
Додати свій прес-реліз
 
 
ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ "УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ"
© 2005-2010, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
Реклама на сайті   |   Про проект   |   Зворотній зв'язок
weblog.com.ua