This version of the page http://www.isf.kiev.ua/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-12-27. The original page over time could change.
Керування ресурсами й структурою інноваційної організації

Керування ресурсами й структурою інноваційної організації

собенности стратегічного керування

Для керування інноваційною організацією характерно те, що як ключове джерело постійного росту й розвитку виступає творча діяльність, створення й поширення нововведень. Інновації задають вектор розвитку організації, багато в чому визначальну її стратегію, структуру й культуру.

Інноваційний процес у якихось відносинах можна зрівняти з виробничим. Однак процес створення нового продукту може містити в собі набагато більше різних етапів, кроків, чим процес виробництва. Інноваційні проекти, оскільки вони пов'язані з набагато більше складними процесами, чим виробничі, у принципі більше унікальні, вони не повторюються так часто, як виробничі. Інноваційні системи, на відміну від виробничих, орієнтовані не на повторення, відтворення тієї ж самої продукції, а на пошук і затвердження нового. В одних галузях інноваційні процеси більше стандартизовані (наприклад, у фармацевтичній промисловості розробка кожного нового препарату включає ряд однакових кроків, етапів), а в деяких інших галузях кожний інноваційний проект може бути унікальним. Диверсифицированные промислові підприємства можуть здійснювати одночасно сотні інноваційних проектів у десятках різних підрозділах. Кожний проект може бути націлений на продуктові ніші, що небагато різняться, на ринку. Проте, незважаючи на значні розходження інноваційних проектів, можна виділити деякі загальні риси й закономірності керування інноваційними процесами.

Важливо підкреслити, що характеристика організації як інноваційної - це не статична, а динамічна характеристика. Те є активна інноваційна діяльність - це не якесь статичне стан організації, до якого вона прагне й один раз раз і назавжди досягає. Це - динамічний стан, яке можна підтримувати тільки тоді, коли вся організація постійно вчиться стимулювати інноваційні процеси.
Сучасний підхід до керування інноваційними процесами припускає відмова від так званої «лінійної моделі», тобто подання, що дослідження, за якими ідуть досвідчене- конструкторські розробки, у послідовній і поступальній манері приводять до інновацій. Часто зустрічається одна із двох версій лінійної моделі інноваційних процесів. Перша - так звана модель «технологічного тиску» - представляє інновації як результат розвитку нових ідей у фундаментальній науці, що мають комерційний потенціал. Друга - модель «ринкової тяги» - описує інноваційний процес як виникаючий у результаті ринкової потреби, виявленої новатором, і на задоволення якої спрямовані зусилля.
Початок

[Розглянемо далі...]