This version of the page http://www.orphanage.kiev.ua/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-01-14. The original page over time could change.
Абрикос: моя кухня, моє меню!

Моя кухня

Що у Вас у меню?

Якщо мова йде про робітника меню, то це саме те, що щодня, або більш постійно, стабільно, доводиться готовити даному кухареві, а це значить, що характер меню тісно пов'язаний з його кваліфікацією або з його виробничими інтересами й проблемами. Уже йому чи про їх не знати?! Або про їх не думати?
Так розкривається вся суть розходжень між поняттям меню для кухаря й меню для споживача, їдця.

Домогосподарка, який доводиться готовити для родини, також більшою мірою стурбована проблемою складання щоденного меню, чим члени її родини

 

Питання кулінарії

Спробуйте задати будь-якій простій людині питання: «Яке у вас меню?» або «Яке меню ви волієте?» Той, безсумнівно, устане в тупик. Їду він, зрозуміло, їсть, але про меню - ніколи якось не думав. Та й навіщо йому це? Їсть, що прийде або те, що подобається, що підкручується або на що грошей вистачає. От і все.

Зовсім інша справа, якщо таке ж питання ви задасте кухареві, нехай найпростішому й незначному. Який би не була його кухарська кваліфікація, таке питання не застане його врасплох. Він відразу зрозуміє, про що мова йде. Адже проблема меню прямо ставиться до його професії, невіддільна від всієї його повсякденної діяльності.

Ради починаючим кухарям

Адже домогосподарка ніяк виконує посада «сімейного кухаря», і тому вона активно ставиться до меню, а члени її родини - пасивно.
Зовсім по-іншому ставиться до меню клієнт ресторану, особливо якщо він дивиться на ресторан як на заклад, що повинне задовольнити його бажання одержати смачну й різноманітну їжу.
У цьому випадку він вибирає меню, що відповідає його смаку, причепливо порівнює меню різних ресторанів, зіставляє смак і ціни перерахованих у меню однакових за назвою блюд, словом, проявляє живий, активний інтерес до цього питання.
Звичайно, і звичайний їдець, що харчується регулярно в колі своєї родини або в їдальні, зацікавлений у складі й у змісті своєї щоденної їжі, тобто в меню, яким він змушений користуватися. Але оскільки він не активно, а пасивно ставиться до меню, оскільки він звик, що обід йому готовлять сторонні, а не він сам, те серйозно й свідомо він про меню не думає, ці питання його глибоко не займають, і він звик покладатися на випадковість або чужий вибір. «Що запропонують, то й буду їсти». Або: «Виберу з того, що нададуть».
Таким чином, дуже багато з людей, чи не більшість, заздалегідь обмежують себе в виборі меню, займають у цьому питанні пасивну позицію, «полегшують» собі життя тим, що виключають турботу про своєму меню зі своєї активної свідомості. Здається, що є проблеми в життя й поважнее цієї.
Початок

[далі...]