This version of the page http://www.myland.org.ua/index.php?id=2032&lang=uk (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-06-26. The original page over time could change.
Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
Допомога      Контакти

Останні зміни
25/06/2010


Підписка на розсилку

Анонс

ТУТ МОЖЕ БУТИ ВАШ АНОНС - СЕМІНАРУ, КОНФЕРЕНЦІЇ, НАРАДИ...


Зміст розділу

  • Земельна політика
  • Земельний фонд
  • Земельні відносини в регіонах
  • Земельний ринок
  • Права на землю: набуття, реалізація, захист
  • Землеустрій
  • Кадастр і реєстрація прав
  • Охорона земель
  • Просторове планування
  • Управління земельними ресурсами
  • Оподаткування
  • Оцінка земель
 

Ефективність vs. неефективність

 

    ГоловКРУ, 23/03/2010:

 

    Кожному відомий такий термін, як «ефективність». А ще часто-густо можна почути: «ефективність державного управління та бюджетного процесу». Отже, що це за категорії і чи існують вони в реаліях нашого життя?

    Загалом ефективність (лат. effectivus — діяльний, творчий) означає відносний ефект, результативність процесу, операції, проекту, що визначається як відношення результату до затрат, які зумовили його одержання. Ефективність є одним з основних принципів, на яких ґрунтується Бюджетна система України.

    Як випливає з Бюджетного кодексу, принцип ефективності полягає в тому, що під час складання і виконання бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення запланованих цілей в разі залучення мінімального обсягу бюджетних коштів і досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

    Проте, як засвідчують результати державного контролю у сфері місцевих бюджетів, який систематично здійснює контрольно-ревізійне управління в Сумській області, для окремих посадових осіб органів місцевого самоврядування, обраних для захисту інтересів громад, поняття ефективності управлінських рішень є річчю відносною і абсолютно не обов’язковою.

    Лише за 2009 рік і січень-лютий поточного року спеціалісти КРУ в Сумській області встановили втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських рішень за результатами 106 ревізій у виконавчих органах місцевого самоврядування на загальну суму 6,4 млн грн. Ця сума вдесятеро перевищує річний обсяг бюджету середньостатистичної сільської ради.

    За результатами 17 контрольних заходів суми встановлених втрат від неефективних управлінських рішень перевищують 100 тис. гривень.

    Так, ревізією бюджету Василівської сільської ради Лебединського району виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій в сумі майже 139 тис. гривень.

    Під час дослідження договорів оренди земель резервного фонду та невитребуваних паїв встановлено, що окремі із них не приведені у відповідність до вимог чинного законодавства, у частині підвищення розміру плати за оренду земельних ділянок не менш як до 3 % їх нормативної грошової оцінки. Відповідно місцеві бюджети втратили можливість додатково одержати доходів у сумі близько 139 тис. гривень.

...

    Під час ревізії Улянівської селищної ради Білопільського району встановлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій у загальній сумі понад 261 тис. гривень...

    Порушивши вимоги чинного законодавства та умови договорів оренди земель резервного фонду та невитребуваних паїв у частині підвищення розміру орендної плати не менш як до 3 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, місцеві бюджети втратили можливість додатково одержати доходи в сумі понад 50 тис. гривень.

    На жаль, такі приклади непоодинокі.

    Тож часто-густо посадові особи – голови відповідних рад, яких громада обрала для захисту її інтересів, свою короткозорість чи то недолугість виправдовують тим, що вони не порушили вимог законодавства і діяли згідно з рішеннями сесій, які самі ж і готували. Унаслідок такої діяльності або ж бездіяльності місцеві бюджети недоотримують або втрачають суттєві кошти, які можна було спрямувати на охорону здоров’я, соціальний захист громадян або на розвиток житлово-комунального господарства.

    Отже, ефективність є не віртуальним поняттям, а реальним і вкрай необхідним механізмом управління державними ресурсами. І від того, як її забезпечуватимуть уповноважені на виконання функцій держави та територіальних громад посадові особи залежить рівень життя кожного пересічного громадянина.

 

    Прес-служба КРУ в Сумській області

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"