This version of the page http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=Page&id=15 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-07-01. The original page over time could change.
Обласне комунальне інформаційне агентство "Новини Полтавщини" | | Продаж землі: де-юре — заборонено, а де-факто…
  • Головна
  • Статті
  • Стрічка новин
  • Опитування



Панорама 
Актуально
Суспільство
Цікавинки
Офіційно
Економіка
Знай Наших!
Культура
Політика
Кримінал
Пригоди
Споживач
Аналітика
Медицина
Про вічне
Спорт
Точка зору
Події 
Інтернет-конференції
У регіоні
Україна-ЄС-НАТО
У Полтаві
Статті 
"Заокруглене" рейдерство чи порушення у сфері містобудування?
Богдан-Зиновій Хмельницький – "знаменитий вождь козацтва"
Дух Мазепи воскрешає українське мистецтво
ТРИ ТУЗИ В РУКАВІ
Полтавцям на замітку... 
Каталог підприємств Полтави
Кінотеатри Полтави
Новини ІТ 
Загрузка...
Мода, культура 
Загрузка...
 
Наше портфоліо 
Підкоріть Інтернет!!! 

Створюємо сайти! Швидко. Якісно. Гарно.
Ефективна система управління новітнім сайтом, внесення будь-яких змін за бажанням клієнта, ексклюзивний дизайн і приваблива анімація, розробка фірмового стилю, створення дизайнів-макетів! Розкручування сайту в мережі Інтернет, оптимізація й швидке просування в пошукових системах. Контекстна реклама, професійний PR та інформаційні сюжети в новинах. Ми допоможемо вам підкорити неосяжні простори Інтернету! Тел. моб. 8-050-419-77-58, пишіть: np@ua.fm

Погода 
Погода у Полтаві на три дні
Наші Партнери 








Наші новини в RSS-форматі 
Експорт RRS наших Новин


АНОНС

У четвер, 3 липня, з 11 до 12 год. голова Полтавської асоціації «Громадянське суспільство» Володимир Петрович СТЕПАНЮК проводить он-лайн-відео конференцію на сайті "Новини Полтавщини", присвячену 20-річчю розвитку недержавного природоохоронного руху на Полтавщині та діяльності громадської організації «Екосвіт». Читачі сайту можуть поставити запитання не лише під час запланованої конференції, підключившись у розділі "онлайн-конференція" (праворуч під веб-опитуванням), а вже зараз у коментарях.


Продаж землі: де-юре — заборонено, а де-факто…

У перший день своєї роботи парламент подолав вето Президента на продовження мораторію на продаж землі. Своїми думками з приводу ситуації поділився начальник обласного Головного управління земельних ресурсів Григорій Шарий.
— Вимоги часу щодо земельних відносин випереджають нормативно-правову базу на 10 років. А за останні три роки Верховною Радою України взагалі вона не розбудовується. Найлегше — оголосити мораторій, бо не треба в бюджеті виділяти кошти на проведення обліку землі, оформлення й переоформлення, роботи по веденню єдиного кадастру і т.д., але ж із 1996 року на Полтавщині померло 75 тис. селян-власників паїв. Не витребувано 22 тис. паїв тих селян, які померли й не мають спадкоємців. Із одного боку — денаціоналізація землі, а з іншого — націоналізація, бо не витребувані землі переходять до земель запасу в сільські ради. За площею вони рівні двом сільським районам або ж сумі тих земель, які обробляють фермери.
Накладення мораторію на продаж землі йде врозріз із Конституцією України, яка гарантує право на приватну власність. Земля виділена, посвідчена, виданий Державний акт, а розпоряджатися нею, окрім оренди, ніяк більше не можна. Що ж це за право? Без державних інститутів, без фонду земель, без Земельного банку, без земельних торгів, без земельних аукціонів, без будь-яких інститутів, які б формували цивілізований ринок земель, це право — фікція. Ми просто, як страуси, ховаємо голову в пісок і продовжуємо мораторій.
— У цифровому вимірі скільки земель сільськогосподарського призначення на Полтавщині?
— Загальна площа земель області становить 2 млн. 875 тис. га, у тому числі — 2180,5 тис. га сільгоспугідь, із них ріллі — 1760,0 тис. га. У приватній власності знаходиться 1522,1 тис. га, або 53% від загальної площі земель по області, у тому числі — 1503,1 тис. га сільгоспугідь, або 69% від загальної кількості сільгоспугідь по області, ріллі — 1456,0 тис. га, або відповідно 82,7% від загальної ріллі по області. Орендними відносинами охоплено 1454,1 тис. га сільгоспугідь.
— Наскільки сформований ринок цих земель?
— Безумовно, економічний рух землі є. Перш за все, це оренда. Орендними відносинами охоплено майже 300 тис. паїв із 355 тисяч. За рахунок приєднання паїв до присадибних ділянок (а таких близько 18 тис.) селяни можуть самостійно обробляти їх і створювати товариства з обробітку. Фермерський рух охопив майже 165 тис. га. Але нині конче потрібний єдиний чіткий реєстр землі, по типу реєстру транспортних засобів і т.д., щоб ми конкретно бачили кожну ділянку, її межі й способи використання. Держава повинна створити фонд земель, якщо вона хоче зберегти за собою контроль за їх використанням, й регулювати соціальний аспект, попередження «прихватизації» і т.д. У світі контроль єдиний — цільове призначення. Потрібно максимально обмежити продаж земель сільськогосподарського призначення, поставити за умову багаторічне цільове використання, щоб не допустити використання родючих земель під будівництво автозаправок і т.ін.
— Усіх цікавить вартість землі. Щодо цього звучать різні думки...
— Ціна на землю вираховується дуже просто — це сума п'ятирічного чистого прибутку. Якщо чистого прибутку з одного гектара — 2 тис. грн., то вартість землі буде 10 тис. грн. за 1 га. Це вже немало якщо в даному випадку вважати землю як товар, але мало, якщо як засіб виробництва. У світі щорічний рух землі — 3-5%. Вигідніше віддати в оренду й постійно отримувати стабільний прибуток. Масово землю ніхто не кидається і не кинеться скуповувати. А от завдяки мораторію йде тіньова експансія, бо головне не володіти, а ефективно використати. Держава не повинна чекати закінчення мораторію, а напрацьовувати законодавчу базу, формувати простір для цивілізованої діяльності. Треба розробити й прийняти понад 30 законодавчо-нормативних актів, з яких головними є Закон про кадастр та Закон про ринок землі.
— Тож Ваша думка щодо дій Президента?
— Чи правильний крок зробив Президент, наклавши вето на Закон про продовження мораторію? Думаю, що правильно хоча б у тому сенсі, що привернув увагу парламенту, усієї громадськості до цієї проблеми, вказавши на те, що треба все-таки починати конкретно працювати і Верховній Раді, і Кабінету Міністрів.
— Ваші поради як фахівця селянам у плані використання паїв?
— На даний час можна опрацьовувати декілька варіантів:
1) шукати ефективного орендаря і якомога довше утримувати землю як засіб виробництва;
2) змусити свого спадкоємця досконало вивчити законодавство з метою підвищення рівня ефективного використання землі, його обробітку, застосування технологій, видів діяльності і т.д.;
3) активізувати власні ресурси й, можливо, повернутися до створення сільських кооперативів;
4) коли є можливість вигідно реалізувати свій пай, провести експертизу по оціночній вартості землі.
"Село полтавське"
Дата публикації: 15.01.2007
Сторінку прочитано: 222 рази

Повернутися назад

Знайшли помилку?

Виділить орфографічну помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter. Зробимо мову чистішою!


ПРО НАС

Обласне комунальне інформаційне агентство "Новини Полтавщини” розпочало свою діяльність у 1997 році, його засновником є Полтавська обласна рада. З жовтня 2006 року ми продовжуємо свою діяльність у форматі щоденних новин на оновленому сучасному сайті. Тут перед Вами відкривається одразу увесь світ корисної інформації з усіх сфер життя. Офіційна хроніка: державна і місцева влада в її повсякденній роботі, зустрічі з представниками владних структур і громадськості, погляди, думки, коментарі; політичні новини – вибори, громадські об’єднання, партії, мітинги, зібрання, політичні діячі; суспільство - весь спектр; питання соціальної сфери, події культурного життя; інтерв’ю та он-лайн конференції з цікавими людьми; звичайні пригоди, незвичайні випадки; економічна інформація, аналітика; нарешті, кримінальні повідомлення і різноманітні цікавинки. ОКІА "Новини Полтавщини" активно співпрацює з регіональними та всеукраїнськими засобами масової інформації: газетами "Вісник Кременчука", "Зоря Полтавщини", "Полтавській вісник", "Вечірня Полтава", "Село полтавське" та ін. На сайті налагоджено постійне оновлення всеукраїнських новин "Кореспондент.net", "5 каналу", "Новин з Майдану", "Обкому", "Українських новин", "Новости от UA-Футбол".
Крім того, наше агентство займається розробкою і підтримкою веб-сайтів і ми прагнемо здобути нових користувачів нашого сервісу. Запрошуємо до інформаційної співпраці! Ми зацікавлені у висвітленні діяльності організації, яку Ви представляєте. Свою інформацію надсилайте на адресу: info@regionnews.poltava.ua чи nikdruzh@mail.ru Тел. в Полтаві (0532) 60-31-40 або моб. 8-050-419-77-58. Також агентство відкрило свою ГАРЯЧУ ЛІНІЮ в Кременчуці: тел. 066-570-37-67. Якщо Вам є, що розповісти - чекаємо дзвінків!

Ласкаво запрошуємо на найпопулярніший сайт новин Полтавського регіону!

 

 




Опитування
НАЙКРАЩА ВІДПУСТКА ДЛЯ ВАС, ЦЕ –
відпочинок в Криму, на морі
поїздка і нові враження за кордоном
турпохід у гори (Карпати)
«зелений туризм» на селі, природа
праця на городі чи дачі
вдома на дивані
у гостях у родичів
все моє життя – відпочинок
зробити ремонт
повсякденна робота
інший варіант скажу в коментарях



Всього голосів: 63
Коментарів: 8
Результати опитування
Он-лайн Конференція

Нік:

НП на відпочинку
Курси Валют
Сервіси


















Обмін посиланнями
Додати посилання
Посилання

поисковое продвижение