This version of the page http://www.gazeta.rv.ua/?n=13832 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-04-15. The original page over time could change.
Рівненська газета | Корумпована церква

Рівненська газета. Інтернет версія.
Оновленно: 14.04.2009 18:07

NEW!!! Купуй та продавай он-лайн. Найбільша база оголошень м.Рівне
   
 
E-mail:
gazeta[AT] gazeta.rv.ua
 
Програмування та дизайн: Максим Антонюк m@il
Життя

Корумпована церква

N 833 від 26.02.2009
Виступаючи проти ігнорування Патріархом фактів симонії та інших зловживань, один із найвідоміших рівненських священиків Юрій Велігурський відмовився від церковного ордена
фотоархів
“Щоб одержати парафію (див. словничок – авт.), треба заплатити гроші. Тим більше, що про все це всі знають, тільки вголос ніхто не говорить. Мені сказали, що коли я висвячуватимусь на священика, то мені скажуть і де, і скільки дати грошей… Мені довелось усі свої збереження зняти з ощадної книжки в гривнях, перевести в долари США і віддати за хіротонію (рукопокладення в духовний сан – авт.)”. (З письмових свідчень священика Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату). Цією статтею Рівненське агентство журналістських розслідувань розпочинає цикл публікацій “Очищення правдою” — про корупцію, хабарництво та інші зловживання у християнських конфесіях Рівненщини.
Чому священик Юрій Велігурський відмовився від церковного ордена
Витяги зі звернення митрофорного протоієрея Юрія Велігурського до Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
…Вибачте, що звертаюсь до Вас лише із неприємним, навіть пекучим, а не з радісним, врочистим. Те, з чим я звертався і звертаюся нині, мене ще більш пече, бо воно поряд, і я несу відповідальність перед Господом чи не найбільшу у Єпархії, оскільки я був першим священиком, рукоположеним вже для української церкви на Рівненщині, а, можливо, й на всій Великій Волині.
Я, напевно, ніколи не став би священнослужителем, бо не мав ні наміру, ні бажання, ні відповідних поглядів у майбутнє. До того часу я був простим робітником і з радістю співав уже кільканадцять років у Свято-Троїцькому храмі селища Басів Кут. Однак півторатисячна громада Товариства української мови вирішила, що потрібно негайно відроджувати Українську Церкву, і я, що завжди поважав громаду, дав згоду на активну участь у цій великій справі.
Навіть і в страшному сні я не міг уявити так багато узаконених гріхів у структурі церкви, про які довелося почути, побачити, і навіть боротися з ними. Часто, порівнюючи атмосферу відносин у робітничому і церковному середовищах, мої симпатії віддавалися першому. У ньому не було стільки фарисейства, гонору і блюдолизства. Воістину: де святість, там і найбільше спокус і гріхів. На щастя, моя віра в Бога вже давно не залежить від людського фактору. При всьому тому думаю, що я відношусь до найсмиренніших священнослужителів старшого покоління! Та рабом гріховних ситуацій бути не можу! Не можу виражати любові до людини, яка торгує честю Церкви, продає чи купує церковні чини чи нагороди!
…Ніяк не можу збагнути Вашої реакції на ті події, що пройшли у нашій єпархії. Як нам, простим священикам, узгодити Ваші повчання у “Православному віснику” за травень-червень щодо симонії і содомії і Вашу реакцію на системну симонію у нашій єпархії і нагородження отця Ігоря Швеця орденом? Ваша канцелярія ні єдиним словом не удостоїла нас на волаючі наші заяви.
А як мені розуміти, коли наш керуючий митрополит Євсевій із всіма своїми блюдолизами (вибачте за вираз), старалися всіма силами переконати, що і такого не було, і що це не гріх, і що все гаразд.
Не гаразд, Ваша Святосте, не гаразд! Бо немало є проявів майбутнього занепаду, бо ентузіазм окремих патріотів вичерпується!
Отже всі законні канонічні заходи з припинення узаконення гріха вичерпані. І останнє, що я можу зробити, щоб звернути Вашу увагу на гріх симонії і хабарництва, це, Ваша Святосте, відректися від ордена Святого Христа Спасителя, який я отримав у 2000 році. Хоч цей орден мені дуже дорогий, бо я його отримав не за лестощі, не за організацію симонії, а за старання у справі відродження Церкви у найскладніший період її становлення.
Із червня 2008 року кілька священнослужителів та кілька прихожан Української православної церкви Київського патріархату виступили проти симонії (церковний термін, що означає корупцію та хабарництво, детальніше див. словничок – авт.) та інших зловживань у Рівненській єпархії (див. словничок – авт.). До кількох людей додалося ще два десятки небайдужих. Численні звернення до Патріарха Філарета і спроби вирішити проблему між священнослужителями обернулись репресіями проти борців за очищення церкви.
Родом із КДБ
— За радянських часів не було жодного священика, який би не мав контактів з органами безпеки. Це називалося “реєстрація”. Без неї ти не мав права служити на парафії, — говорить в інтерв’ю “Газеті по-українськи” 22 січня 2009 року Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет. — Як єпископ я мав сам призначати священиків на парафію, але мусив погоджуватися на тих, кого мені підсовували. Особливо важко було в часи “хрущовщини”. Я був тоді ректором Київської семінарії. Списки абітурієнтів узгоджував із КДБ. Відсіювали всіх із вищою освітою. (Якщо вірити історичним розвідкам, то священство, яке не піддавалось маніпуляціям КДБ, потрапляло в репресивну систему СРСР: тюрми, заслання, лікарні тощо — авт.)
А ось свідчення колишнього полковника КДБ, а нині письменника Костянтина Преображенського для радіо “Голос Америки” у 2005 році:
— Усі радянські єпископи назначені державою. Точніше кажучи — КДБ. Тому що єпископ — це керівник обласного масштабу. Керівників обласного масштабу затверджував ЦК КПРС, його ідеологічний відділ. Документи для кадрових призначень готували КДБ з ЦК. Що стосується єпископів, то довідку про них писало П’яте управління КДБ, яке займалося загальним наглядом над церквою і Перше управління (розвідка), якщо кандидат у єпископи хоч раз побував за кордоном, тому що за кордоном з ним також підтримувався агентурний контакт. Кожна довідка закінчувалась однією й тією ж фразою: “Співпрацює з такого-то року”. Саме вона була для ЦК головною, а зовсім не церковні заслуги єпископа.
— Чому вербували священиків у радянський час, хоча вони були з самого початку всі ставленики КДБ? Здавалося б абсурд, — продовжує Костянтин Преображенський. — Причина чисто ідеологічна, комуністична. Церква вважалася ворожим середовищем, як, наприклад, мафія і так далі. Там потрібно було вербувати агентуру. Це називалося “агентура у ворожому середовищі”.
Інший колишній співробітник КДБ ще у 1988 році в поважному американському виданні The Washington Post (Зе Вашингтон Пост – авт.) під псевдонімом Віктор Орлов написав статтю “КДБ, одягнуте в рясу”.
Ось уривок із цієї статті:
“Радянський режим вирішив цю проблему [церковну – авт.] типовим для КДБ методом: “Проникни туди, що ти хочеш знищити, і керуй ним”. Таким чином церковна організація ставала лише оманливим міражем. Проникнення організовано традиційним способом КДБ, агенти якого організовували систему доносів, головним чином за допомогою погроз. Однією з побічних вигід цієї кампанії було встановлення недовіри між духовенством і вірянами. Однак партія не могла задовольнятися цією слабкою системою донощиків і агентів. Тому наступним етапом було проникнення в церкву найвірніших посадових осіб КДБ. Цей метод почався не пізніше середини 1950-х років. Програма ця знаходилась під спостереженням відомства відомого тепер як П’яте управління КДБ (завідувало ідеологією), з допомогою Другого управління КДБ (завідувало контррозвідкою). У кінці 1980-х відбулося повне проникнення в церкву. Створений міраж був закінчений. Процес проникнення дав ще одну вигоду КДБ, точніше його Першому головному управлінню, яке керує іноземним шпіонажем. КДБ з’ясувало, що церква надає його посадовим особам вельми цікаве прикриття для шпигунської діяльності за кордоном. КДБ постійно скаржилося, що число посад, прикритих духовним саном, зовсім не достатньо для його потреб”.
А тепер погляньмо на кар’єру священика Віталія Політила, який нині очолює Рівненську єпархію УПЦ КП в сані митрополита з ім’ям Євсевій (інформація взята з офіційного сайту Рівненської єпархії – авт.).
У 21 рік (в 1949 році) Віталій Політило, син службовця, уродженець Дніпропетровської області стає священиком.
1950-1954 рр. — навчання в Ленінградській духовній семінарії.
1954-1958 рр. — навчання у Ленінградській православній духовній академії.
Де навчався, працював чи служив Віталій Політило між 1958 і 1965 роками в офіційній біографії не вказано.
1965-1993 рр. — настоятель Свято-Успенської церкви міста Львова.
1975-1978 рр. — проходив церковне служіння в Канаді: секретар єпископа, керуючого Патріаршими парафіями в Канаді і США, редактор журналу “Канадський православний вісник”.
У 1979-1985 рр. — секретар Львівсько-Тернопільського єпархіального управління.
Із 1990 р. — ректор Львівської духовної семінарії.
Від 1996 року призначається ректором Львівської Духовної Академії.
20 жовтня 1999 р. — присвоєно вчене звання доцента. Прийняв чернечий постриг з ім’ям Євсевій.
7 липня 2002 р. — стає єпископом Полтавським і Кременчуцьким.
11 липня 2003 р. — піднесено до сану архієпископа.
22 жовтня 2004 р. — архієпископа Полтавського і Кременчуцького Євсевія піднесено до сану митрополита.
14 грудня 2005 р. — призначений керуючим Рівненською єпархією.
10 липня 2008 р. — Указом Президента нагороджений орденом Князя Ярослава Мудрого 5 ступеню.
Оскільки під час написання матеріалу митрополит Євсевій перебував у Києві, а прес-секретар Рівненської єпархії відмовився надавати телефон, за яким можна було б контактувати з владикою, ми не змогли запитати у нього, чи служив він в органах КДБ. Але ми обов’язково запитаємо і передамо його відповідь читачам.
Словничок
Єпархія — церковно-адміністративна одиниця на чолі з єпископом. Рівненська єпархія охоплює Рівненську область. У Рівненській єпархії УПЦ КП — близько 250 парафій, кожну з яких очолює священик.
Парафія — нижча церковно-адміністративна організація у християнських церквах на чолі з церковною радою, що об’єднує віруючих, яких обслуговують служителі одного храму.
Єпископ — найвищий керівник церковного життя кожної єпархії у більшості християнських церквах. З часом деякі єпископи почали прибирати, в залежності від адміністративної ваги їх єпархій, титули митрополита, архієпископа, патріарха, але всі єпископи, незалежно від різної ваги їх адміністративних функцій, вважаються рівними по благодаті. Вони рукопокладають священиків і дияконів, призначають настоятелів та інших духовників і зміщають їх. Єпископу забороняється відлучення чи заборона комусь служіння через власну пристрасть.
Хіротонія (рукоположення) — богослужіння, під час якого відбувається таїнство поставлення в священнослужителі.
Симонія — рукопокладення в церковний сан, або надання церковної посади чи місця служіння за гроші.
Церковні собори — збори представників церкви (священнослужителів і поважних вірян) для вирішення проблем та справ віровчення, релігійного морального життя, устрою, управління та дисципліни віросповідання християнської громади. Розрізняють Вселенські собори — зібрання всіх помісних самостійних церков, та Помісні собори — зібрання в середині самостійної церкви, яке має найвищу законодавчу, виконавчу та судову владу в церкві.
Содомія — мужелозство, гомосексуальний статевий акт, скотоложство.
Клір, клірики — служителі церкви.
Миряни — люди, які не є служителями церкви.
Віряни — люди, які вірять у Бога і відвідують Богослужіння в церкві (прихожани).
Щоб усі боялись
Пропозиції членів Церковно-громадської ініціативи з розслідування симонії і хабарництва у Рівненській єпархії організувати патріаршу комісію, яка б дослідила існуючі докази симонії, від початку ігнорувалися як митрополитом Євсевієм, так і патріархом Філаретом (збором матеріалів у цій справі Рівненське агентство журналістських розслідувань зайнялося ще наприкінці серпня 2008 року – авт.). Патріарху направлено чотири звернення і двічі ініціатори приїздили в Київ на аудієнцію. Ніхто не захотів розслідувати ні докази стосовно церковного хабарництва і корупції, ні докази стосовно мужолозтва, ні випадок із самогубством священика, ні проблеми продажу церковних нагород. Натомість продовжувалося цькування священнослужителів, які виступили за очищення церкви. Отцю Юрію Велігурському, якого до того позбавили звання старшого священика Свято-Покровського собору, диякону Віталію Поровчуку та священику Степану Мариничу (який задовго до цього сам відмовився стояти за одним престолом із звинуваченими в гріху симонії – авт.) митрополит Євсевій 23 лютого 2009 року заборонив служити (хоча указу чи будь-яких інших документів з цього приводу священнослужителям ще не надали – авт.). Активіста руху “Твереза Україна”, депутата міської ради Сергія Одарченка, Голову молодіжного православного Свято-Софіївського братства Тараса Рябчевського та члена Парафіяльної ради Свято-Покровського собору, голову ради підприємців Рівненської області Богдана Лимаря митрополит “відлучив від спілкування з Церквою, до їх повного розкаяння”. Однак збори священнослужителів, які відбулися 23 лютого, не передбачені ні статутом церкви, ні статутом Рівненської єпархії. А згідно з Правилами №12, 29 Карфагенського Собору: “Пресвітера судять шість єпископів і свій, а диякона — три. Провини інших кліриків судить один єпископ”. (Про те, як відбувалися ці збори, як саме приймалося на них рішення, чи справді голосували священики, як було сфальсифіковано підрахунок голосів, які наклепи зводили на тих, хто виступив проти корупції — читайте в наступних публікаціях — авт.). Ще до зборів диякона Віталія виключили з Єпархіальної ради і відрахували разом із Сергієм Одарченком з Рівненської семінарії. Усе це було зроблено з багатьма порушеннями і без обґрунтованих доказів “за що саме”. Офіційне визначення, розповсюджене Прес-службою Рівненської єпархії після зборів священиків, звучить так: “діяльність групи священиків та мирян, направлена на дестабілізацію церковного життя в єпархії”. Зранку наступного дня на сайті УПЦ КП з’явився матеріал під заголовком “Митрополит Євсевій навів порядок у Рівненській єпархії”. Складається враження, що таким чином митрополит відзвітував перед патріархом, що бунт, який загрожував підірвати фінансово-корупційну систему єпархії, подолано.
Чому ж митрополит не захотів ініціювати створення патріаршої комісії, яка б розвінчала нібито міф про корупцію в церкві? Можливо, тому, що один із підозрюваних у гріху симонії — сам митрополит? А згідно із 29 Апостольським правилом, людина, яку викрили в гріху симонії, повинна відлучатись взагалі від церковного спілкування і позбавлятись церковного сану. Ті, кого звинувачують, не мають права не тільки звершувати суд, а й не мають права звинувачувати інших згідно з вимогами Канонічного права, зокрема, правил №6 Другого Вселенського та №143 Карфагенського Соборів.
Соборність чи авторитарність?
Щоб почути точку зору митрополита на події, що відбуваються в УПЦ КП на Рівненщині (вимога розслідувати проблему симонії і репресії проти тих, хто це відстоює – авт.), ми зателефонували в Рівненську єпархію. Але митрополит, як нам сказали, був у Києві, тому розмовляв з нами керівник Прес-служби Рівненської єпархії ієромонах Никон.
— Деякі люди вважають, що покарання, яке присудили священикам на зборах духовенства 23 лютого, це пересторога іншим, щоб боялись.
— Які люди? Це посадові особи, священики, миряни?
— Миряни.
— Миряни взагалі не можуть трактувати ці збори, тому що вони не були учасниками цих зборів і вони не мають права взагалі брати участь в цих зборах, це були збори духовенства. Не загальноєпархіальні збори. Є відмінність: є загальноєпархіальні збори, на яких присутні духовенство, представники парафій, єпархії, і є збори духовенства, на яких присутні суто духовенство єпархії. (Такі збори не передбачені статутом УПЦ КП і статутом Рівненської єпархії. Передбачені тільки Єпархіальні збори, які складаються з однакового числа священнослужителів (кліру) і мирян, тобто звичайних прихожан – авт.).
— То це рішення є пересторогою для інших священиків, які в подальшому могли б щось подібне ініціювати чи підтримувати?
— Що ініціювати і що підтримувати?
— Рух громадськості з висвітлення симонії в церкві.
— Будь-який рух, який бажає висвітлювати питання життя церкви без благословення церкви — незаконний (церква складається зі священнослужителів і мирян — прихожан, які не є священнослужителями, а тому життя церкви — це не лише життя духовенства і не може приховуватись від прихожан — авт.).
— Ви не відповіли на питання. Це пересторога іншим священикам?
— Я не можу на ваше питання відповісти, бо воно неправильно поставлене.
— А як його правильно поставити, щоб ви змогли на нього відповісти?
— Священики, діяльність яких була засуджена зборами духовенства, і які були рекомендованими керуючому єпархією на прийняття відповідних заходів, ці священики порушили відповідні правила святих апостолів, Вселенських соборів по відношенню до архієрея. Розумієте, вони підпали під ці правила, вони декілька разів отримали можливість таку, скажімо, підпасти під цю заборону, але не можна сказати, що інші священики через вчорашнє рішення мусять отримати таку пересторогу. Тому що будь-який священик з самого початку свого служіння і кожен християнин від початку свого перебування в православній церкві повинні керуватися елементарними нормами, в першу чергу поведінки своєї і субординації своїх дій зі своїм священноначалієм. Не може бути в церкві анархії. Церква — це не є демократична республіка, де кожен робить що хоче, забуваючи про Бога, про священноначаліє. (Демократичність у церкві гарантує соборноправність. Ще в “Символі віри” говориться про Єдину, Святу, Соборну і Апостольську церкву. По-простому — соборність означає, що всі основні та визначальні рішення приймаються зборами. Найвищі збори на рівні області — це Єпархіальні збори. Однак за часів проникнення в церкву КДБ, соборноправність на практиці була фактично усунена і замінена авторитарністю єпископів (які в той час затверджувались КДБ). До цього часу ситуація практично не змінилась, хоча в статуті церкви зазначено, що найвища влада в області саме у Єпархіальних зборів — авт.).
— Чому не було ініційовано церковного суду щодо звинувачення в симонії митрополита та колишнього канцлера єпархії?
— Протягом восьми місяців цією ініціативою, яка постійно говорила про проблеми в церкві, не було надано жодного доказу тих звинувачень. (Частина з цих доказів була зачитана на зустрічі з митрополитом 8 вересня 2008 року, але була проігнорована — авт.).
— Тобто було проведене розслідування?
— Є Єпархіальні збори, на які неодноразово викликалися диякон Віталій Поровчук, отець Юрій Велігурський і Тарас Рябчевський, які звинувачували всіх і вся і жодного доказу не надали. То яке розслідування, яка комісія, який суд можливий, коли немає жодного доказу? Ні одної претензії не було представлено конкретно. (Єпархіальних зборів у Рівненській єпархії не проводилось вже кілька років. Була лише одна зустріч митрополита, деяких священиків і мирян з членами громадської ініціативи 8 вересня 2008 року, про цю зустріч читайте в наступних публікаціях — авт.).
— А ви вчора були присутні на цих зборах? Яким чином вівся підрахунок голосів?
— Була створена президія зборів. Була створена мандатна комісія, секретаріат і лічильна комісія. Коли з усіх зареєстрованих присутніх, 204-х священнослужителів, можна було виділити окремо тих, хто утримався, хто проти. Можна було перевірити всі підрахунки. Я вважаю, що не було помилок: на власні очі бачив, скільки піднімалося голосів “проти”, скільки утрималися. (Зі слів керівника прес-служби помітно, що ніхто не рахував, скільки було “за” і скільки не голосувало взагалі — авт.). Якщо якісь сумніви щодо цього були, то я їх не бачив, і вони вчора не були виголошені кимось із присутніх… крім, можливо, Віталія Поровчука, який був незгодний ні з чим. Навіть з тим, що збори були легітимними, бо там не були присутні миряни. Якби він знав закони, статути Церкви, то він такого не заявляв би, бо це принижує його гідність як диякона. (Згідно з правилами №12, 29 Карфагенського собору, пресвітера (тобто священика) судять шість єпископів і свій єпископ, а диякона — три єпископи. Провини кліриків судить один єпископ — авт.).
— Тобто у Рівненській єпархії симонії немає?
— Я вважаю ваше питання провокаційним.
— Ви просто дайте на нього відповідь.
— У Рівненській єпархії симонії немає.
Пропозиції церковно-громадської ініціативи з розслідування питань симонії та хабарництва в Рівненській єпархії для початку очищення Церкви від гріха симонії
1. Церква, вустами священноначалія (керівництва – авт.) має офіційно визнати, що факт симонії існує.
2. Особи, які були викриті у цьому важкому гріхові, повинні покаятись і бути прощені Церквою (своєрідна загальна амністія), хоча канонічне право передбачає суворе покарання (наприклад, 22 правило шостого Вселенського Собору говорить: “У єпископи, чи в будь-який ступінь кліру, тих, що поставлені за гроші, а не за іспитом та обранням за образ життя, наказуємо виганяти, також і тих, ким поставлені” та багато інших).
3. Створити постійно діючі синодальну та єпархіальну комісії з питань дотримання норм канонічного права при рукопокладанні ставлеників та призначення на церковні посади. Запровадити при комісіях телефони довіри. При цьому особи, що в майбутньому чинитимуть цей гріх, повинні каратися за канонами.
4. Поширювати інформацію про природу симонії та її наслідки перш за все серед семінаристів та студентів духовних академій (публікації в періодиці, на сайтах, стаціонарні стенди в коридорах духовних навчальних закладів, вміщення відповідних розділів у навчальних матеріалах семінарій та академій з Пастирського Богослов’я, Догматичного Богослов’я, Нового Заповіту, Канонічного права тощо).
До лютого 2009 року у членів церковно-громадської ініціативи були ще вимоги створити Патріаршу комісію з розслідування симонії, хабарництва та інших зловживань в Рівненській єпархії. А також члени ініціативи домагалися Церковного суду над звинуваченими у симонії священнослужителями – авт.
Продовження теми читайте в наступних номерах “Рівненської газети”.
Володимир ТОРБІЧ, ІА “Рівненське агентство журналістських розслідувань”
Версія для друку
Переглядів [834]

Коментарі:
Додати коментар
29.03.2009 // Автор: Федір
Шокований прочитаним. Добре знаю людей, яких намагаються відлучити від церкви В. Поровчука та С. Одарченка. Не маю жодного сумніву в порядності цих людей.
Страшно стало за ПРАВОСЛАВНУ ВІРУ.
Молюсь Богу за всіх винних і не винних, надіючись на справедливе вирішення всіх проблем.
14.03.2009 // Автор: Торбіч
Для rivnjany

Дякую Вам за довіру.
14.03.2009 // Автор: Торбіч
Для low

А я раніше поважав колишнього ректора Ігоря Швеця. Думав скромна порядна людина. Але сталось так, що дізнався більше, а потім ще й побачив як він себе захищав (з істеричним криком) - це жах. Найбільше вражає у цій всій ситуації лицемірство багатьох священнослужителів.
13.03.2009 // Автор: low
Да-а-а ! То вже Червоній для Велігурського-ворог ? А ще недавно казав" Василю треба пам'ятник при житті поставити!!!", при Василеві бородою бруківку підмітали разом з Мариничем..
12.03.2009 // Автор: rivnjany
veljmy6anovnyj volodymyr torbich,my,grupa rivnjan,jaki jyvutj za kordonom,duje vdja4ni VAM za 4udovu robotu.my vam virymo ta povajaemo.vy smilyva i 4esna ljudyna.jks4o b bilj6e bulo takyh ljudej jak VY,nam by ne pryj6losj jyty na 4ujyni...bajaemo VAM uspihiv,osobystyh ta u rozsliduvanni.z POVAGOJU grupa rivnjan.
10.03.2009 // Автор: Торбіч
Як ви собі уявляєте надання доказів? Абстрагуюсь на іншу тему, щоб краще було зрозуміти. Людина пише заяву в міліцію (в Міністерство внутрішніх справ) зі звинуваченнями на начальника місцевої міліції та його підлеглих. А з міністерства переправляють заяву до того ж начальника міліції – розбирайся. Тепер цей начальник звертається до заявника – скажи-но мені хто там свідчить проти мене? Заявник каже, ні, давайте міністерську комісію з розслідування створіть для того, щоб остання вивчила докази і передала їх до суду. А начальник міліції – ні,ні,ні – давайте мені на коврик того, хто звинувачує. ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЩО ТАКА СИТУАЦІЯ НОРМАЛЬНА???
10.03.2009 // Автор: Павло
А де ж докази симонії? Я маю на увазі реальні докази з прізвищами і фактами. Як на мене, Поровчуку втрачати вже немає що.
09.03.2009 // Автор: Торбіч
Павлу

Цей матеріал є одним із низки матеріалів розслідування про корупцію в церкві (інші матеріали є і ще будуть на цьому сайті, але легше їх знайти на http://www.4vlada.com/). В ньому є обидві позиції, тому називати його однобоким щонайменше несправедливо. А те, що автор не дає вішати локшину читачам на вуха, вставляючи свої коментарі, які відділені від основного тексту, то хіба це погано? Я пів року вивчав цю тему, читав чимало документів, чув і бачив сам священнослужителів і керівництво єпархії "без прикрас", коли вони не знали, що їх чує журналіст і говорили відкритіше, а не "заготовками для громади". Тому думка про те, що матеріал написаний "на переконаннях Поровчука і Велігурського" - хибна.
Люди, яким не вигідно розкриття корупції в Церкві і її очищення від цього, придумали гарну відмазку: цим людям платять (з Москви, з Ізраїля, ще звідкись...), щоб вони розкололи УПЦ КП. Мені смішно це чути, тому що це світова класика: злодій, щоб його не піймали завжди кричить: "Ловіть злодія" ))) А дехто, можливо, щиро помиляється під пливом вдутого у вуха, що комусь платять, щоб він розвалив Церкву. Але від цього є ліки, які більшість лінується прийняти: треба просто досконаліше вивчити ситуацію і почати хоча б з того, що подивитися що за люди борються з корупцією. Хто вони і що вони зробили і роблять в житті, і для Церкви зокрема. А потім вивчити ситуацію в області з цієї проблеми. Інформації багато, проблема у тому, що лінуються її отримувати.
А в УПЦ (МП) ситуація не краща. Просто в них ще сильніше заболочена структура, все тримається на страху і будь яке бажання сказати правду враз придушується в "кращих" традиціях тоталітаризму. Є інформація і по УПЦ (МП), її менше ніж про УПЦ КП, але це не значить, що там менше цього гріха. Просто там менше сміливих людей, які готові відкрито боротися з цією гангреною. Сильніше зачищають кадри :-(((
09.03.2009 // Автор: Павло
"Люди які порушили ці болючі питання безперечно є тими, завдяки яким і можна було називати церкву церквою."

Хе-хе. Антихрист теж був колись чудовим ангелом, поки не захотів влади. До речі, не зовсім вірю, що Поровчук з Валігурським мутять воду безкоштовно. Очевидно, хтось їх добре простимулював, щоб здійснити розкол в УПЦ КП.
09.03.2009 // Автор: Павло
Поважаю автора статті як хорошого журналіста, але матеріал дуже вже однобокий. Чого тільки варті примітки автора до слів ієромонарха Никона, у яких кожне його слово ставиться під сумнів. Цікаво, як Поровчуку і Велігурському вдалося настільки переконати у своїй правоті, що автор геть забув про обєктивність.
28.02.2009 // Автор: Торбіч
На жаль, подібні факти є в різних християнських конфесіях. Але через проблему православної церкви, яку я називаю "родом з КГБ", подібні речі особливо проявляються в УПЦ МП і в УПЦ КП. Принаймні по цих двох структурах у мене є прямі свідченняі власні спостереження.
Вже давно православній церкві потрібне ощищення, інакше вона зійде на ніщо.
27.02.2009 // Автор: Ігор
Те, що ця тема піднята в УПЦ КП - шанс для нашої церкви очиститися. Якщо це буде зроблено, то і миряни і священники УПЦ МП стануть поважати українську церкву. В лоно церкви повернеться молодь. Закривати на все це очі боячись негативної репутації - шлях в нікуди. Судді, що влаштували церковне судилище - фарисеї, які викристовують імя Христа для задоволення власного златолюбства і приховування власної недолугості та ницості
27.02.2009 // Автор: budulay
Чомусь в статті задівається київський патріархат, але ж на діяння московського можна подивитись на цьому відео -
http://www.youtube.com/watch?v=Dv2WIPSil4Y


це відбувалось в Сарнах
27.02.2009 // Автор: Активний діяч
Тут цікавіша полеміка:

http://uaoc.net/?p=2347
26.02.2009 // Автор: priest
Думаю, вони матимуть час і надалі займатися добрими справами, коли покинуть асенізаторський клопіт. А пан Торбіч отримає Пулітцерівську премію за репортажі з поля антицерковної борні. Усе загоїться, і буде хепі енд.
26.02.2009 // Автор: priest
Думаю, вони матимуть час і надалі займатися добрими справами, коли покинуть асенізаторський клопіт. А пан Торбіч отримає Пулітцерівську премію за репортажі з поля антицерковної борні. Усе загоїться, і буде хепі енд.
26.02.2009 // Автор: юрій
Блаженні гнані за правду , бо їх є царство небесне. Панове про що ми говоримо. Основним завданням церкви є допомога у боротьбі з гріхом, а не творення гріха. Люди які порушили ці болючі питання безперечно є тими, завдяки яким і можна було називати церкву церквою. Ці люди сіль церкви. Віталій Поровчук єдиний хто займається дітьми інвалідами та гріхом аборту, Тарас Рябчевський очолюває найпотужніше православне братство КП в області. о. Юрій єдиний авторитетний священник Свято-Покровського собору, Сергій Одарченко очолює обласний рух твереза Україна. Саме завдяки цим людям церквою можна було пишатись.
26.02.2009 // Автор: Незаангажований читач
Кидається в очі те, що коріння проблеми автор шукає в тенетах КДБ. Колись совєтська пропаганда подібним чином "пояснювала" негативні суспільні явища "наслєдієм царизма".
Хлопці, якщо ЩИРО хочете розв'язати проблему, шукайте СПРАВЖНІ ЇЇ КОРЕНІ. Вони - не в минулому, а в сьогоденні.
Підказка: в наскрізь корумпованій державі церква, на жаль, не може ...
Закінчуйте фразу самостійно.
26.02.2009 // Автор: Володимир Торбіч
На зборах ніхто й не мав наводити докази! Це не суд, а судилище! Для цього потрібно, щоб митрополит ініціював церковний суд, або Патріаршу комісію, яка має вивчити всі докази. А те, що робить митрополит називаються репресії на інакомислячих. В КГБ це добре вміли робити і він з успіхом продовжує.
Замість лікувати хворобу він її приховує, ніби від цього вона зникне.
26.02.2009 // Автор: Володимир Торбіч
Я сказав про те, що друк цієї книги ("Книга правил") благословив Патріарх Філарет, щоб не дати можливості злослівникам поговорити, а чи ту я взагалі книгу дивлюсь (я ж бо без системної богословської освіти))))
А те, що ви говорите ніби громадська комісія збирається в шинку - ще раз говорить про Ваш, перепрошую, рівень перевірки інформації. Цей наклеп архімандрит видав, разом з іншими наклепами і понеслась брехня по селу.
26.02.2009 // Автор: priest
На жаль, не зможу відвідати сьогоднішнє високодостойне великосвітське зібрання клубу тонких поціновувачів симонії,-хворий.
Пропоную теми для наступних обговорень: " Трансцендентність нашої ініціативи."; " Поровчукізм
Льва Толстого, Данте, Вольтера, Лєскова як предтеч нашого Всесвітнього руху."
26.02.2009 // Автор: priest
То на Вашу думку, пан Торбіч, це Патріарх написав " Книгу правил"?
До Вашого аналізу Канонічного права Православної Церкви ніхто не помічав протиріч в оросах-ні отці Вселенських соборів, ані отці, що на основі рецепції визнали як обов'язковими до виконання правила двох Константиноп. соборів помісних.
Ось для того, щоб не виглядати невігласом, пане Торбіч, треба системна освіта, якої ви, і Поровчук не маєте.. Є загальнопризнані тлумачення Вальсамона, Зонари та Аристіна. Єп.Никодима Мілаша. І Біблія теж вивчається в контексті подій і з тлумаченням отців Церкви, а не за філіжанкою кави у кнайпі ШИНКАРЯ ЛИМАРЯ.
26.02.2009 // Автор: priest
Так-так ! Поровчук- УМ, ЧЕСТЬ и СОВЕСТЬ нашей эпохи ! Він" все ще досі надіється" на покаяння духовенства. Можливо, серед своїх ( на 16 липня,59 )його благоговійно величають " МОШИАХ", " АДОНАИ " чи " ЕЛЛОГИМ "? Нова гуру з'явилася на Поліссі...
26.02.2009 // Автор: borrr
На зборах священиків ні Велігурський, ні Поровчук не спромоглися навести жодного доказу симонії, всі їхні докази базувалися на неперевірених фактах і припущеннях. А церковне право визнає лише незаперечні факти - а всі збори їх чекали, наші сподівання так і не збулися:( Якщо б були такі факти, відкрилось би провадження. Далі, ці т.зв. "ініціативники" не дотримали порядку звернень. Бо якщо справа не розв'язується, то покликаються до вищої інстанції. Найвищою такою інстанцією є Помісний Собор УПЦ КП. Натомість вони розтарабанили по всій Україні свої листівки. Треба було б їх не просто заборонити, а зняти сан взагалі.
26.02.2009 // Автор: Володимир Торбіч
Диякон Віталій Поровчук не причетний до підготовки цього матеріалу. Він ще досі надіється, що у вищого духовенства прокинеться бажання бути мудрими.
Але духовенство, яке привселюдно оббріхує диякона та інших членів церковно-громадської ініціативи очевидно геть втратило совість.
В мене на столі лежить "Книга правил" видрукувана з благословення Філарета. То якби з духовних закладів не викидали і не виживали розумних людей, можливо б ті, хто лишились побачилит як ці правила суперечать одне одному. Тобто маніпулювати ними можна як хоч. А той факт, що митрополит навіть не захотів перевірити такі загрозливі речі, не схотів ініціювати суд говорить про те, що він боїться цього суду. Але нічого - є суд Божий.
25.02.2009 // Автор: priest
Додам. Я щиро співчуваю отцю Юрію, тому що 2 роки служив дияконом у Покровському соборі. Трішки задалеко він зайшов. Але дияк.Поровчук- КАЛАМУТ і АНАРХІСТ-БОМБІСТ. Як кажуть-єврея від доброго гешефту можна відволікти лише революцією. Куди не попаде-всюди наслідить.Може навіть безсоромно здерти Кіпріана Уера і підписатися власним ім'ям . Не знає, що я теж можу купити цю книгу, і теж читаю"Духовну ниву"-плагіатор. Напевне, заздрить лаврам Андрея Кураєва.
25.02.2009 // Автор: priest
По-перше, автором не є Володимир Торбіч, тому що заяложені часом абзаци знайомі"до болю"... Це між іншим.
Поровчука з братією заборонили не за ініціативу, а за свідоме свинство. Будь-хто може звернутися до архиєрея з пропозицією, а як він відреагує-це його право і відповідальність. Коли реакція владики не сподобалася- повертайся до свого служіння і уповай на волю Божу. Господь за терпіння винагороджує.Поровчук,видно, про Бога забув.. Може йому здається несправедливим те, що диякон не є Керуючим Єпархією ?ну-не сталося...
В церкві немає демократії(тим паче охлократії), а є ТЕОКРАТІЯ. Де єпископ-там і церква.А про Соборність Церкви див. не в епістолях Поровчука, а в Катехізисі:"Соборність є однодушність усіх істинно віруючих православних християн. Соб.Церква не обмежена ні простором, ні народом, ні часом.."
А коли маєте на увазі собори, то хай відомо буде вам, що повноту влади має собор з єпископів. Як Апостольський Собор 51року, так і всі Вселенські складалися виключно з Єпископів. Пресвітери і миряни могли мати лише дорадчий голос. Вашому диякону ще вчитись і вчитись. Він такий собі духовний недоучка- інтелігент.І з семінарії його виключили за те, що не здавав сесії. Отож, присуд Поровчуку винесли його ж браття-священнослужителі за те, що без доказів назовні виливає бруд, а не за пропозицію. На зборах були присутніми всі, хто має причетність
до істерики диякона. Хтось із присутніх визнав симонію ? То, можливо, в Поровчука та іже з ним
хтось вимагав хабаря?-запитайте в них ! Виходить, що звинувачені є, а постраждалих немає.
Читайте також:
Чи запалювати зірки? // N 853 від 14.04.2009
Знову з телеекрана засяяла новітня зірочка — милий хлопчина, на зріст менший за піаніно, на якому йому акомпонували, старанно виводив складний “дорослий” твір з репертуару Лучано Паваротті. Так, це дійсно зворушливо. Навколо диво-дитини юрмляться дорослі — батьки, вчителі, представники шоу-бізнесу, спонсори, ЗМІ. Уже й стіни обвішані грамотами, дипломами, вже й за кордоном юному співаку аплодували, а чутливі жіночки прагнули хоча б торкнутися до восьмирічного соловейка...
Керують дублери // N 853 від 14.04.2009
Упродовж трьох днів у Рівненському міському Палаці дітей та молоді спостерігалось своєрідне роздвоєння.
Красти телефони стане невигідно? // N 853 від 14.04.2009
Уже почав діяти новий порядок ввезення та реалізації радіоелектронних засобів, до яких і належать мобільні телефони. Відповідне рішення ухвалила Національна комісія з питань регулювання зв’язку. Тож нині в Україні створюється реєстр легально ввезених телефонів. Відтак унікальні міжнародні ідентифікаційні коди (ІМЕІ), що присвоюються кожному мобільному телефону і не повторюються, внесуть до єдиної узагальненої бази даних. Її вестиме Український державний центр радіочастот.
Митну надбавку скасували не для всіх // N 853 від 14.04.2009
Тринадцятивідсоткова митна надбавка на ввезення імпортних товарів проіснувала аж три тижні. Уряд скасував своє ж рішення, яким сподівався збільшити надходження до бюджету.
Квитки на літак чи поїзд продаватимуть на пошті // N 853 від 14.04.2009
Замовити квиток на автобус, поїзд чи літак можна тепер у поштовому відділенні. Новий проект “Замовлення перевезення пасажирів” розпочинає роботу в Українському державному підприємстві поштового зв’язку “Укрпошта”.
Сірий пес із чорною ознакою // N 851 від 09.04.2009
Чи могла здогадатися маленька Настуня, бавлячись із улюбленцем сім’ї — Греєм, що цей лагідний пес зіграє у її житті фатальну роль?
Проходимо співбесіду разом // N 851 від 09.04.2009
Сьогодні звідусіль інформують про різні методики “підкорення” роботодавців, про основні правила поведінки на співбесіді… Та чомусь не завжди виходить так, як книжка пише. Найкращий досвід — власний, та вчитись ліпше на помилках чужих. Рівняни відверто діляться причинами невдалих співбесід з власного досвіду.
Рівнянин-миротворець у Косові не спав // N 851 від 09.04.2009
Миротворцем до Косова Миколу не хотіла відпускати мама. Але побачити світ — було його мрією, то ж на своєму наполіг. Тепер він згадує перший схід сонця, який там побачив, поля та гори, сходження на вершину й чужоземні підсніжники. А ще — патрулювання косовських вулиць.
Грошові виплати до Дня Перемоги // N 851 від 09.04.2009
До свята 9 Травня ветерани війни та жертви нацистських переслідувань щорічно отримують разову грошову допомогу.
Всеукраїнський місячник Червоного Хреста стартував // N 851 від 09.04.2009
Традиційний Всеукраїнський місячник Червоного Хреста проходить у Рівному із 4 квітня по 4 травня. Цього разу його гасло: “Разом з Червоним Хрестом проти туберкульозу”.
Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту дозволяється лише за умови посилання (для інтернет-видань - прямого гіперпосилання) на www.gazeta.rv.ua. Відповідальність за достовірність усіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе інформаційне агентство "Рівнеінформ" (Свідоцтво №75 від 10.10.2002р. ДКІПТРУ).