This version of the page http://www.in.gov.ua/index.php?get=113 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-08-26. The original page over time could change.
Державне агентство України з інвестицій та інновацій

26.08.08 11:30

in.gov.ua > Інноваційна діяльність > Інфраструктура

ПІДВІДОМЧІ ОРГАНІЗАЦІЇ

ОФІЦІЙНІ ДЖЕРЕЛА

ОПИТУВАННЯ

Які найважливіші фактори впливають на інвестиційний клімат в Україні?

Архів опитувань

ІНФРАСТРУКТУРА

Динаміка розвитку сучасного суспільства визначається ефективністю інноваційних процесів, що відбуваються в різних сферах життя. Розширення і розвиток інноваційної діяльності стає одним з найважливіших системних чинників підвищення рівня конкурентноздатності та національної безпеки країни.

Згідно із Законом України “Про інноваційну діяльність” інноваційна інфраструктура являє собою сукупність підприємств, організацій, установ, їх об'єднань, асоціацій будь-якої форми власності, що надають послуги із забезпечення інноваційної діяльності (фінансові, консалтингові, маркетингові, інформаційно-комунікативні, юридичні, освітні тощо). Інноваційна інфраструктура є своєрідним “поживним середовищем”, яке забезпечує сприятливий фон для взаємодії об’єктів інноваційної діяльності. Подібне середовище включає систему необхідних соціальних, юридичних, економічних, інформаційних та інших інститутів, що підтримують як інноваційну діяльність, так і самих новаторів.

Основними елементами інноваційної інфраструктури є державні інноваційні фінансово-кредитні установи, венчурні компанії та фонди, зони інтенсивного науково-технічного розвитку (технополіси), технологічні парки (технопарки), інноваційні центри (технологічні, регіональні, галузеві), інкубатори (інноваційні, технологічні, інноваційного бізнесу), консалтингові (консультаційні) фірми та ін.

Законом України від 12 січня 2006 року «Про внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" та інших законів України» визначаються правові та економічні засади запровадження та функціонування спеціального режиму інноваційної діяльності для таких технологічних парків, як:

  • "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка" (м. Київ),
  • "Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона" (м. Київ),
  • "Інститут монокристалів" (м. Харків),
  • "Вуглемаш" (м. Донецьк),
  • "Інститут технічної теплофізики" (м. Київ), 
  • "Інтелектуальні інформаційні технології" (м. Київ),
  • "Укрінфотех"(м. Київ),
  • "Агротехнопарк" (м. Київ),
  • "Еко-Україна" (м. Донецьк),
  • "Наукові і навчальні прилади" (м. Суми),
  • "Текстиль" (м. Херсон),
  • "Ресурси Донбасу" (м. Донецьк),
  • "Український мікробіологічний центр синтезу та новітніх технологій" (м. Одеса),
  • "Яворів" (Львівська область),
  • "Машинобудівні технології" (м. Дніпропетровськ).

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції розвитку національної інноваційної системи та затвердження плану заходів щодо її реалізації» розроблено Державним агентством України з інвестицій та інновацій на виконання Указу Президента України від 11 липня 2006 року № 606/2006 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 квітня 2006 року «Про стан науково-технологічної сфери та заходи щодо забезпечення інноваційного розвитку України» та відповідного доручення Прем’єр-міністра України від 19 липня 2006 року № 25104/1/1-06.

Проект розпорядження  розроблений з метою вдосконалення способу організації економіки України, за якого роль головного джерела стійкого економічного зростання відіграють наукові знання та їхнє технологічне застосування, що дасть змогу забезпечити сталий економічний розвиток та зміцнення позицій України на світовому ринку високотехнологічних товарів та послуг.

Завданнями прийняття Проекту розпорядження є визначення правових засад реалізації цілей Національної інноваційної системи (НІС), конкретизація її структури, забезпечення системного і послідовного в часі та просторі формування окремих сегментів НІС, а саме: інституційного устрою інноваційної економіки, технологічних пріоритетів інноваційного розвитку виробничої сфери економіки, фінансування науково-технічної і інноваційної діяльності, розвитку інноваційного підприємництва та ринків об'єктів права інтелектуальної власності.

12 квітня 2007 року відповідно до наказу №23 Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій на виконання Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 квітня 2006 року «Про стан науково-технологічної сфери та заходи щодо забезпечення інноваційного розвитку України» від 11 липня 2006 року № 606 було утворено Державне підприємство «Національний центр впровадження галузевих інноваційних програм» (ДП «НЦВГІП») з метою розробки та впровадження інноваційних програм та розвитку інноваційної інфраструктури.

15 травня 2007 року в Національному технічному університеті України «КПІ» відбулася урочиста церемонія підписання угоди про утворення корпорації «Науковий парк «Київська політехніка». Засновниками корпорації «Науковий парк «Київська політехніка» є Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Державне підприємство Держінвестицій «Національний центр впровадження галузевих інноваційних програм».

Діяльність корпорації «Науковий парк «Київська політехніка», відповідно до Закону України від 22 грудня 2006 року № 523-V, буде спрямована на інтенсифікацію процесів розроблення, виробництва, впровадження високотехнологічної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, підвищення надходжень до державного та місцевих бюджетів шляхом поєднання освіти, науки і виробництва з метою прискорення інноваційного розвитку економіки України. Утворення корпорації дасть можливість створювати високоінтелектуальну продукцію, здійснювати науковий і кадровий супровід її промислового випуску та виведення на ринки.

22 травня 2007 року у Вінниці відбулася урочиста церемонія підписання угоди про співробітництво між нещодавно створеною корпорацією «Науковий парк “Київська політехніка”» та Вінницькою обласною державною адміністрацією. Угодою, зокрема, передбачається створення у Вінницькій області філіалу першого в Україні технополісу на кшталт Силіконової долини у США, яка є всесвітньо відомим прикладом успішного розвитку інноваційної інфраструктури завдяки підтримці академічних центрів з боку держави та залученню бізнесу для інвестування наукових розробок.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» Державне агентство України з інвестицій та інновацій визначено головним розпорядником бюджетних коштів у розмірі 50 млн. гривень за бюджетною програмою (КПКВК 6241040) «Утримання регіональних центрів інноваційного розвитку та впровадження регіональних та галузевих інноваційних програм».

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 травня 2007 року №255-р «Питання утворення регіональних центрів інноваційного розвитку» була прийнята пропозиція Держінвестицій щодо утворення  регіональних центрів інноваційного розвитку як бюджетних установ з віднесенням їх до сфери управління Агентства.

ДРУКОВАНА ВЕРСІЯ

АНОНС

ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТІВ

25.06.08 - 25.07.08

Проект Закону України «Про венчурні фонди»  

18.06.08 - 21.07.08

Про внесення змін до Закону України «Про режим іноземного інвестування»  

ОГОЛОШЕННЯ

27.06.08

На сайті розміщено Указ Президента України від 26.06.2008 № 588/2008 "Про невідкладні заходи щодо створення легкого багатоцільового вертольота"  

ПРЕС-ЦЕНТР

  • Архів подій
  • Оголошення
  • Новини Держінвестицій
  • Прес-релізи
  • Виступи, інтерв’ю, публікації, аналітика
  • Тематичні новини
  • Фотогалерея

ПІДПИСКА НА НОВИНИ




Архів за місяць
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
01025, Україна, Київ
вул. Велика Житомирська, 11
Тел: + 38 044 255 91 73
e-mail: info@in.gov.ua