This version of the page http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=Page&id=89 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-12-15. The original page over time could change.
Обласне комунальне інформаційне агентство "Новини Полтавщини" | | Чиновники с/г – вороги чи друзі довкілля?
  • Головна
  • Статті
  • Стрічка новин
  • Опитування



Панорама 
Актуально
Анонс
Суспільство
Цікавинки
Офіційно
Економіка
Знай Наших!
Культура
Політика
Кримінал
Пригоди
Споживач
Аналітика
Медицина
Про вічне
Спорт
Точка зору
Події 
Інтернет-конференції
У регіоні
Україна-ЄС-НАТО
У Полтаві
Статті 
Молитва за спасіння не своєї душі…
Голодавка
Мойсей — про Шухевича
Роз’яснення норм трудового законодавства стосовно зміни істотних умов праці
Генерал Петро Дяченко: вояк чотирьох армій
Полтавцям на замітку... 
Каталог підприємств Полтави
Кінотеатри Полтави
Новини ІТ 
Загрузка...
Мода, культура 
Загрузка...
Сервіси від UkrNet 
Новини
Погода
Резюме
Почта
 
Погода 
Погода у Полтаві на три дні
Погода у Полтаві 
Загрузка...

Новини

Наші новини в RSS-форматі 
Експорт RRS наших Новин



Чиновники с/г – вороги чи друзі довкілля?

 Природа бідніє. З цим болючим процесом пов'язане важливе явище, яке ми втрачаємо – біорізноманіття, що є національним багатством України. Це є те біологічне надбання, яке отримане нами у спадок. Проте, лише погані спадкоємці не прагнуть зберегти його для нащадків. Держава, за народні кошти, тримає не малу дюжину чиновників – так би мовити захистників довкілля, але кожного року записує до Червоної книги по десятку представників флори і фауни, які зникли з українського лона. 
     В Європі однією з найсуттєвіших загроз біорізноманіттю вважають сільське господарство, основними наслідками якого є -  забруднення води та грунтів пестицидами і мінеральними добривами. Широко відоме “цвітіння” водойм. Але не всі знають, що його причиною найчастіше є потрапляння “хімдобрив” у водойми. Результат очевидний: ставки та водосховища перетворюються на зелені смердючі калюжі, де вже не може жити ні більшість риб, ні інші вимогливі до якісної води організми. Загибель малих річок спричиняють і забруднені грунтові води. Так в Глобинськім районі аналіз води в колодязях на подвірьях селян показав перевищення нітратів в десятки разів від допустимих норм, а вміст пестицидів у криничній воді то “дуже велика” таємниця. 
     Скільки їх – потічків, річечок, ставків, бродів, джерелець – умерло, звелося, пересохло, зникло, загинуло, ділося, пропало, відійшло, загубилося в часі й просторі, “перемололося”  лихоліттям, переоралося, обміліло до нитки, словом, скільки їх щезло з лиця  української землі. Як стверджує Степан Колесник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка: “Дивні речі творяться в державі протягом доброго десятиліття. Річка ніким не захищена. Вона нікому не належить. За неї нікого на питають. Поки народ не збагне, що “здорові ріки – здорова нація” – доти не сподіватися на добро в Україні.” 
     Осушення боліт для створення полів призвело до перетворення велечезних тереторій, які слугували домівкою численним видам риб, водоплавних птахів і болотних рослин, у малопродуктивні поля. Також болота виконували функції очищення забрудненої води, контролю паводків, сприяли розвитку мисливства, рибальства, туризму. На жаль сьогодні ми втрачаємо багатовічні ресурси під час розорювання земель.
    Де хто скаже – він що здурів, пропонує відмовитися від сільськогосподарської діяльності. Ні, про таку дурницю вести мову ніхто не збирається. Скажу лише одне, в Єврпі, куди ми мандруемо, дві третини сільськогосподарських угідь віддали тваринницкій галузі. А це не оранка, а луки, сіножаті. Подолати кризу в сільському господарстві мають розробки вчених, наприклад, про органічне сільсек господарство, грунтозахистне та контурне землеробство і суворе слідування закону, зокрема щодо дотримання прибрежних водозахистних смуг. 
     Важливу роль у збереженні біорізноманіття відіграють ліси, лісосмуги, своєрідні “зелені кордони”, а також водно-болотні угіддя. Порослі вересом невеличкі водойми сприяють розмноженню та роззселенню “братів наших менших”. Побачивши неорану смужку землі уздовж польових доріг скажуть: “Поганий господар”?  “Друг природи та хазяїн із мисленням на перспективу”, -  скажуть вчені та природоохоронці. Такі “дикі клаптики” навіть допомагають боротися зі шкідниками. Екологам добре відомо, що найстійкішим є те біологічне угрупування, яке складається з максимуму різноманітних видів. А тільки-но застосовується монокультура, як стають потрібні добрива та отрути… Вона сама по собі існувати не може, бо “моно” нестійка. Це добре знають землі Глобинщини, де перебували моди на “моно” соняшник, ГМ-сою, буряк. Читачі скажуть, а куди дивляться  екологічні чиновники, чи посадовці з управління сільського господарства, не кажучи вже про “державницьких слуг” з других контор?..
     Коли перший міністр сільського господарства, царский генерал Олексіїв, створив  міністерство в його обовязки входило два питння: землеустрій і землезахист. Коли В. Докучаев, разом з В. Вернадським запропонували створити екологічну службу, їй пропонувалось відати двома питаннями: гумус і лісосмуги. А тепер з першого разу скажіть за що сьогодні в Глобинськім районі відповідають мирські захребетники з названих контр?   Коли ж деяких з них питаєшь що таке біоценоз? То можна почути відповідь: “Ти чому сквернословиш?”.  
     Тепер звернимося до теми заголовка: чиновник – ворог чи друг довкілля? Держу в руках два листи: один з Київських пагорбі від Начальника державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель О. Нечипоренка, другий від начальника Полтавського обласного головного управління земельних ресурсів Г. Шарого (того самого, під чиїм керівництвом розкрадалась демшизовська каса Демсоюза). Листи про ширину прибережних смуг річки Сухий Омельник визначеної в 25 метрів уздовж урізу води (у меженний період). Не буду ставить питання: покажіть мені в натурі (на місцевості) хоч одне місце де захистна смуга відповідала б цій ширині? Нема. Та ЗК як і ВК потрібно дочитувать до кінця. В тій же статті, де вказано що для малих річок ширина захистних смуг повинна бути 25 метрів, а при крутизні схилу більше як 3 градуси подвоїтися, читаемо дальше: якщо на малих річках створені ставки чи другі водойми, площа яких перевищує 3 гектари, то захистна смуга  становить 50 метрів, а при крутизні схилу більше 3 градусів подвоюеться…
     Не буду сперичатися ні з районними, ні з обласними владоможцями що таке біоценоз і є ставки на Омельничку, чи їх немає. Я про їх і про нас напишу те що думаю і не своїми словами, а словами Пантелеймона Куліша:
Народе без пуття, без честі і поваги,
Без правди у завітах предків диких.
Ти, що постав з безумної одваги
Гірких п’яниць і розбишак великих! 
     А що думаєш і скажиш ти, читач?  Про екологію духа українського і сумління чиновників, що харчуються від землі і води  Полтавщини…  
                                      

 

Микола Яременко, Руська громада Полтавської області. 
с. Пустовійтове, моб. 8 066 3017352
    


Дата публикації: 10.09.2008
Сторінку прочитано: 16 раз

Повернутися назад


Коментарі (9)

Емоції

Гість | 15.12.2008 00:20

bsopeg

http://freespaceway.com/auto-001/sakthi-auto-components.html sakthi auto components


Гість | 14.12.2008 20:24

cllxigd

http://freespaceway.com/auto-a/brasher-auto-auctions.html brasher auto auctions


Гість | 14.12.2008 18:53

cajmmx

http://lok-auto.freespaceway.com/macks-auto-salvage.html macks auto salvage


Гість | 13.12.2008 23:42

qsaaaoj

http://my0car.freespaceway.com/beshoff-motor-car.html beshoff motor car


Гість | 13.12.2008 19:29

cwjmnpn

http://freespaceway.com/dom-car/moscovich-car.html moscovich car


Гість | 13.12.2008 17:54

eydfgni

http://potiunu.freespaceway.com/body-car-kit-waja.html body car kit waja


Гість | 13.12.2008 17:53

eydfgni

http://potiunu.freespaceway.com/body-car-kit-waja.html body car kit waja


Гість | 04.12.2008 21:46

cwuiqxg

http://freehostia.de/asdfg7 http://freehostia.de/asdfg8 http://freehostia.de/asdfg9 http://freehostia.de/asdfg10


Гість | 10.10.2008 17:24

Re: Чиновники с/г – вороги чи друзі довкілля?

5



Знайшли помилку?

Виділить орфографічну помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter. Зробимо мову чистішою!


ПРО НАС

Обласне комунальне інформаційне агентство "Новини Полтавщини” розпочало свою діяльність у 1997 році, його засновником є Полтавська обласна рада. З жовтня 2006 року ми продовжуємо свою діяльність у форматі щоденних новин на оновленому сучасному сайті. Тут перед Вами відкривається одразу увесь світ корисної інформації з усіх сфер життя. Офіційна хроніка: державна і місцева влада в її повсякденній роботі, зустрічі з представниками владних структур і громадськості, погляди, думки, коментарі; політичні новини – вибори, громадські об’єднання, партії, мітинги, зібрання, політичні діячі; суспільство - весь спектр; питання соціальної сфери, події культурного життя; інтерв’ю та он-лайн конференції з цікавими людьми; звичайні пригоди, незвичайні випадки; економічна інформація, аналітика; нарешті, кримінальні повідомлення і різноманітні цікавинки. ОКІА "Новини Полтавщини" активно співпрацює з регіональними та всеукраїнськими засобами масової інформації. Крім того, наше агентство займається розробкою і підтримкою веб-сайтів і ми прагнемо здобути нових користувачів нашого сервісу. Запрошуємо до інформаційної співпраці! Ми зацікавлені у висвітленні діяльності організації, яку Ви представляєте. Свою інформацію, будь ласка, надсилайте на адресу: info@regionnews.poltava.ua чи nikdruzh@mail.ru Тел. в Полтаві (0532) 60-31-40 або моб. 8-050-419-77-58. Також агентство відкрило свою ГАРЯЧУ ЛІНІЮ в Кременчуці: тел. 066-570-37-67. Якщо Вам є, що розповісти - чекаємо дзвінків!

Ласкаво просимо на найпопулярніший сайт новин Полтавського регіону!

 

 




Опитування
Який найкращий подарунок на Новий Рік?
Зроблений власноруч
Традиційний, бичок чи корівка-сувенір
Премія чи 13-та зарплата
Коробка-сюрприз з великим бантом
Новорічні іграшки і ліхтарики
Друзі, увага, приємне спілкування
Щось музичне, романтичне і незвичне
Та не хочу, не люблю я подарунків
Прокинутися в теплих краях під плескіт хвиль...
Скажу коментарях...



Всього голосів: 185
Коментарів: 15
Результати опитування
Он-лайн Конференція

Нік:

Хто кого?
Усі галереї
Архів Новин
«« Грудень 2008 »»
Пон Вів Сер Чет Пят Суб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
15.12.2008
Сервіси