This version of the page http://www.kpi.kharkov.ua/?main=rector.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-08-29. The original page over time could change.
Нацiональний Технiчний Унiверситет "Харкiвський Полiтехнiчний Iнститут" | Oфiцiйний сайт
   МЕНЮ:
НТУ "ХПI"
Звернення ректора
Ректорат
Структура
Факультети та
кафедри
Спецiальностi
Контакти
Буклет - 2006
Вiдеофiльм
"Наш Полiтехнiк"
Фотогалерея

Iсторiя унiверситету
Музей
Події і факти
Часопис
Ректори
Iсторiя у фотографiях
Нашi випускники

Iнформацiйнi технологiї
ЦНIТ
INTERNET-проекти

Спорт, побут, вiдпочинок
Cпортивний комплекс
Палац Студентiв

Профспiлка
Спiвробiтникiв
Студентiв
Профiлакторiй

Видання

Вiсник НТУ "ХПI"
Видавничий центр

Бiблiотека
Web-бiблiотека
Сайти бiблiотек
України

Рiзне
Блогосфера
унiверситету
Форум
Об'яви
Кориснi посилання
Гостьова книга
Центр Кар'єри

Рiчний план
державних закупiвель

Асоцiацiя випускникiв
Про асоцiацiю
Статут
Правлiння
Реквiзити
Анкета
Форум випускникiв-
iноземцiв

 
   WEB Hosting:
Науковi cторiнки: 7
Сторiнки вiддiлiв: 1 Сторiнки лабораторiй: 4 Персональнi сторiнки: 20

   Лiчильник:
Вы 3,647,803 посетитель нашего сервера.

Сегодня 106 посетителей
 
ШАНОВНI ДОБРОДIЇ

Шлях Нацiонального технiчного унiверситету "Харкiвський полiтехнiчний iнститут" у незалежнiй Українi, це шлях до вступу в Болонський процес, до iнтеграцiї в європейський та свiтовий освiтнiй простiр. А сам Харкiвський полiтехнiчний, вiдповiдно до визначення Хартiї, дiйсно є "центром культури, знання i дослiджень", якими є справжнi унiверситети. Iсторiя Харкiвської полiтехнiки з моменту її започаткування стала невiд’ємною частиною науково-технiчної, iнтелектуальної, культурної iсторiї України. З нею пов’язанi iмена лауреата Нобелiвської премiї Л. Д. Ландау, всесвiтньо вiдомих вчених - академiкiв М. М. Бекетова, П. П. Будникова, А К. Вальтера, А. М. Ляпунова, К. Д. Синельникова, В. А. Стеклова, Г. Ф. Проскури, В. I. Атрощенка, А. С. Бережного, а також засновника НТУ "ХПI" й Київської полiтехнiки В. Л. Кирпичова.

Вченi Харкiвського полiтехнiчного вiдiграли провiдну роль у зародженнi української технiчної науки в галузях механiки, теорiї мiцностi, прикладної хiмiї, авiацiї, ядерної фiзики та крiогенiки, електро- та теплоенергетики, тракторобудування, тепловозобудування тощо. А вихованцi унiверситету, їх уже понад 130 тисяч, визначали i визначатимуть технiчну полiтику в Українi. З них 22 стали дiйсними членами, член-кореспондентами Нацiональної Академiї наук, України, бiльш як 100 - отримали Державнi премiї.

Харкiвський полiтехнiчний ефективно використовує для свого розвитку всi можливостi, наданi йому статусом нацiонального вузу України. НТУ "ХПI" сьогоднi - це 23 факультети, 91 кафедра, Iнститут танкових вiйськ iм. Верховної Ради України, верстатоiнструментальний технiкум, науково-технiчна бiблiотека з фондом близько 2 млн томiв, мiжгалузевий iнститут пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв, центр дистанцiйної освiти, центр новiтнiх iнформацiйних технологiй, центр стратегiчного планування, науково-дослiдна частина, три науково-дослiдних iнститути. Працюють магiстратура, аспiрантура, докторантура, щороку спiвробiтники унiверситету захищають понад 50 кандидатських i докторських дисертацiй. В НТУ "ХПI навчаються понад 22 тисячi студентiв та 320 аспiрантiв, серед яких близько тисячi - iноземцi з 31 країни свiту. Їх навчають 1700 викладачiв, 160 з яких доктори наук i професори, а понад 800 - кандидати наук i доценти. Серед них 17 заслужених дiячiв науки i технiки та заслужених працiвникiв вищої школи України, 8 лауреатiв Державних премiй, 3 академiки та член-кореспонденти НАН України, 26 академiкiв галузевих АН України.

Унiверситет за останнi роки вiдкрив 35 нових спецiальностей, 7 нових кафедр, 5 нових факультетiв, серед них нiмецький факультет, запровадженi навчальнi курси англiйською мовою

На пiдставi моделi фахiвця ХХI столiття в унiверситетi розроблене нове поколiння навчальних планiв та графiк навчального процесу. У них закладено струнку систему пiдготовки студентiв до науково-дослiдної роботи, а також основи реалiзацiї принципу випереджальної освiти. До цих планiв включено 319 дисциплiн з вивчення високих технологiй, 162 дисциплiни з вивчення нових видiв енергiї та енергозберiгаючих технологiй, введено 222 мiждисциплiнарних курси.

Структура "бакалавр-магiстр", як провiдний тезис Болонської декларацiї, стала свiтовим стандартом i сприяє визнанню європейських ступенiв в Європi i свiтi. В нашому унiверситетi , починаючи з 1996 року, запроваджена багатоступенева пiдготовка фахiвцiв за всiма формами навчання: денною, заочною, дистанцiйною. За заочною формою унiверситет готує сьогоднi молодших спецiалiстiв, бакалаврiв, спецiалiстiв, магiстрiв.. Зараз на заочному факультетi навчається 3200 студентiв. За останнi роки вiдкрита пiдготовка фахiвцiв за 15 спецiальностями i тепер унiверситет має змогу готувати за заочною формою навчання з 47 спецiальностей.

Розвиток дистанцiйної та заочної форм навчання дозволяє значно розширити доступ до вищої освiти, а також покращити якiсть навчання в тому числi i за денною формою. Проблемою впровадження дистанцiйного навчання унiверситет займається з початку 90-х рокiв минулого столiття i посiдає провiднi позицiї у цьому напрямку в Українi. Досягнення унiверситету в галузi дистанцiйної освiти пiдзначено Золотою медаллю на виставцi "Освiта України 2004".

НТУ "ХПI" - один iз засновникiв навчально-науково-виробничого комплексу "Академiя дистанцiйної освiти". Серед засновникiв комплексу - Українська академiя державного управлiння при Президентi, Iнститут засобiв навчання Академiї педагогiчних наук України, пiдприємство "Парус-Україна" i два вузи - наш i Нацiональний аерокосмiчний унiверситет "ХАI".

Важливою складовою якiсної пiдготовки фахiвцiв є формування складу абiтурiєнтiв. Ця проблема вирiшується через систему довузiвської пiдготовки. Унiверситет розширив доступ молодих громадян до здобуття якiсної освiти шляхом наближення навчання до мiсця проживання студентiв, впровадження дистанцiйної форми навчання. Упорядкована мережа вiдокремлених структурних пiдроздiлiв, якi функцiонують у мiстах Iзюм, Балаклея, Полтава, Тростянець, Чернiвцi та в iнших населених пунктах. Освiтня дiяльнiсть здiйснюється в 9 навчально-консультацiйних центрах за заочною формою навчання вiдповiдно до лiцензiйного обсягу унiверситету. Планується в 2004 роцi подальше розширення органiзацiї навчального процесу в iнших мiстах України та iн.

На факультетi довузiвської пiдготовки НТУ "ХПI" навчається понад 2652 особи.

У поточному навчальному роцi крiм iснуючих фiлiй пiдготовчих курсiв у мiстах Артемiвську, Павлоградi, Стахановi були вiдкритi новi фiлiї в Енергодарi, Лисичанську та Марiуполi.

В 2003 роцi в НТУ "ХПI" активно працювали 5 елiтарних шкiл. В поточному роцi було упорядковано роботу навчального комплексу унiверситету. В результатi реорганiзацiї був створений єдиний навчальний комплекс, який складають 11 секторiв. До комплексу увiйшли 185 навчальних закладiв та органiзацiй, в тому числi 148 середнiх шкiл, 24 технiкуми та коледжi, 8 училищ, 5 пiдприємств та органiзацiй. Всi цi заходи дозволяють вiдiбрати найбiльш пiдготовлених абiтурiєнтiв з усiх регiонiв України.

З приємнiстю можна зазначити, що унiверситет продовжує займати провiднi позицiї в Українi в планi розвитку та використання сучасних iнформацiйних технологiй у своїй дiяльностi. Яскравим тому пiдтвердженням є одержання нашим унiверситетом на виставцi "Сучасна освiта в Українi 2002" Золотої медалi у номiнацiї "Iнновацiйнi технологiї у навчаннi".

З метою модернiзацiї унiверситетської комп’ютерної мережi в 2001 - 2003 р.р. було прокладено близько 7 тисяч метрiв волоконно-оптичного кабелю, яким з’єднано з центральним вузлом бiльшiсть унiверситетських корпусiв. Загалом унiверситетська мережа охоплює 26 корпусiв i 5 гуртожиткiв.

Важливе значення для НТУ "ХПI" має багаторiчне спiвробiтництво з закордонними партнерами, яке реалiзується за прямими договорами iз 64 вищими навчальними закладами та фiрмами з 24 країн свiту.

Зараз в унiверситетi реалiзується 28 мiжнародних проектiв на загальну суму бiльш як 3 млн. євро, серед них 13 - освiтнiх та 15 науково-дослiдних.

Про здоров’я студентiв i викладачiв пiклується чудовий унiверситетський центр первинної медичної допомоги та унiкальний за своїми можливостями (ванне та фiзiотерапевтичне вiддiлення, дiагностичний центр) санаторiй-профiлакторiй на 100 стацiонарних мiсць. Студенти i спiвробiтники НТУ "ХПI" вiдпочивають у двох спортивно-оздоровчих таборах - у мальовничому куточку Харкiвської областi i в Криму. Щороку цю можливiсть використовують близько 4 тисяч полiтехнiкiв.

В НТУ "ХПI" склалася своя науково-педагогiчна школа здорового способу життя та олiмпiйського виховання студентiв. Цьому сприяє наявнiсть сучасного, унiкального за багатьма показниками Спортивного комплексу. Рiшенням Кабiнету мiнiстрiв комплекс включений до числа баз олiмпiйської пiдготовки. Щоденно комплекс вiдвiдують бiльш як 3 тисячi студентiв, викладачiв i спiвробiтникiв. Щороку в Спартакiадi унiверситету з 21 виду спорту беруть участь понад 5 тисяч студентiв.

Щоб впевнено увiйти в простiр Європейської вищої освiти, прагнемо й далi працювати в iм’я суспiльного прогресу як нашої країни, так i Європи i свiту в цiлому.


С повагою,

професор Л. Товажнянський,
ректор Нацiонального технiчного унiверситету
"Харкiвський полiтехнiчний iнститут",
лауреат Державної премiї України,
заслужений дiяч науки i технiки України.


last update 09.10.2007 14:21:55

Новини:    

26 серпня 2009
Графiк проведення заходiв 31 серпня 2009 року »

26 серпня 2009
О нас пишут! »

23 липня 2009
До уваги абiтурiєнтiв! »

10 липня 2009
Вышла электронная версия #15 газеты "Полiтехнiк" »

10 липня 2009
Бесплатные курсы Microsoft для преподавателей »

08 липня 2009
Щиро вiтаємо студентку НТУ "ХПI" Олену Воронiну з перемогою у 25 Всесвiтнiй Унiверсиадi (фехтування на шаблях) »

06 липня 2009
Урочисте вручення дипломiв студентам, якi навчалися з використанням засобiв та iнструментiв дистанцiйного навчання »

Архив новостей »

Все права на размещенную информацию принадлежат Национальному техническому университету
"Харьковский политехнический институт" © 1997-2009

Украинский Английский Русский НТУ "ХПИ" НАУКА ОБУЧЕНИЕ АБИТУРИЕНТ МЕЖДУНАРОДНЫЕ СВЯЗИ