This version of the page http://www.medicusamicus.com/index.php?action=1x1804x2 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2010-01-09. The original page over time could change.
Medicus Amicus - Вірусний кон’юнктивіт

ЛогинПарольЗапомнить
Германия приглашает украинских врачей

Вследствие сложившейся ситуации Германия заинтересована в том, чтобы привлекать врачей из-за рубежа, в том числе из Восточной Европы. Хорошей новостью является то, что диплом украинского врача будет признан и врач, имеющий право работать по специальности в Украине, также может работать в Германии, на тех же..


Исследование гормонов и фармакотерапия при эректильной дисфункции у мужчин. Клинические рекомендации американского колледжа врачей.

Эректильная дисфункция (ЭД) определяется как персистирующая неспособность достижения или сохранения эрекции, достаточной для совершения удовлетворительного полового акта. Считается..


Болезни нашего неспокойного мира

В какой-то мере представление о состоянии психического здоровья россиян на пороге нового столетия и ориентирах..


Распространенность и клиническое значение саркопении при опухолях дыхательной и пищеварительной систем.

Общеизвестно, что ожирение способствует возникновению и прогрессированию ряда тяжелых заболеваний. Ожирение  часто сочетается с саркопенией (т.н. саркопеническое ожирение). Са..


Восстановительная медицина и превентивная реабилитация: постановка проблемы в Украине и России (часть 2)

Созданное в России новое научно-практическое объединение «восстановительная медицина» (ВМ) объединяет два основных направления здравоохранения...


Высокая приверженность антигипертензивной терапии связана с лучшим прогнозом даже у пациентов невысокого сердечно-сосудистого риска.

По данным долгосрочных рандомизированных исследований, антигипертензивная терапия (АГТ) снижает риск инсульта на 34% и коронарной болезни сердца (КБС) на 21%. Однако хорошо известе..


ВИБРОЦИЛ В ДЕТСКОЙ ПРАКТИКЕ

Известно, что аллергический ринит (АР) является одним из самых распространенных заболеваний у детей (20-30%). Он часто сочетается с другими аллергическими заболеваниями и рассматри..


Длительность поддерживающей терапии азатиоприном при болезни Крона

В нескольких проспективных исследованиях установлено, что иммуносупрессивная терапия азатиоприном (А) способна поддерживать многолетнюю ремиссию болезни Крона (БК), индуцированную..


Виражені клінічні симптоми кон’юнктивіту зберігаються 4-8 днів (І стадія), після чого залишається незначна гіперемія та незначне звуження очної щілини. Слідом за цим періодом удаваного покращання знову виникають неприємні суб’єктивні відчуття, і в рогівці з’являються інфільтрати (П стадія).

Спочатку виявляється декілька дрібних підепітеліальних інфільтратів, частіше по периферії, потім кількість їх збільшується, в деяких випадках вони займають усю поверхню рогівки. Рідше спостерігаються великі монетоподібні та дископодібні інфільтрати. Іноді, окрім підепітеліальних, знаходять дрібні крапчасті інфільтрати в епітелії рогівки. Свіжі інфільтрати з’являються протягом 2 – 5 днів. Вони поступово регресують, але помутніння в рогівці тривалий час можуть зберігатися.

Епідемічний кератокон’юнктивіт зрідка супроводжується загальними проявами, а також ускладненнями – глибоким кератитом та ураженням судинного тракту ока.

Частіше уражаються обидва ока, друге око втягується в процес, що протікає у більш легкій формі, на 2 – 5-й день хвороби.

Спорадичні захворювання аденовірусним кон’юнктивітом спостерігаються в усіх вікових групах населення в будь-яку пору року, дещо рідше взимку. Локально обмежені спалахи захворювання виникають переважно серед дітей в різних колективах. Передача інфекції можлива повітряно-крапельним, контактним та аліментарним шляхами. Епідемічний кератокон’юнктивіт характеризується високою контагіозністю. Спалахи захворювання спостерігаються у різні пори року, в основному серед дорослих в очних лікувальних закладах. Розповсюджується інфекція переважно контактним шляхом (інфіковані медичні інструменти і прилади, розчини ліків, предмети загального користування).

Тривалість інкубаційного періоду аденовірусного кон’юнктивіту складає 4 – 8 днів, епідемічного кератокон’юнктивіту – 6 – 10 днів.

Лікування

Для лікування аденовірусних захворювань очей застосовують дезоксирибонуклеазу або аміноадамантан (амантадин) у вигляді частих (5 – 8 разів на день) інстиляцій в кон’юнктивальний мішок 0,1% розчину. Ці препарати особливо дієві в перші дні хвороби.

Чіткий терапевтичний ефект отримано при використанні інтерферону та індуцентів інтерфероноутворення. Лейкоцитарний інтерферон людини з активністю не менше 150 од/мл, інтерфероноген ІВС, пірогенал (100 МПД/мл) застосовуються у вигляді щоденних інстиляцій в кон’юнктивальний мішок (6 – 8 разів). При виражених змінах в рогівці разом з інстиляціями доцільно робити підкон’юнктивальні ін’єкції 0,3 – 0,5 мл лейкоцитарного інтерферону 2 рази на тиждень. Кортикостероїди додають в стадії покращання (1 – 2 рази на день).

Для лікування вірусних кон’юнктивітів з успіхом застосовують очні мазі: вірулекс, зовіракс, 0,25% оксолінову мазь, 0,5% теброфенову мазь. Також використовують очні краплі Офтан-ІДУ 0,1% розчин, окоферон, офтальмоферон.

Окрім вірусоцидних і вірусостатичних препаратів при вірусних кон’юнктивітах показані препарати десенсибілізуючі, протиалергічні: димедрол, діазолін, глюконат і гліцерофосфат кальцію. При виражених геморагіях в кон’юнктиві доцільно призначати аскорутин.

Які заходи профілактики розповсюдження захворювання?

Хворого необхідно ізолювати від колективу, призначивши йому лікування. Слід мати на увазі, що віруси і бактерії з очних виділень можуть зберігатися від декількох годин до декількох тижнів на предметах догляду за хворим та предметах загального користування, в очних краплях, на інструментах, в непроточній воді. Звідси значущість санітарно-протиепідемічних заходів у лікувально-профілактичних, дитячих та інших закладах. В їх числі – термічна стерилізація та хімічна дезинфекція, використання індивідуальних піпеток і скляних очних паличок, ретельне миття рук теплою водою з милом медичним персоналом до та після огляду кожного хворого з ознаками запалення очей, вологе прибирання приміщень з дезинфікуючими засобами, використання ультрафіолетового випромінювача, хлорування води в басейнах відповідно з існуючими нормами.

Для профілактики вірусних кон’юнктивітів у людей, що контактували з хворими, слід використовувати інтерферон або пірогенал.

Ефективне лікування та профілактика вірусних захворювань очей тим або іншим препаратом не може знизити значення протиепідемічних і санітарно-гігієнічних заходів.

www.medicusamicus.com
Страница: 1 2
Оценка статьи: 2.8
  плохо234  5 хорошо
 Рассылка Medicus Amicus





 Новости

« Январь ´10 »
ПВСЧПСВ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
09




Загрузка...


Партнеры




Vox populi - vox dei

Считаете ли Вы целесообразным административное ограничение визитов медпредставителей к врачам?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

Хотели ли бы вы опубликовать свои работы в Medicus Amicus?

 Да - 133 [70%]

 Нет - 57 [30%]


Всего голосов: 191


Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2010 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"