This version of the page http://7chudes.in.ua/info/318.htm (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-08-29. The original page over time could change.
7 Чудес України
  
новини    змі про нас    фото    маршрути    7 чудес світу
Пошук:

   Сім природних чудес України
 

Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина)

 
Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл., Чернівецька обл.)
 
Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина)
 
Мармурова печера (АР Крим)
 
Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина)
 
Світязь (озеро, Волинь)
 
Синевир (озеро, Закарпаття)
   Спецномінації
 
Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент (Крим)
 
Олешківські піски (Херсонщина)
 
Оптимістична печера (Тернопільщина)

Цілющі джерела Праведної Анни (додатково)


Ця вода – незвичайна, вона не просто кришталево чиста, а немов світиться. Вода не замерзає і в найлютіші морози – і влітку, і взимку однакової температури - плюс п’ять градусів за Цельсієм...

Якщо ви були в паломництві до Почаївської лаври, помолилися біля місця, де ступала нога Богородиці, випили цілющої води, що тече зі стопи Її, приложилися до чудотворної Почаївської ікони, до мощей преподобного Іова Почаївського, то все ж не поспішайте завершувати свою духовну подорож. Місцеві жителі обов'язково порадять вам відвідати ще одне святе місце, розташоване за кільканадцять кілометрів від Почаєва. Йдеться про цілющі джерела Праведної Анни, що пробилися з-під землі. Тут зцілюються недужі і відновлюють в душах спокій і мир християни.
 
 
Давній переказ про появу на тутешніх землях цілющих джерел вам залюбки розповість будь-який мешканець c.Онишківців, що в Дубенському районі на Рівненщині… В давні часи на місці джерел стояла церква. Та під час татарської навали вона увійшла в землю. Минуло багато часу. В Онишківцях збудували нову церкву. Та на тому місці, де стояла попередня, сталося диво. Дітлахи, що пасли в цій місцині худобу, якось знайшли тут ікону святої Анни. Все село зібралося того дня на місці старої церкви, щоб побачити явлену ікону, її було врочисто перенесено до храму. Та наступного дня ікони в церкві не знайшли - вона дивним чином повернулася на старе місце. Селяни потрактували цю подію так: святині не віддали належної шани. Тому ікону, після відповідного богослужіння, було вдруге перенесено в сільський храм. Однак зранку історія повторилася. Відтоді селяни зрозуміли, що праведна Анна сама обрала для себе місце і нікуди переходити не хоче. Тому тут збудували невелику капличку, в якій і зберігалася ікона. На цьому місці й забили цілющі джерела. Впродовж віків християни приїжджали в Онишківці, щоб викупатись у святій воді і позбутися тілесної та душевної недуги.
 
 
У часи войовничого атеїзму влада вирішила знищити місце паломництва християн. Капличку було розібрано і кудись вивезено. А самі джерела засипали торфом, а зверху ще й поклали важкі бетонні плити. Однак святі місця знеславленими не бувають. Джерельна вода пробилася струмком і почала живити навколишні ставки.
 
Ця вода – незвичайна, вона не просто кришталево чиста, а немов світиться. Вода не замерзає і в найлютіші морози – і влітку, і взимку однакової температури - плюс п'ять градусів за Цельсієм. Хімічний аналіз показав у ній великий вміст срібла.
 
 
Нині біля джерела порядкують черниці зі Святомиколаївського монастиря. Вони збудували поблизу свій скит і тепер допомагають облаштовувати святе місце. Цілий рік черниці приймають паломників. Багато людей, що прийняли срібну купіль у джерелі праведної Анни, згодом писали в скит, що їх покинули хвороби.


© 7 ЧУДЕС УКРАЇНИ. E-mail: info@7chudes.in.ua