This version of the page http://life.pravda.com.ua/columns/491b47c09d385/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2009-01-09. The original page over time could change.
Екологічне житло у Франції – час научатися чужому | Українська правда _Життя

 

// Еко-домівка. Фото autumnfurniturefair.com
// Цікавий досвід

Екологічне житло у Франції – час научатися чужому

60% франкомовних швейцарців згодні платити за оренду житла більше, якщо це дозволить економити енергію та зменшити комунальні витрати – про це говорять результати опитування 2007 року.

Такий погляд, здається, поділяють усі європейці. За останній рік у Європі з'явилася величезна кількість підприємств, покликаних допомогти власникам будинків та квартир економити на енергії.

Чому увага зосереджена саме на цьому секторі? Коріння зацікавлення проблемою сягає 1999 року - відразу після пожежі в тунелі під горою Монблан було виявлено надзвичайну забрудненість альпійських лісів та гірських вершин.

Було створено спеціальний комітет POVA, мета якого - дослідження джерел забруднення. Спочатку звинуватили транспорт, але вивчення складу часток, що забруднюють повітря, показало, що головних забруднювачем повітря є викиди, що виникають внаслідок опалення.

Організація Europe Chauffage це підтверджує.

За її даними, родина з 4 осіб, що проживає в будинку, побудованому не раніше 1970 року, площею до 160 квадратних метрів, спричинює викид в атмосферу 16 975 кг вуглецю. Чверть цих викидів спричинена опаленням (трохи більше 4 000 кг на рік).

"Щоб врятувати планету, споживання вуглецю до 2050 року потрібно зменшити в середньому мінімум вдвічі, а для розвинутих індустріальних країн - в 4 рази", - сказав ще у 2003 французький прем'єр Жан-П'єр Рафарен.

Ці слова не були кинуті на вітер. У 2005 році у Франції стартувала програма податкових пільг для родин, котрі використовують технології економії термічної енергії. Так званий "податковий кредит" надається для оновлення опалення, встановлення терморегуляції та використання відновлювальних джерел енергії (сонячні батареї, енергія вітру, біопаливо).

Як це працює на практиці? Розказує пан Ележаві, директор французького підприємства "Eco Homa".

"За 3 місяці до нас звернулося вже близько 100 замовників. Якщо молода родина без дітей змінить звичайне опалення на екологічне в період з 1 січня 2006 року до 31 грудня 2009 року, то матиме право на 40-50% відшкодування усіх витрат. Держава це профінансує.

Встановлення енергозберігаючого обладнання займає 48 годин. В середньому родина з 4 осіб виходить на 70-75% зменшення споживання енергії - тобто споживає в 4 рази менше.В середньому, вартість проекту складає 8000 євро".

Приблизно такі ж суми називали і консультанти інших фірм. Які послуги надають такі компанії? Спектр широкий: це зовнішня термоізоляція стін, даху, вікон, дверей, встановлення батарей для використання відновлювальних джерел енергії (сонячна, геотермічна) та проведення аеротермічного опалення (опалення будинку та забезпечення гарячою водою).

За рік середньостатистична родина виходить на 70% відсотків економії - тобто використовує і платить в 4 рази менше.

Також компанії, що займаються перетворенням житла на еко-житло, надають послуги "косметичного ремонту" - дуже часто стурбовані екологією клієнти просять зробити ремонт в "екологічному" стилі, тобто з використанням лише природних матеріалів, без хімікатів, барвників тощо.

Існують і фірми, які, крім заміни старого обладнання, займаються будівництвом справжніх еко-будинків. Вже на початку розробки проекту вони опікуються питаннями довкілля. Наприклад, вікна розташовані таким чином, щоб якомога більша кількість мешканців мала природне сонячне світло якомога довше.

В Європі еко-будинки вже стали досить популярними. Фото findhorn.org
Створюються резервуари для дощової води, з яких частково компенсується її споживання (таку воду можна використовувати для поливання газонів та клумб). При будівництві використані матеріали з гарною термоізоляцією, новітні опалювальні системи, економна сантехніка та електроосвітлення, ефективні системи сортування сміття, підземний паркінг з індивідуальними закритими боксами.

Деякі компанії навіть передбачають 3-5 років безкоштовної підтримки в експлуатації будинку - щоб навчити екологічно мислити та діяти. Звісно, така щедрість без державної підтримки неможлива - податкові субсидії поширюються і на будівельні компанії, щоправда, компенсації там індивідуальні, залежно від проекту.

В Україні бажання жити в екологічному будинку все частіше з'являється у молодих родин, котрі живуть за містом. Щоправда, в нашій країні ця ініціатива має успіх лише за наявності певного ентузіазму - для зміни системи опалення, водопостачання, освітлення, для будь-якого перепланування потрібна низка документів та дозволів.

Про фінансову допомогу держави можна лише мріяти.

Тому екологічно стурбованим громадянам України лишається: не смітити на природі, купувати продукти в упаковках, що підлягають вторинній переробці, економно використовувати світло та воду (з опаленням не склалося - воно централізоване), здавати склотару на переробку (або віддавати бабусям, що її збирають), менше їздити на машині, а більше - на велосипеді тощо.

"Франція відстає від США та Китаю на 20 років", - переконує пан Ележаві. Україна відстає від Європи як мінімум на стільки ж. Може, років за 40 і ми зможемо мислити екологічно з вигодою для Землі та для себе?

 

Автор - Ірина Славінська


 
Додати коментар
Интернет магазин загрузка...
Льоня-Космос проти Юри-Термінатора. Шкільні роки
Tabloid.com.ua
ОСТАННІ КОМЕНТАРІ
Загребич _ 25.11.2008 13:58
Дякую, Ірино, за гарну статтю! Пиши ще!
Святозар _ 15.11.2008 00:24
(продовження) "пінофолом" (поліетилен з фольгою) або іншими теплоізолюючими матеріалами (тільки не отруйним пінополістиролом) і встановлювати власні колонки котли для опалення квартир (це вже можливо. з певною тяганиною з дозволами, звичайно ж) Ще раз посилання: http://ev1.org/ http://theaircar.com/ http://www.e-m.org.ua/
Святозар _ 15.11.2008 00:19
Це надзвичайно актуально для нас, як і для всього світу. А оскільки влада в Україні значно більш корумпована, аніж десь у "розвинених демократіях", то всі ми, "маленькі українці", (хай тому грець, хто вигадав таке "поганяло") платимо вдесятеро за недолугість нашої влади й нашу ( що таку владу й порядки маємо). І різна бензинова й нафтова мафія має можливість тут (в Україні) краще наживатися. Проблема сітова, оскільки добре відомо, наприклад, що всі сучасні проекти автомобілів "глушаться" мафією. Так було з http://ev1.org/, так є зараз, судячи по тому, як вони затримують випуск і накручують ціну з http://theaircar.com/. Залишаються тільки аматори "раз на раз" з неефективністю транспорту, який нам продають (http://www.e-m.org.ua/) . Теж саме й опаленням - уряду "до фєні" а "прихватизованим" "облам" (від "обленерго") тільки користі більше від того, що більше газу продадуть по більшій ціні. То маємо самі утеплювати житло якимось чи то "пінофолом" (поліетилен
петр _ 14.11.2008 17:09
30 ноября 2008 г. очередной фарс в пос. новый свет судакского района-"выборы" местного председателя сельсовета-приглашаем корреспондента-так как беспредел по застройке не только прибрежной морской зоны, а главное-вырубка можжевельника, который имеет статус природеного заповедника-и тотальная застройка природного заповедника-вырывают с корнем охранные знаки о запретной территории, вырубают можжевельники и застраивают участки заповедника виллами-например, устроили пансионат "можжевеловая роща", где сутки проживания-85 евро, бывший военно-связной пункт невдалеке от царского пляжа в заповедной зоне-приватизирован под названием туристически-оздоровительный комплекс "наори"-с подьездной дорогой через заповедник, накатанной как шоссе-а судакский лесхозаг, в ведении которого якобы находится заповедник, и который взимает летом с каждого посетителя по 15 гривен "за посещение заповедника"-даже не засыпает овраги по всему заповеднику, не говоря уже с борьбой с самозахватами в природоохранной зоне!
левко _ 14.11.2008 12:24
"родина з 4 осіб, що проживає в будинку, побудованому не раніше 1970 року, площею до 160 квадратних метрів, спричинює викид в атмосферу 16 975 кг вуглецю. Чверть цих викидів спричинена опаленням (трохи більше 4 000 кг на рік)." Прошу уточинити: викидає вуглецю (С) чи все таки вуглекислого газу (СО2) і чадного газу (СО)? Мені здається, що в першоджерелі мова йде все-таки про вуглекислий газ і чадний газ, тому що незв"язаного вуглецю (С) при спалюванні природного газу і у викидах автомобілів дуже мало.
Подивитися всі коментарі [ 9 ] або додати свій
КОЛОНКИ
Оксана Матюх

Не быть равнодушным

 
Кто-то из великих сказал: "Щедрость состоит не столько в том, чтобы давать много, сколько в том, чтобы давать своевременно". Это высказывание должно стать аксиомой, когда речь идет о ветеранах, пенсионерах, одиноких матерях, беспризорных детях…
Вахтанг Кіпіані, для УП

Бандера і "бандери" 295

 
Бандера з дітьми, дружиною, друзями, на відпочинку - в Італії, Франції, Швейцарії, на лижах в Альпах... Знімки, які не друкувалися раніше.
Віталій Мороз

Більше ніж кава: гід по львівських кав’ярнях33

 
Кожен, хто захоче провести перший новорічний тиждень у Львові, цього року не прогадає. Місто, традиційно відоме своєю культурою міських кав’ярень, за останній рік значно додало в їх різноманітті, якості і, що рідко трапляється по всій Україні, вишуканості.
Кільчицька натякнула на свої приховані тату і плани про дітей
Tabloid.com.ua
БЕСПРИЗОРНЫЕ ДЕТИ
Оксана Матюх

Не быть равнодушным0

 
Кто-то из великих сказал: "Щедрость состоит не столько в том, чтобы давать много, сколько в том, чтобы давать своевременно". Это высказывание должно стать аксиомой, когда речь идет о ветеранах, пенсионерах, одиноких матерях, беспризорных детях…
БЛОГИ "УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ"
МУЛЬТИМЕДІА
Бандера і "бандери"
Як зробити Різдвяного янгола. Фотоінструкція
Барак Обама поховав улюблену бабусю. Фото
Як зробити подарункову коробку. Фотоінструкція
Рейтинг найбагатших вигаданих героїв. Фото
На концерті у Києві Емма Шапплін оголила ноги. Фото
 
Архів      RSS-стрічка
© 2007-2008, Українська правда. Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на Українську правду-Життя.

Зворотній зв'язок