This version of the page http://www.kinokolo.ua/argument/1959/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-11-13. The original page over time could change.
„Вигнанці”, Джонні То - Арґумент-Кіно - KINOKOLO.UA

"Вічне світло незаплямованого розуму"

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Кино на пьедестале. «Оскар» и другие награды Америки

Алєксєй Дунаєвський. Кино на пьедестале. «Оскар» и другие награды Америки. – ГЛОБУС-ПРЕСС, 2006. – 864 с. – Російською мовою.

12.11.2009 15:47

«Живі» Буковського: Фестивальні нагороди й перспективи

Фільм «Живі», що торкається української трагедії Голодомору, 2009-го був нагороджений на фестивалях у Швейцарії, Вірменії та Грузії. 14.11 стрічка демонструватиметься в Нью-Йорку на Кіновідеофестивалі Марґарет Мід…

11.11.2009 19:14

В Україні фінішував Фестиваль популярних фільмів країн СНД «Кіно: відкриті кордони»

Від 1 до 10 листопада в Києві, Дніпропетровську, Донецьку й Харкові відбулися некомерційні покази фільмів країн-учасниць – України, Росії, Вірменії та Казахстану…

05.11.2009 19:13

Відкриття Українського кіноклубу в Берліні

Після майже дворічної підготовки 5 листопада в німецькій столиці відкрився Український кіноклуб...

12.11.2009 15:05

«Живі» Сергія Буковського демонструватимуться у США на престижному кінофестивалі

14 листопада 2009 року документальний фільм Сергія Буковського «Живі» буде показано в рамцях офіційної програми Кіновідеофестивалю Марґарет Мід, що проходить у Нью-Йорку від 12 до 15 числа цього міcяця...

09.11.2009 15:16

After Bosphorus to the right

Кінорежисер Михало Іллєнко, автор фільмів «Миргород та його мешканці», «Фучжоу», «Сьомий маршрут», президент кіновідеофестивалю «Відкрита ніч» рушає на яхті «Купава» від Києва до Антарктики. Як режисер він фільмуватиме документальну стрічку про цей етап навколосвітньої подорожі «Купави», а також в Антарктиці зніме кадри до свого незавершеного ігрового фільму «Тойщопройшовкрізьвогонь»…

02.11.2009 20:03

МОЛОДІСТЬ'39: Нове соціальне кіно (Огляд повнометражної конкурсної програми)

За звання «Найкращого повнометражного дебюту» на кінофестивалі «Молодість» цьогоріч змагалися 13 фільмів. Серед них українська стрічка Владіміра Лєрта «Відторгнення», про яку вже йшлося на нашому порталі. Інші 12 фільмів умовно можна поділити на 2 групи: розважально-жанрове кіно та соціальне...

02.06.2009 16:47

„Вигнанці”, Джонні То

У неділю, 7 червня, о 23:20 у програмі – ще одна стрічка гонконзького кіновіртуоза Джонні То – фільм «Вигнанці»/ Fong juk /Exiled (2006, Гонконґ).

Сюжет фільму розгортається 1998 року в Макао. Саме тоді, коли влада в Макао переходила від португальських колонізаторів до уряду Китайської Народної Республіки. Острів моментально перетворився на арену лютої боротьби за сфери впливу поміж місцефою мафією і бандитськими угрупованнями, що завітали до острова з материка та Гонкоґа, який став Спеціальним адміністративним районом Китаю за рік до Макао. І ось на тлі цих подій і розгортається центральний конфлікт картини.

Двоє гонконзьких кілерів прибувають на Макао, щоб виконати завдання боса розправитися з колишніми членами своєї банди, котрі вийшли з діла. Та на острові вони несподівано стрічають іще двох своїх товаришів – ті ж приїхали на Макао, щоб за будь-яку ціну захистити друга…

«Вигнанці» – це такий собі своєрідний, з одного боку, гонконзький бойовик, а з іншого, за стилістикою, вестерн (чи навіть спаґеті-вестерн). І ця стрічка створена під очевидним впливом творчости класиків того й того жанру – Джона Ву і Серджо Леоне.

Разом із тим, цю картину Джонні То, що її дехто з критиків схильний вважати найкращою у творчості режисера, можна було б (нехай це видасться несподіваним) порівняти з фільмами гонконзького гіперестета Вона Карвая. Від останнього у «Вигнанцях» – той самий романтичний естетський стиль.

У «Вигнанцях» етика, мотиви вчинків, а також психологія, сказати б, ховаються у затінку естетики. Естетика – понад усе!.. Тут полощуться на вітрі портьєри, приміщення залиті теплим світлом, предмети відкидають живописні тіні, жіки мовчазні та прекрасні. А чоловіки живуть за законами честі, і всі настільки благородні, включно з лиходіями, що не зовсім зрозуміло, чому ж вони подалися в бандити і як, маючи таке криваве заняття, але добре серце, дожили до вельми поважного віку. І тут перестрілка така легка й така миттєва, що встигає вщухнути, доки летить підкинута вгору банка.

Звісно, не зайве зауважити, що Джонні То у «Вигнанцях» фільмує аж ніяк не реальний Китай, а певний його уявний образ, у якому східна вишуканість зливається зі східною жорстокістю, а сентиментальність – із цинізмом. І все це він робить винятково досконало.

У програмі своїми враженнями про «Вигнанців» поділиться з глядачами великий шанувальник творчости Джонні То, поет і письменник Анатолій Дністровий, що він є, зокрема, автором книжок «Місто уповільненої дії», «Пацики», «Патетичний блуд» і «Невідомий за вікном». Анатолій минулого року був запропонував нам свою візію фільмів цього ж режисера «Вибори» та «Вибори 2». На черзі «Вигнанці»…

АНАТОЛІЙ ДНІСТРОВИЙ:
Вирішальна відмінність «Вигнанців» від попередніх фільмів Джонні То полягає в тому, що все ж таки це фільм, у якому дуже помітний і сильний етичний струмінь. Тобто цей категоричний імператив, він перевалює над іншими якимось темами чи підтемами. Власне, дружба спочатку йде як цінність, а потім, коли  руйнується вона смертю головного героя, включається другий момент, який посилює цю етичну лінію. Це визволяння  жінки з неволі, дружини загиблого Во. І цей мотив, мотив етичного виправдання чоловіка, тобто він себе має виправдати вчинком, великим вчинком, вчинком з великої букви, у принципі, навіть надає фільмові легкого флеру, як б сказав, кримінального романтизму. І я вбачаю в цьому впливи навіть американського кіна, особливо вестернів чи навіть ґанґстерських драм.

Фільм, як і попередні стрічки Джонні То, має блискучі режисерські знахідки. В цьому фільмі я би поставив за дванадцятибальною шкалою дванадцять за прекрасну знахідку, це коли жінка, у якої загинув її світ – вбили чоловіка, горить її будинок, вона у такому відчаї, по-суті, як таке звірятко зажате до кутка, вона вагається, чи вбити власну дитину. Це унікальна знахідка, вона вже майже на крок до цього злочину, створюється така психологічна напруга, що вона навіть готова це зробити і раптом включається якась сигнальна система в її свідомості чи підсвідомості, і вона зупиняється. Її материнський інстинкт все ж перемагає, вона бере цю дитину, вона зрештою, стає знову матір’ю у якомусь внутрішньому розумінні. Як на мене, режисер це подав надзвичайно блискуче,  сконденсовано, без жодного якогось розжовування. Це гарна робота.

Фільм «Вигнанці» надзвичайно багатий на гумор. Але це не європейський гумор, бароковий, тілесний, відкритий, зі сміхом. Це гумор дуже пікантний, він такий розмитий. Надзвичайно симпатична деталь, коли в стрілянині пробивають дзбан, у якому готує господиня їжу, потім коли вони, після цієї стрілянини сідають їсти, їдять цей свій суп чи якусь там страву, одному потрапляє в рот куля, яка цей дзбан прострелила. Всі сміються. Тобто у таких одиничних побутових деталях десь показується, наскільки кіно може бути цікавим навіть на якісь темні теми.

Цікавим візуальним оформленням «Вигнанців» Джонні То є сцени зі стріляниною. Взагалі, саме естетика цієї стрілянини, вона буде цікава з тієї точки зору, якщо її порівнювати, скажімо, з іншими якимись стрілянинами – чи таке місиво, як у воєнних фільмах, чи так само у ґанґстерських фільмах, американських чи європейських. Тут стрілянина дуже вишукана в тому сенсі, що вона подана, як картина, як жива картина не через деталі, а в тому фокусі бачення, як всі вони рухаються. Банально кажучи, нема оцих спецефектів набридливих, коли куля зависає й повільно летить у повітрі, а зберігається динаміка, зберігається правдоподібність. У цьому сенсі робота оператора просто блискуча.

Ще коментуючи попередні фільм Джонні То, я казав, що в Україні все ж існує стереотип-упередження щодо східного, особливо китайського, продукту, матеріалу чи, можливо, навіть способу життя. Цей фільм перекреслює таке уявлення, ці стереотипи. Його не можна, скажімо, в жодному разі ставити поряд із тими стрічками, які робить китайська кіноіндустрія в Україні. Я дивився кілька серіалів китайського виробництва з нашими, слов’янськими акторами, передусім, це серіал «А зорі тут тихі». В жодному разі, такі фільми не можна порівнювати, бо «Вигнанці» – це високе кіно. Тут нема провалів як таких; можливо, спеціалісти щось і знайдуть, якісь недоліки одиничні, але це кіно витримане. Воно поповнить наші колекції...

Джонні То стверджує, що для нього кіно завжди пов’язане зі змінами та експериментами, але, разом із тим, він почувається своїм лишень у Гонконґу, бо там його рідна атмосфера. Тому експеримент фільмування стрічки в Макао – це виняток. А саме Макао його зацікавило, бо в 90-х роках то було дуже хаотичне й небезпечне місце і місто, переповнене криміналом та вбивствами. Ось чому він і вибрав саме цю вибухонебезпечну точку в часі та просторі.

І тут потрібно наголосити, що нині так майстерно, як Джонні То, певне, ніхто у світі не вміє знімати стрілянину. Загалом же у «Вигнанцях» зафільмовано п’ять сцен перестрілок. І всі вони зроблені по-різному, і кожна наступна потужніша за попередню. Ну і, звісно, фінальна – верхів’я цього своєрідного балету.

 «Вигнанці» – стильно вишукані, меткі та сповнені чорного гумору. І це саме той гонконзький фільм, який варто подивитися навіть тим, хто вважає, що гонконзьке кіно їх зовсім  не цікавить…

АРҐУМЕНТ-КІНО





Дзеркало кіномистецьких шедеврів на каналі «1+1» в авторській програмі Володимира Войтенка АРҐУМЕНТ-КІНО.

11.11.2009 18:24

БІЛЛ ПЕКСТОН: Пародійна тінь героїзму

За короткий відтинок часу сформувався екранний образ Білла Пекстона, найприкметнішою складовою якого стала пародія на військового героя...

09.11.2009 16:58

«Опір», Тодд Комарніцкі

У програмі 15 листопада о 23:20 демонструватиметься драма, що розгортається за часів Другої світової війни в окупованій нацистами Бельгії. Створена вона у співдружності американських та голландських кінематографістів.

06.11.2009 01:24

Екранізації «Привида опери»

Кожне десятиліття має свого Привида Oпери. Одне з найперших перенесень роману Ґастона Леру на кіноекран було здійснене в Америці 1925 року, на студії Universal, яка, зокрема, спеціалізувалася на жанрі фільму жахів...

04.11.2009 23:51

«Привид опери», Джоел Шумахер

У програмі 8 листопада о 23:05 – одна з багатьох екранізацій одного з найпопулярніших світових сценічних і кіносюжетів. Це музична романтична драма, помножена на трилер, – «Привид Опери» Джоела Шумахера...

28.10.2009 15:45

ВІМ ВЕНДЕРС: Результати кіномандрівки

Своєрідним ключем до розуміння кінематографа Віма Вендерса може бути діалог між продюсером та режисером у його картині «Стан речей»....

26.10.2009 13:27

«Зйомки в Палермо», Вім Вендерс

У програмі 1 листопада о 23:05 – найостанніший повнометражний фільм знаменитого німецького кінорежисера Віма Вендерса «Зйомки в Палермо»...

23.10.2009 19:15

Жінки Вуді Аллена

Якщо в кінематограф Вуді Аллена чоловік найчастіше невдаха, який уперто намагається виправити власне життя, то його жінки у фільмах завжди є об’єктами спокуси для таких чоловіків...

23.10.2009 19:02

«Вікі Крістіна Барселона», Вуді Аллен

У програмі 25 жовтня о 23:05 торішня стрічка знаменитого американського кіноіроніста Вуді Аллена. Його так званий іспанський проект – комедійна драма «Вікі Крістіна Барселона»...

13.10.2009 15:03

Екранні чоловіки Вуді Аллена

У багатьох своїх картинах Вуді Аллен залишав головну чоловічу роль для самого себе. Вона цілком уписувалася до його сценічної маски, яка є доволі традиційною для американської комедії...

12.10.2009 20:17

«Мрія Кассандри», Вуді Аллен

У програмі 18 жовтня о 23:05 демонструватиметься стрічка одного з найориґінальніших і найплідніших американських мистецьких режисерів – 42-га екранна робота знаменитого Вуді Аллена, «Мрія Кассандри»...

07.10.2009 23:51

Мотиви позбавлення свободи однієї людини іншою

Кіно приводить безліч мотивів позбавлення свободи однієї людини іншою. Діапазон тут надзвичайно широкий: від побутових причини – до політичних міркувань. Проте найчастіше - через пристрасть...

06.10.2009 17:11

«Діра», Карлос Мартін Феррера

У програмі 11 жовтня о 23:05 фільм іспанського режисера Карлоса Мартіна Феррери «Діра». Нічого подібного у нашій програмі ви ще не бачили. Взагалі, це особлива картина – достоту загадкова, дуже лаконічна, провокативно незвична і незвичайна...

04.10.2009 16:27

АРҐУМЕНТ-КІНО у жовтні 2009-го

У жовтні 2009 року в щотижневій авторській програмі Володимира Войтенка на телеканалі «1+1», яка виходить в ефір пізнього недільного вечора, демонструватимуться такі фільми…

27.09.2009 19:44

«Непристойна Бетті Пейдж», Мері Геррон

У програмі 4 жовтня о 23:05 – американська біографічна стрічка про королеву чоловічих журналів та еротичних світлин 50-х років минулого століття, котра стала однією з медійних ікон ХХ століття...

21.09.2009 20:40

«Залягти на дно у Брюґе», Мартін Макдонаг

У програмі 27 вересня о 23:15 кримінальна трагікомедія – стрічка ірландця Мартіна Макдонага з тутешнім прокатним назвиськом «Залягти на дно у Брюґе»...


Новости кино ukrfilm.com