This version of the page http://progylka.com.ua/node/150 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-08-19. The original page over time could change.
Старое Село | Прогулка - заметки туристов

Старое Село

Блог путешественника

Путешествия по Украине, попытка охватить необъятное.

Замки Украины

  • Вы должны зарегистрироваться/войти для размещения сообщения в эту группу.

Навигация

Регионы

Блоги пользователей

  • небо Украины :)
  • Тростянец | Тростянецкий дендрологический парк
  • Батурин
  • Сокиринцы | Сокиринский архитектурно-парковый комплекс
  • Одесса | Для затравки
  • Густыня | Густынский Свято-Троицкий мужской монастырь
  • Путешествия | Ближайшие планы
  • Ужгород | Граффити
  • Олеско | Парк вокруг Олеского замка
  • Львов | Площадь рынок

Похожие документы

  • Замок в Старом Селе
  • Олеско | Парк вокруг Олеского замка
  • Львов | Площадь рынок
  • Подгорцы | Старое кладбище
  • Олеско | Олеский замок

Активные обсуждения форума

  • г.Любеч
  • У Львові нас вигнали із зазделегідь арендованої квартири у Новий рік
  • Туризм в Украине: мёртв или нет!?

Облако тегов

  • Области
  • Города
  • Разное
АР Крым Винницкая Волынская Донецкая Житомирская Закарпатская Запорожская Ивано-Франковская Киевская Кировоградская Луганская Львовская Николаевская Одесская Полтавская Ровенская Сумская Тернопольская Харьковская Херсонская Хмельницкая Черкасская Черниговская Черновицкая
Алупка Андрушивка Балаклава Бар Батурин Бахчисарай Белая Церковь Белгород-Днестровский Белокриница Бердичев Берегово Бережаны Березовая Рудка Болехов Большие Сорочинцы Будище Буковель Бучач Буша Васильков Великая Знаменка Великие Бережцы Вел.Межиричи Вертеба Верхивня Верхний Студеный и Нижний Студеный Вижница Вилково Винница Виноградов Владимир-Волынский Воловец Вышгород Галич Германивка Глухов Гоголево Голобы Голованивск Городище Городище (Ч) Горяны Гоща Губков Гуклывый Гурзуф Густыня Гусятин Давидовка Данивка Джанкой Диканька Добраничевка Довге Донецк Дрогобыч Дубно Жванец Житомир Жолква Залещики Запорожье Зарваница Заречное Збараж Зимно Золочев Ивано-Франковск Иза Изяслав Ильичёвск Инкерман Иршава Калуш Каменец-Подольский Камяница Канев Каневское водохранилище Карадаг Касперовцы Качановка Киев Клевань Козелец Коктебель Коломыя Корец Королево Короп Корсунь-Шевченковский Косов Котюжаны Кременец Крывче Кудринцы Куливцы Куриловцы Мурованы Лемеши Летичев Ливадия Луцк Лычковцы Львов Львов | Часовня Боимов Малиевцы Малыжино Мгар Меджибож Межгорье Мельница Мельница-Подольская Микулинцы Млынки Моквин Монастырок Моринцы Морское Моршин Мукачево Надвирна Невирков Невицкое Нежин Немиров Новгород-Сиверский Новоград-Волынский Новоселыця Новые Петривци Новый Свет Нырков Оброшино Одесса Окопы Олеско Олыка Онишковцы Опошня Остер Острог Очаков Пановцы Пархомивка Пархомовка Перевальное Перемышляны Переяслав-Хмельницкий Печера Пилипец Побузьке Погыньки Подгорцы Подзамочек Подкамень Подлесный Мукаров Подобовец Полтава Поморяны Почаев Прилуки Путивль Рай Рогатин Розтока Рокыни Руде Село Руковыш Русские Комаривцы Рутения Рухотин Рыхта Самчики Сатанов Свалява Сватово Свирж Святогорск Севастополь Седнев Середне Сидоров Симеиз Симферополь Синевир Синевирская Поляна Синявка Скалат Скала-Подольская Сковородиновка Сколе Славское Сокил Сокиринцы Соледар Солотвино Старая Котельня Старое Село Староконстантинов Старый Крым Степановка Суботив Судак Сумы Сутковцы Сюрте Танкове Тараканов Ташань Теребовля Тернополь Триполье Тростянец Тульчин Тышковская Слободка Тячив Ужгород Умань Урыч Фастов Форос Харьков Херсонес Хмельницкий Хмильнык Холмовка Холодный Яр Хотин Хуст Часливци Червоноград Черкассы Чернигов Черновцы Чернокозинцы Чигирин Чинадиево Чорнорудка Шаргород Шаровка Шацк Шевченково Шевченковое Шепилово Шпитьки Энергодар Южноукраинск Яблуниця Язловец Ялта Ясногородка
видео видео: замки Украины гостиницы история маршрут выходного дня новости сайта статья фотографии

Комментарии

admin--08 → Урочище Алчак-Кая
turist → Фотографии Украины → небо Украины :)
Alexandr → Фотографии Украины → небо Украины :)
turist → Фотографии Украины → небо Украины :)
Irish → Святогорский Успенский монастырь
Alex → Святогорский Успенский монастырь
Ольга → Святогорский Успенский монастырь
Олександр → Моквин
Гость → У Львові нас вигнали із зазделегідь арендованої квартири у Новий рік
kapitoliy → У Львові нас вигнали із зазделегідь арендованої квартири у Новий рік

RSS

Це село розташоване поруч зі Львовом, входить до Пустомитівського р-ну. Через нього протікає річечка Давидівка, що бере свій початок десь в Синівських лісах коло Львова. Якщо їхати зі Львова на Бібку, то за 15 км. від обласного центру, в селі Водники буде поворот вправо. Якщо повернете, то через кілометр опинитесь в Старому Селі.
Добратися в Старе Село можна й залізницею Льві – Івано-Франківськ.

Ця місцевість входила в ХІ ст. до володінь давньоруського князя Давида. Цей Давид, ще той був хлопчисько. Кому цікаво про нього почитати зайдіть на сторінку Тернопільщина/Теребовля. При ньому в цьому місці було поселення Черепнисько (Черепів, Черепин). Це було для свого часу досить велике селище. Частину цього селища – Черепинку, від короля Владислава Ягайла в 1401 році, отримує у своє володіння Завіша Чорний із Гарбова. Син Завіша, Ян в 1448 році переселяє сюди з інших своїх володінь багато люду й нарікає це місце - містечко Гарбов. Але ця назва чомусь не прижилась. А в 1454 році з`являється перша письмова згадка про Старе Село. Тоді Ян Завіша призначив дотацію для місцевого римо-католицького костьолу. В грамоті говорилось, що основним джерелом прибутків місцевого ксьондза має служити корчма.
Кінець XV ст. характеризується частими татаро-турецькими набігами на Поділля та Галичину. Не оминули вони й Старе Село, в 1498 році воно було повністю зруйноване.
З початку XVI століття Старим Селом володіють Тарнавські, потім Острозькі. Крім костьолу в селищі будується православна церква Усічення голови св.Іоана. В 1584-1589 будується замок.
Внучка Костянтина (Василя) Острозького вийшла заміж за князя Олександра Заславського. А їх син Владислав Домінік князь Острозький і Заславський в 1642 посилює в Старому Селі замок.
Невідомо наскільки могутню фортецю від розбудував, але точно відомо, що 1648 році козаки Хмельницького повністю її зруйнували. Мабуть пан Заславський був завзятим будівельником, бо вже в 1649 році зводиться нова фортеця й Хмельницький в 1654 році, під час походу на Львів, вже не наважився на її штурм. Ще в продовж чотирьох років, до 1658 року, проводяться роботи по укріпленню замка. Довжина стін складала більше 500 метрів, були влаштовані трьохярусні бійниці, глуха аркада опоясувала всі башти й стіни з боку фасадів. Замок був оточений глибоким ровом й валами .оснащений ланцюговим підйомним мостом. На найбільшій вежі був викладений герб Владислава Домініка Острозького-Заславського. Не дивно, що таку могутню фортецю не змогли взяти турки в 1672 році.

В кінці XVII століття Старе Село переходить до Любомирських. А потім до Сенівських. Під час війни зі шведами Коронний гетьман Адам Микола Сенявський переносять в Старе Село львівський арсенал. Замок знов додатково укріплюють й оснащують гарматами.

Втративши свою військову цінність, в 1731 році замок переходить до Чарторийських. В 1742 будується нова трьох купольна дерев`яна церква Св. Іоана Хрестителя з дзвіницею. Через сто років вона реставрується.
З 1809 Старим Селом володіють Потоцькі. На території замку влаштовують пивоварню, винокурню, склади для панського збіжжя. Частину споруд розбирають на будівельний матеріал. Розбирають замок по цеглинці й до цієї пори.

Коли ми побували в замку в 2002 році, на його території паслися коні і качки. Плац замку заріс чагарниками й бур`яном. Лише в деяких місцях збереглися залишки внутрішніх стін. Раніше замок мав шість башт, зараз залишки трьох. Найкраще збереглася східна вежа з вцілілими зубцями корони. Могутність стін вражає і тепер, висота їх до 8 метрів, товщина в деяких місцях – до 2 метрів. Площа замку – приблизно два гектари.

Замок стоїть покинутим вже більше ста років. Три покоління жителів Старого Села виросло серед його руїн. Цікаво скільки ще поколінь зможе він пережини, якщо й надалі буде перебувати в забутті...

Багато інформації про Старе Село та деякі фотки я взяв на сайтах:
http://silverwolf.lviv.ua/gallery/stareselo.php
http://www.green.lviv.ua/modules.php?name=Sections&op=printpage&artid=3
http://www.mycastles.narod.ru/stselo.html
www.transiens.narod.ru

P.S.
У вересні 2004 року, мені знову вдалося побувати в Старому Селі.
Подвір’я замку було повністю очищене від чагарників, дерева вирубані. На території замку була збудована дерев’яна сцена й декілька рядів лавочок.
Місцеві дітлахи, які пропонували провести екскурсію по замку, сказали що влітку святкували 550-річчя Старого Села й 300-ліття замку. Дурниця повна. Хто ці дати визначав?
Але все одно, приємно, що хоч двір замку почистили. Хоча, живність сільська так і продовжує пастися на замковому подвір’ї...

Наведу ще уривок з книги Ореста Мацюка “Замки і фортеці Західної України” про замок у Старому Селі:
“Відомості про замок у Старому Селі досить суперечливі. За даними А.Шнайдера, будівництво замку розпочав у 1642 р. Владислав Домінік князь Острозький і Заславський, однак вже у 1648 р. Війська під проводом Богдана Хмельницького здобули цю фортецю і знищили її дощенту. В.Лозинський подає, що замок побудовано 1654 р., а вже 30 років пізніше він був в руїнах.
Заславський не відмовився від підняття з руїн цієї фортеці. Вона була настільки сильною, що вже під час другого походу Хмельницького на Львів витримала облогу козацьких загонів, а в 1672 р. Цей замок не піддався туркам.

Пізніше замок переходив з одних рук до інших і сильно занепав. Лише Сенявські (на поч. XVIII ст.) його від реставрували і перенесли сюди зі Львова, перед наступом шведів, арсенал. Перед тим арсенал Сенявських містився у теперішньому приміщенні відділу мистецтв бібліотеки НАН України (колишня бібліотека Баворовських). Замок укріпили гарматами, моздірами та іншою зброєю. Однак після 1731 р., коли замок перейшов до Чарториських, він почав сильно занепадати. А остаточна його руїна почалася з 1809 р., коли він став власністю Потоцьких. Так і стояв замок півтора століття без догляду, оскільки замкову резиденцію перетворили на бровар, винокурню, різні склади тощо. А час робив своє, ніхто не дбав навіть про рештки цих розвалин.
Стіни замку збереглися порівняно непогано. Займає він значну площу у формі неправильного п’ятикутника. З шести башт збереглися три, на стінах зрідка розкидані бійниці.
Стіни мають завершення у вигляді аттика, оздобленого аркатурою. Башти вищі від стін. Колись замок був оточений валами і глибоким ровом. До замку вела дорога через болота, греблю, звідний міст з півдня, а з XVIII ст. побудовано браму від заходу. На вежі – герб з буквами WDXOYZWSLS що означає: “Wladyslaw Dominik Xiąze Ostrogski y Zaslawski Wojewoda Sandomierski Lucki Starosta”.”.

информация: http://mskifa.narod.ru/stselo.html

Метки
Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Что я могу вводить?
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • Youtube and google video links are automatically converted into embedded videos.
КАПЧА
защита от спама, ничего личного :)
1 + 5 =
Решите эту простую математическую задачу и введите результат. То есть для 1+3, введите 4.
Array
о сайте | обмен ссылками | реклама
© Украина - отзывы туристов: 2007-2008