This version of the page http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=506 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-07-10. The original page over time could change.
Кримська Свiтлиця :: Текст статт╕ "ЦЕ БУВ ГЕНОЦИД ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ"

Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З потоку життя (1650)
З перших уст (333)
Українці мої... (531)
Урок української (463)
Резонанс (516)
Душі криниця (641)
Ми єсть народ? (142)
"Білі плями" історії (540)
Крим - наш дім (239)
Бути чи не бути? (34)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (97)
Мовно-комп'ютерний конкурс (96)
Порадниця (105)
Смішного! (78)
Додатки
"Джерельце" (226)
"Будьмо!" (225)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТА╢МНИЦЯ МОНУ
Так зван╕ “визволител╕” на вс╕ кер╕вн╕ посади поставили представник╕в “старшого...

РОЗСЕКРЕЧЕН╤ МАТЕР╤АЛИ ПРО НАЦИСТСЬК╤ ТАБОРИ СМЕРТ╤
У С╕мферопольському будинку оф╕цер╕в в╕дкрилася виставка «Нацистськ╕ табори смерт╕»...

ДРУГА СВ╤ТОВА В╤ЙНА - ОЧИМА ╥╥ СОЛДАТА
ПРОПОНУ╢МО ВАШ╤Й УВАЗ╤ СПОГАДИ В. М. КОРОЛЯ ПРО ДРУГУ СВ╤ТОВУ В╤ЙНУ: ЯКА ВОНА - ОЧИМА ╥╥ СОЛДАТА,...

ДЕХТО УСВ╤ДОМЛЮ╢ СЕБЕ СК╤ФАМИ...
╤сторичний шлях таври-тавроск╕фи - мешканц╕ «печерних м╕ст» заслугову╓ в Криму на...

РОЗСЕКРЕЧЕНА ПАМ’ЯТЬ
24 червня в прим╕щенн╕ Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ пройшла презентац╕я книги...


Опитування
Чи треба Укра╖н╕ вступати в НАТО?
Так! Це унеможливить рос╕йську експанс╕ю.
Н╕! Не треба дратувати Рос╕ю.
Не знаю.

Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:






















Головна сторiнка > Текст статт╕
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2003 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 07.02.2003
ЦЕ БУВ ГЕНОЦИД ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
УКРІНФОРМ

Під  головуванням  Прем'єр-міністра  України Віктора  Януковича  відбулося  засідання  оргкомітету з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні.
Ми знаємо, яке трагічне місце посідає голодомор в історії нашого народу, сказав Віктор Янукович, відкриваючи засідання. Минає сімдесят років з того часу, а горе, біль і втрати нації відлунюють у кожному серці. Адже лише у 1932 - 1933 роках ми втратили щонайменше сім мільйонів співвітчизників, зазнали непоправних моральних збитків. Більше того, удару було завдано генофонду нації, поставлено під сумнів саме існування українського народу. Причини і наслідки цієї трагедії в Україні встановлені науковою громадськістю і визнані державою - голодомор був спланованою акцією сталінського режиму, наголосив Прем'єр.
Глава уряду нагадав, що на виконання відповідних рішень Президента України та уряду належить здійснити комплекс заходів щодо вшанування пам'яті загиблих співвітчизників і встановлення історичної правди. Йдеться, зокрема, про спорудження Меморіалу пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, планується також створити науково-дослідний центр з питань дослідження голодоморів та музей геноциду українського народу. Важливо також домогтися визнання міжнародною спільнотою голодомору як акту геноциду проти українського народу.
Як повідомив на засіданні оргкомітету міністр культури та мистецтв Юрій Богуцький, 20 лютого цього року очолюване ним Міністерство і Київська міська державна адміністрація офіційно оголосять про початок конкурсу проектів майбутнього Меморіалу жертвам голодомору та політичних репресій, який триватиме до 10 червня.
За результатами конкурсу 10 липня буде відібрано три проекти Меморіалу. До складу журі ввійшли найвідоміші творчі працівники, митці, скульптори, представники громадських організацій, народні депутати. Юрій Богуцький також зазначив, що Київська міськдержадміністрація своїм розпорядженням затвердила склад комісії, яка має визначити місце, де буде розміщено майбутній Меморіал.
Як відомо, 12 лютого у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання, присвячені 70-й річниці голодомору. До участі у слуханнях запрошено вчених, широку громадськість, свідків цих трагічних подій.
У минулому столітті Україна пережила три голоди - у 1921 - 1922, 1932 - 1933 та 1946 - 1947 роках. Але найжахливішим був голод 1932 - 1933 років як за кількістю жертв, так і за соціальними наслідками. Саме його в народі називають голодомором. Розпорядженням Президента України Кабінету Міністрів доручено ближчим часом внести на розгляд Верховної Ради законопроект про оцінку трагічних подій в історії українського народу - голодомору 1932 - 1933 років, щоб з високої державної трибуни сказати правду - це був геноцид проти українського народу.
Це потрібно не лише для встановлення історичної істини, а й для того, аби в майбутньому забезпечити мирне динамічне просування України. Адже минають роки, минуть століття... Та зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих має жити вічно. Як нагадування минулого і пересторога майбутньому.

На фото - перший пам'ятник жертвам голодомору в Україні, встановлений у селі Тарган Володарського району на Київщині.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2003 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=506

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 3-й поверх, кiмн. 19-22, 24.
тел: (0652)51-13-24; E-mail: wik@swit.crimea.com
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков