This version of the page http://oblrada.kharkov.ua/ukr/actprojects/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-02-23. The original page over time could change.
Харьковский областной совет
ПОШУК
ПІДПИСАТИСЯ УКР РУС ENG

ГОЛОВНА
НОВИНИ
АНОНСИ
ПРЯМА МОВА
КЕРІВНИЦТВО
ДЕПУТАТСЬКИЙ КОРПУС
КОМІСІЇ
РІШЕННЯ
БЮДЖЕТ
ПРОЕКТИ РЕГУЛЯТОРНИХ АКТІВ
ПОПЕРЕДНІ СКЛИКАННЯ
УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ
ОРГКОМІТЕТ З ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ Є.П.КУШНАРЬОВА
ПРИЙМАЛЬНЯ
ВІДДІЛ ПО ЗВ'ЯЗКАХ З ГРОМАДCЬКІСТЮ
ІНФОРМАЦІЙНО- ПОШУКОВА СИСТЕМА
СИМВОЛІКА
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ХАРКІВЩИНУ?
Лютий, 2008
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
 
salygin.com.ua
zakon.rada.gov.ua
www.kmu.com.ua
prezident.gov.ua
kharkivoda.gov.ua
city.kharkov.ua


ПРОЕКТИ РЕГУЛЯТОРНИХ АКТІВ
22.01.2008
ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ В ОРЕНДУ МАЙНА, ЩО Є СПІЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СІЛ, СЕЛИЩ, МІСТ ОБЛАСТІ”
 

проект

 

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

____ сесія V скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Від "___"____________  2008 року                                                         ___-V

 

Про внесення змін та доповнень до  рішення обласної ради від 06 вересня 2007 року № 399-V „Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області”

 

З метою підвищення ефективності використання комунального майна при наданні його в оренду відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

В И Р І Ш И Л А : 

1.             Пункт 3  рішення обласної ради від 06 вересня 2007 року № 399-V „Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області” визнати таким, що втратив чинність.

2.             Внести зміни до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженої зазначеним рішенням, (додаток 1).

3.            Додаток до Положення  про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області (Типовий договір оренди комунального майна) викласти у новій редакції (додаток 2).

 

Голова обласної ради                                                   В. Салигін

 

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення обласної ради Про внесення змін та доповнень до  рішення обласної ради від 06 вересня 2007 року № 399-V „Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області”

 

   1. Визначення проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом прийняття пропонованого акта.

Проект рішення направлений на підвищення ефективності використання майна комунальної власності, що передається в оренду, встановлення ефективного контролю за використанням орендованого майна.

2. Визначення цілей прийняття пропонованого акта.

Прийняття рішення дозволить:

-                       встановити порядок надання в оренду комунального майна на підставі рішення обласної ради,

-                       підвищення функцій депутатських комісій при прийнятті рішення,

-                       запровадити додаткові умови договорів оренди комунального майна, направлені на встановлення дієвого контролю за використанням комунального майна та забезпечення виконання умов договору оренди.

3. Оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей.

Альтернативним шляхом до розв’язання проблеми є:

1)                  Залишити існуючий порядок передачі комунального майна в оренду.  Такий шлях не дозволить значно підвищити ефективність використання майна.

2)                  Впровадити передачу майна за аукціонами. Такий шлях потребує вкладення значних коштів на проведення аукціонів та не оправдає себе.

За таких умов найефективнішим шляхом досягнення поставленої мети  є запропонований.

4. Опис механізм і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.

Проектом рішення передбачається: встановити порядок надання в оренду комунального майна на підставі рішення обласної ради; попередній розгляд пропозицій щодо оренди майна виборним органом – депутатською комісією, затвердження типового договору оренди комунального майна у новій редакції, що дозволить значно підвищити захист прав орендодавців комунального майна.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

Впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта не очікується. Оцінка можливості впровадження акта та виконання вимог акта суб’єктами господарювання висока. Реалізація запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з обласного бюджету. Очікувані наслідки дії запропонованого регуляторного акта не передбачають нанесення шкоди суб’єктам господарювання. Запровадження зазначеного рішення забезпечить високу вірогідність досягнення поставлених цілей.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, аналіз очікуваних вигод і витрат від його прийняття.

Проект рішення дозволить підвищити ефективність використання майна комунальної власності, що передається в оренду, встановити ефективний контроль за використанням орендованого майна. Його прийняття призведе до незначного збільшення терміну розгляду питання про передачу майна в оренду, разом з тим,  дозволить реалізувати комплексний підхід при наданні майна в оренду.

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного  акта

Передбачається, що регуляторний акт набере чинності відповідно до законодавства на невизначений термін.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта встановлюються протягом різних періодів після набрання чинності актом, обов'язковими з яких повинні бути:

   розмір надходжень до обласного  бюджету, пов'язаних з дією акта;

   кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

   розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання та фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності, а також терміни проведення аналізу результативності

Стосовно регуляторного акта здійснюватимуться базове, повторне та періодичні відстеження результативності регуляторного акта, у терміни, встановлені статтею 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”:

базове відстеження – до набрання актом чинності;

повторне відстеження – через рік з дня набрання актом чинності;

періодичні відстеження - кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

 

Начальник юридичного відділу                                                     Д. Бабенко

 

Додаток 1

до рішення обласної ради №____ від____________

 

ЗМІНИ

до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 06 вересня 2007 року № 399-V

 

1. У пункті 1.3. слова «комунальні підприємства – щодо індивідуально визначеного майна та нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 кв. м. на одне комунальне підприємство (орендодавця)» замінити словами «комунальні підприємства (установи, організації) – щодо індивідуально визначеного майна та нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 кв. м. на одного орендодавця».

 

2. Пункт 3.1. викласти у наступній редакції:

«3.1. Заяви про оренду та документи, передбачені пунктом 2.1. Положення, розглядаються постійною комісією з питань майна спільної власності територіальних громад області.»

 

3. Розділ ІІ доповнити пунктами 3.2. – 3.5. наступного змісту:

«3.2. Якщо  заява про оренду та додані до неї документи відповідають  вимогам законодавства України та Положення, постійна комісія з питань майна спільної власності територіальних громад області розглядає питання про доцільність передачі майна в оренду та приймає рішення щодо підготовки відповідного проекту рішення сесії обласної ради, або надає голові обласної ради мотивовані пропозиції про відмову у наданні майна в оренду.

3.3. Питання про передачу в оренду майна узгоджується з відповідною профільною комісією та, у випадках передбачених чинним законодавством, з органом культурної спадщини, Харківським територіальним відділенням Антимонопольного комітету України.

3.4. Питання про підготовку проекту рішення щодо передачі майна в оренду може розглядатися постійною комісією з питань майна спільної власності територіальних громад області за власною ініціативою.

3.5. Управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради забезпечує надання щомісячної інформації про вільні приміщення комунальної власності, що можуть бути надані в оренду.»

пункти 3.2. – 3.4. вважати відповідно пунктами 3.6.- 3.8.

 

4. Пункт 4.2. викласти у наступній редакції:

«4.2. Конкурс оголошується після прийняття рішення обласної ради про передачу майна в оренду.»

 

5. Пункт 4.8. викласти у наступній редакції:

«4.8. Конкурс проводиться при наявності пропозиції двох або більше фізичних чи юридичних осіб. У разі надходження заяви від однієї особи, договір укладається з цією особою, якщо остання погодилася з усіма умовами конкурсу.»

 

 

Заступник голови

обласної ради                                                                                                          С. Чернов

 

 

Додаток 2

до рішення обласної ради

№____ від____________

 

 

Типовий договір оренди

комунального майна

 

 

 

 Місто Харків                                                               _________________

                                                                                                          (число, місяць, рік - словами)

 

     Ми, що нижче підписалися, ______________________________________,

                                                             (повна назва Орендодавця)

ідентифікаційний код ЄДРПОУ ______________________, місцезнаходження

якого: _____________________________________________________________

                                                                         (адреса)

(далі - Орендодавець) в особі ______________________________, що мешкає

                                                 (посада, прізвище, ім'я та по батькові)

__________________________________________________________________

                                                                                   (адреса)

 

та діє на підставі ______________________________________, з одного боку,

                                                     (назва документа, N наказу)

та ______________________________________________________________,

                                                 (повна назва особи Орендаря)

 

ідентифікаційний код ЄДРПОУ ____________________, місцезнаходження

якого: ___________________________________________________________

                                                             (адреса)

(далі - Орендар) в особі _________________________________, що мешкає

                                                              (посада, прізвище, ім'я та по батькові)

__________________________________________________________________

                                                                      (адреса)

та діє на підставі _____________________________________, з іншого боку,

                                                  (статут, довіреність тощо)

уклали цей Договір про наведене нижче:

 

1. Предмет Договору

 

     1.1. Орендодавець  передає,  а  Орендар  приймає  в  строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене  майно

__________________________________________________________________

                                                             (повна назва)

(далі - Майно) площею ____________________ кв.м, розміщене за адресою:

__________________________________________, на _______________________

поверсі(ах) _______________________________ (будинку, приміщення, будівлі)

_______________________________________________, що перебуває на балансі

_______________________________________ (далі - Балансоутримувач),

вартість якого визначена згідно  зі  звітом  про  оцінку  /  актом оцінки на "____"______________ 200__ р.  і становить за незалежною оцінкою/ залишковою вартістю ____________________________ грн.

     Акт оцінки  складається   у   випадках,   визначених   чинною Методикою оцінки об'єктів оренди, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.95 N 629 (зі змінами) (далі – Методика оцінки),  а  саме  тоді,  коли  для  розрахунку  орендної плати не вимагається незалежна оцінка об'єкта.

     1.2. Майно передається в оренду з метою ______________________________

     1.3. Стан Майна на момент укладення договору (потребує  /  не потребує  поточного  або  капітального чи поточного і капітального ремонту) визначається в акті приймання-передавання  за  узгодженим висновком Балансоутримувача і Орендаря.

 

2. Умови передачі орендованого майна Орендарю

 

     2.1. Орендар  вступає у строкове платне користування Майном у термін,  указаний  у  Договорі,  але  не  раніше  дати  підписання Сторонами  цього Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк не менше ніж три  роки  -  не  раніше  дати  державної  реєстрації Договору) та акта приймання-передавання Майна.

     2.2. Передача  Майна  в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно.  Власником Майна залишаються територіальні громади сіл, селищ, міст області, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

     2.3. Передача   Майна  в  оренду  здійснюється  за  вартістю, визначеною  у  звіті  про  незалежну  оцінку  /  в  акті   оцінки, складеному за Методикою оцінки.

     2.4. Обов'язок   щодо  складання  акта  приймання-передавання покладається на Орендодавця.

 

3. Орендна плата

 

3.1. Стартова орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженої рішенням обласної ради від _____ 200_ року, і за результатами конкурсу становить за рік _____  грн. (прописом) (без урахування ПДВ та індексу інфляції). Орендна плата за перший місяць оренди - _____________ (місяць, рік) становить ______ грн.   (______ грн ___ коп.) без урахування ПДВ та індексу інфляції за (місяць, рік), який враховується при сплаті.

 

Нарахування ПДВ  на  суму  орендної  плати   здійснюється   у порядку, визначеному чинним законодавством України.

 

3.2. Орендна  плата  за  кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць  на  індекс інфляції за наступний місяць.

 

3.3. Орендна плата перераховується:

до обласного   бюджету *

або

до обласного бюджету та Балансоутримувачу  у  співвідношенні __  %  до  __%  , щомісяця не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним.

 

3.4. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін, якщо з не залежних від них обставин істотно змінився стан об’єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

 

3.5. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та Орендодавцю у визначеному пунктом 3.3. співвідношенні, відповідно до чинного законодавства України, з урахуванням пені в розмірі ____________ облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням  індексації,  за  кожний  день прострочення, включаючи день оплати.

 

3.6. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету  та/або Орендодавцю, підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

.

 

4. Використання амортизаційних відрахувань

і відновлення орендованого Майна

 

     4.1. Передбачені законодавством амортизаційні відрахування на орендоване   Майно   нараховуються   його   Балансоутримувачем   і використовуються на повне відновлення орендованих основних фондів.

     У разі оренди будівель і  споруд  цей  пункт  викладається  у такій редакції:

     "4.1. Передбачені  законодавством  амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються  Орендарем  і  в  першочерговому порядку  використовуються  ним  на  повне  відновлення орендованих основних фондів".

     4.2. Поліпшення  орендованого  Майна,  здійснені  за  рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області.

     4.3. Відновлення  орендованого  Майна  здійснюється орендарем відповідно до пунктів 5.5, 5.8, 6.4 цього Договору.

     4.4. Для отримання згоди Орендодавця на здійснення  невід'ємних поліпшень Орендар подає заяву і матеріали Орендодавцю.

 

5. Обов'язки Орендаря

 

     Орендар зобов'язується:

 

     5.1. Використовувати  орендоване  Майно  відповідно  до  його призначення та умов цього Договору.

     У разі оренди будівлі або споруди:

     5.2. За   актом   приймання-передавання  прийняти  орендовану будівлю (споруду) на свій баланс на період оренди.

     5.3. Протягом  місяця  після   підписання   Договору   внести завдаток,  передбачений  цим  Договором.  Завдаток  стягується  до обласного бюджету   і   Балансоутримувачу   у   співвідношенні, визначеному   у   пункті  3.6  цього  Договору.  Після  закінчення основного  строку  Договору  оренди   здійснюється   перерахування орендної  плати  за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного  Орендарем  завдатку.   У   разі   порушення   Орендарем зобов'язання   зі  сплати  орендної  плати  він  має  відшкодувати державному бюджету і Балансоутримувачу збитки в сумі,  на яку вони перевищують  розмір завдатку.  Якщо в разі дострокового припинення Договору за згодою  Сторін  сума  сплачених  орендних  платежів  і завдатку   перевищить  передбачені  Договором  платежі  за  період фактичної оренди,  то це перевищення розглядається як  зайва  сума орендної плати (див. п. 3.9 цього Договору).

     5.4. Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.

     5.5. Забезпечувати збереження орендованого Майна,  запобігати його  пошкодженню   і   псуванню,   тримати   Майно   в   порядку, передбаченому санітарними  нормами  та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване Майно в належному стані,  не гіршому,  ніж на  момент  передачі  його  в  оренду,  з  врахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки.

     5.6. Забезпечити Орендодавцю і  Балансоутримувачу  доступ  на об'єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напряму використання за цільовим призначенням, визначеному цим Договором.

     5.7. У разі  виникнення  загрози  або  настання  надзвичайних ситуацій,  пов'язаних  з  природною  стихією:  ураган,  землетрус, великий снігопад,  ожеледиця тощо,  надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.

     5.8. Своєчасно  здійснювати  за  власний рахунок капітальний, поточний та  інші  види  ремонтів  орендованого  Майна.  Ця  умова Договору  не  розглядається  як  дозвіл  на  здійснення  поліпшень орендованого Майна і не тягне за  собою  зобов'язання  Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.

     У разі,  якщо  Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення   невід'ємних   поліпшень   орендованого   Майна,   він зобов'язаний  надати  експертний  висновок  на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід'ємних поліпшень.

     У разі,  якщо об'єкт оренди підлягав екологічному аудиту і  у звіті  про  екологічний  аудит вказується на певні невідповідності вимогам законодавства і висуваються  певні  вимоги  або  надаються рекомендації, до Договору включається пункт 5.9 такого змісту:

     "5.9. Протягом _______________ здійснити заходи щодо усунення

                                               (період)

невідповідностей вимогам    чинного    законодавства,    виявлених екологічним аудитом, відповідно до рекомендацій (вимог), наданих у звіті про екологічний аудит".

     5.10. Протягом   місяця   після   укладення   цього  Договору застрахувати орендоване Майно не менше,  ніж на його  вартість  за звітом про     оцінку     /     актом     оцінки     на    користь

_________________________________________________________________,

                        (Орендодавця (для передачі Балансоутримувачу) або Орендаря)

 

який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку,  визначеному законодавством, і надати орендодавцю копії страхового  полісу  і  платіжного доручення.  Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.

     5.11. Щомісяця  до 15 числа надавати Орендодавцеві інформацію про перерахування  орендної  плати  за  попередній  місяць  (копію платіжного  доручення  з  відміткою  обслуговувального  банку  про перерахування орендної плати до Державного  бюджету  України).  На вимогу   Орендодавця   проводити   звіряння  взаєморозрахунків  по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.

     5.12. У разі припинення  або  розірвання  Договору  повернути Орендодавцеві або підприємству/товариству, указаному Орендодавцем, орендоване Майно в належному стані,  не  гіршому,  ніж  на  момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки в разі погіршення  стану  або втрати (повної або часткової) орендованого Майна з вини Орендаря.

     5.13. Здійснювати    витрати,    пов'язані    з    утриманням орендованого Майна.  Протягом 15  робочих  днів  після  підписання цього  Договору  укласти  з  Балансоутримувачем орендованого Майна договір про відшкодування витрат  Балансоутримувача  на  утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю.

     5.14. Нести    відповідальність    за    дотримання    правил експлуатації інженерних мереж,  пожежної  безпеки  і  санітарії  в приміщеннях згідно із законодавством.

     5.15. У  разі  зміни рахунку,  назви підприємства,  телефону, юридичної адреси повідомляти про це Орендодавця у тижневий строк.

     5.16. Здійснити   нотаріальне   посвідчення    та    державну реєстрацію  цього Договору (якщо це передбачено законодавством) за рахунок своїх коштів.

 

6. Права Орендаря

 

     Орендар має право:

 

     6.1. Використовувати  орендоване  Майно  відповідно  до  його призначення та умов цього Договору.

     У разі оренди  групи  інвентарних  об'єктів  до  Договору  за згодою Сторін може бути включений пункт 6.2 такого змісту:

     "6.2. За згодою Орендодавця продавати,  обмінювати, позичати, іншим  чином розпоряджатися матеріальними цінностями,  які входять до складу орендованого Майна,  за умови,  що це не  порушує  інших положень цього Договору.

     Матеріальні цінності і кошти,  отримані від цих  операцій,  є власністю  Орендодавця  і використовуються у порядку,  визначеному чинним законодавством".

     6.3. За  згодою  Орендодавця  здавати  майно   в   суборенду. Суборендну  плату  в  розмірі,  що  не перевищує орендної плати за об'єкт суборенди,  отримує  Орендар,  а  решта  суборендної  плати спрямовується до державного бюджету.

     6.4. За  згодою Орендодавця проводити заміну,  реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого Майна, що зумовлює підвищення його вартості.

     6.5. Ініціювати       списання       орендованого       Майна Балансоутримувачем.

     6.6. Самостійно розподіляти  доходи,  отримані  в  результаті використання   орендованого  Майна,  створювати  спеціальні  фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

 

7. Обов'язки Орендодавця

 

     Орендодавець зобов'язується:

 

     7.1. Передати Орендарю в оренду Майно згідно з цим  Договором за актом приймання-передавання майна,  який підписується одночасно  з цим Договором,  а в разі оренди нерухомого  Майна  на  строк  не менше ніж три роки - після державної реєстрації Договору.

     7.2. Не    вчиняти   дій,   які   б   перешкоджали   Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах цього Договору.

     7.3. У випадку реорганізації Орендаря до припинення  чинності цього  Договору  переукласти  цей  Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.

     7.4. У  разі  здійснення  Орендарем   невід'ємних   поліпшень орендованого  Майна орендодавець зобов'язаний здійснювати контроль за здійсненням таких поліпшень.

     Договір може  містити або не містити зобов'язання Орендодавця щодо відшкодування поліпшень Майна.

     7.5. Відшкодувати Орендарю у разі  приватизації  орендованого Майна  вартість  зроблених  останнім  невідокремлюваних  поліпшень орендованого  Майна,  за  наявності  згоди  Орендодавця  на   такі поліпшення  в  межах  збільшення  вартості  орендованого  Майна  в результаті таких поліпшень.

 

8. Права Орендодавця

 

     Орендодавець має право:

 

     8.1. Контролювати наявність,  стан,  напрями та  ефективність використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.

     8.2. Виступати  з  ініціативою  щодо  внесення  змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану  орендованого Майна  внаслідок  невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.

     8.3. Здійснювати контроль за станом Майна шляхом  візуального обстеження зі складанням акта обстеження.

 

9. Відповідальність і вирішення спорів

за Договором

 

     9.1. За невиконання або неналежне  виконання  зобов'язань  за цим  Договором  Сторони  несуть  відповідальність  згідно з чинним законодавством України.

     9.2. Орендодавець не відповідає за  зобов'язаннями  Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця,  якщо інше не передбачено  цим   Договором.   Орендар   відповідає   за   своїми зобов'язаннями    і    за   зобов'язаннями,   за   якими   він   є правонаступником,  виключно  власним  майном.  Стягнення  за  цими зобов'язаннями не може бути звернене на орендоване державне Майно.

     9.3. Спори,  які  виникають  за цим Договором або в зв'язку з ним,  не  вирішені  шляхом  переговорів,  вирішуються  в  судовому порядку.

 

10. Строк чинності, умови зміни

та припинення Договору

 

     10.1. Цей Договір укладено строком на _____________, що діє з "___"_____________ 200__ р. до "___"_____________ 20__ р. включно.

     10.2. Умови  цього  Договору  зберігають силу протягом усього строку цього Договору,  у тому числі у випадках,  коли після  його укладення   законодавством   установлено  правила,  що  погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.

     10.3. Зміни  до  умов  цього  Договору  або  його  розірвання допускаються за взаємної  згоди  Сторін.  Зміни,  що  пропонуються внести,  розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою Стороною.

     10.4. У  разі  відсутності  заяви  однієї   із   Сторін   про  припинення  цього  Договору  або  зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом  одного  місяця  Договір  уважається продовженим  на  той  самий строк і на тих самих умовах,  які були передбачені цим Договором.  Зазначені дії оформляються  додатковим договором,  який  є невід'ємною частиною Договору при обов'язковій наявності  дозволу  органу,  уповноваженого   управляти    об'єктом оренди.

     10.5. Реорганізація  Орендодавця  або перехід права власності на орендоване Майно третім особам не є  підставою  для  зміни  або припинення  чинності цього Договору,  і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (його правонаступників), за винятком випадку приватизації орендованого Майна Орендарем.

     10.6. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

     закінчення строку, на який його було укладено;

     приватизації орендованого майна Орендарем;

     загибелі орендованого Майна;

     достроково за взаємною згодою Сторін або за рішенням суду;

     банкрутства Орендаря;

     ліквідації Орендаря - юридичної особи;

     у разі смерті Орендаря (якщо Орендарем є фізична особа).

     10.7. У разі припинення або  розірвання  Договору  поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від  орендованого  Майна  не  завдаючи  йому шкоди,  є власністю Орендаря,  а невід'ємне поліпшення – власністю Орендодавця.

     10.8. Вартість  невід'ємних  поліпшень  орендованого   Майна, здійснених   Орендарем   за   згодою   Орендодавця,  компенсується Орендодавцем після припинення (розірвання) Договору  оренди або не підлягає компенсації.

     10.9. У  разі  припинення або розірвання цього Договору Майно протягом    трьох    робочих    днів    повертається     Орендарем ___________________________________.

 (Орендодавцю або Балансоутримувачу)

     У разі,  якщо  Орендар  затримав  повернення Майна,  він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.

     10.10. Майно              вважається               поверненим Орендодавцю/ Балансоутримувачу  з моменту підписання Сторонами акта приймання-передавання. Обов'язок     щодо      складання      акта приймання-передавання   про   повернення   Майна  покладається  на Орендаря.

     10.11. Якщо Орендар  не  виконує  обов'язку  щодо  повернення  Майна,   Орендодавець  має  право  вимагати  від  Орендаря  сплати неустойки у розмірі ___________  за  користування  Майном  за  час прострочення.

     10.12. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

     10.13. Цей Договір укладено в 4 (чотирьох) примірниках, кожен з  яких  має  однакову  юридичну  силу,  по  два для Орендодавця й Орендаря.

 

11. Платіжні та поштові реквізити Сторін

 Орендодавець ____________________________________________________

              ____________________________________________________

 Орендар      ____________________________________________________

              ____________________________________________________

 

12. Додатки

     Додатки до цього Договору  є  його  невід'ємною  і  складовою частиною. До цього Договору додаються:

     розрахунок орендної плати;

     звіт про оцінку / акт оцінки Майна, що передається в оренду;

     акт приймання-передавання орендованого Майна;

     витяг з Державного реєстру правочинів про державну реєстрацію Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк,  не менший  ніж три роки).

 

            Орендодавець                                                                        Орендар

         _______________                                                           _______________

         _______________                                                           _______________

               м.п.                                                                                     м.п.