This version of the page http://www.haidamaka.org.ua/page_starodub.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-01-22. The original page over time could change.
Сторінка Гайдамаки
Незалежний інформаційно-освітній ресурс
Сьогодні 22 січня 2009 року
мапа сайту
головна
про автора
статті
книгосхов
галерея
від Сяну до Дону
родоводи
бібліографія
посилання
гостьова
контакти
haidamaka@ukr.net
ICQ: 165311012
Партнери сайту
Подяка
Олег Тягнибок
ВО "Свобода"
акція

лічилка
Українське життя на Стародубщині (фоторепортаж)

Вірний зі Стародубщини

Не дивлячись на те, що сучасна російська влада намагається зробити все, що тільки можливо, аби довести, що Стародубський край не є, та ніколи не був українським, не дивлячись на всі адміністративні перешкоди, кожному, хто побуває на Стародубщині та неупередженим поглядом подивиться на її сучасне життя, доведеться визнати, що край наш є, був і буде пов’язаним нерозривним зв’язком з Матір’ю нашою Україною, і зв’язок цей не перерветься ніколи. Пропоную Вашій увазі декілька світлин, які нададуть Вам можливість побачити, яким був і яким є наш Стародубський край.

Ось таким був наш Стародуб, колишня столиця козацького полка Української Гетьманщини, наприкинці ХІХ століття.

А це головний козачий полковий Собор XVII-XVIII століть – Собор Різдва Христового.

На цій світлині одна з найбільш вшанованих на Стародубщині ікон – Чубківська Божа Матір

Уклін від стародубців Святій Іконі.

Стародубський Хресний Хід. З корогвами йдуть козаки сучасного Стародубського полка. На жаль, офіційна влада заборонила їм користуватися українськими національними козачими строями, через те їм доводиться вживати офіційні російські козачі однострої.

На цій світлині Спасо-Преображенський Собор у стародубському місті Новозибкові. Цей Собор був побудований у дереві, і за взірець йому взяті українські церкви доби Козацького Відродження. Але російська влада відібрала цей Собор від українських православних Стародубщини, та віддала його російським старообрядцям. Тепер місцеві жителі називають цей Собор „кацапською церквою”. Вимагаємо повернути наш Собор Українській Православній Церкві!

Спасо-Преображенський Собор.

Сучасний краєвид українського Стародубського міста Новозибкова.

Ось такий вигляд мають невеличкі вулички на Стародубщині. Вигляд характерний для всього українського Полісся та Сіверщини. Але щоб місцеві мешканці не забували, до якої „імперії” вони зараз належать, на ліхтарному стовпі начіплені офіційні кольори російського державного прапору (так званий „бєсік”-бєлий, сіній, красний).

Стародубська хата – тут живуть українці! Та житимуть у своїм ріднім краї вічно!

Лужицькі серби
Підляський архів
Для дослідників
Цікава стаття

Перші масові поселення українців на Воронежчині виникли ще за часів гетьманування Богдана Хмельницького. Пізніше козацький полковий устрій було скасовано царатом, а українські землі - відірвано від основного етнічного масиву. Незважаючи на це українці Подоні (так традиційно називалися ці території) не полишали надії об'єднатися з рештою одноплемінників.

Рок-гурт "Кому Вниз"
Рок-гурт "Тінь сонця"
Дружні ресурси
Ідея та створення сайту - Haidamaka