This version of the page http://www.epravda.com.ua/publications/478e6d0d508fb/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2008-02-12. The original page over time could change.
Сумнівна легітимність бюджетного "дива" | Економічна правда
PDA     RSS     Архів
Поштова розсилка:
Пошук:

  Вівторок, 12 лютого 2008, останнє оновлення: 13 годин 35 хвилин тому

Сумнівна легітимність бюджетного "дива"

За ступенем "наполітизованості" Держбюджет-2008, напевне, переплюнув усіх своїх попередників. Розробка нового законопроекту та узгодження його у ВР відбувалися в рекордно короткий тижневий термін і тому є справжнім "дивом", про яке прем’єр Юлія Тимошенко

За ступенем "наполітизованості" Держбюджет-2008, напевне, переплюнув усіх своїх попередників. Розробка нового законопроекту та узгодження його у ВР відбувалися в рекордно короткий тижневий термін і тому є справжнім "дивом", про яке прем’єр Юлія Тимошенко говорила на останньому у 2007 році засіданні свого уряду.

Здається, навіть ухвалення славнозвісних масштабних змін до Бюджету-2005, які готував перший уряд Тимошенко, було пристойнішим із боку законності. Адже хоч помилки в уже готовому законі виправляли навіть у ніч перед його публікацією в "Урядовому кур'єрі", але вносили їх усе ж таки в уже ухвалений на кінець 2004 року більш-менш законним порядком Держбюджет.

Та й на підготовку згаданих змін та затвердження їх у парламенті пішло понад півтора місяці, а не тиждень, як цього разу. Тепер же більшість депутатів навіть не бачили законопроект, за котрий голосували.

Через кілька днів після призначення уряду міністерство фінансів на чолі з Віктором Пинзеником, виявляючи дива моторності, видало новий законопроект. А ВР виявила ще більшу спритність, майже одностайно (понад 400 голосів із 450-ти) погодившись із тим, що новий проект треба ухвалити в останні дні 2007 року.

При цьому всілякі "доцільності" затьмарили те, що такий величезний законопроект Верховна Рада за своїм регламентом просто не може ухвалити в такий короткий термін. Адже процедура, за якою ухвалювали Бюджет-2008, не тягне навіть на скорочений її варіант, передбачений регламентом ВР.

Зрозуміло, що навіть за максимального скорочення термінів навряд чи законно вкластися в два дні, за які парламент розглянув та ухвалив бюджет. При цьому про те, щоби правильно узгодити з профільними комітетами зміни, які Бюджет-2008 вносить до близько 100 законів (митне законодавство, надрокористування, соціальні пільги, земельне законодавство тощо), навіть не йшлося.

На сайті ВР у картці законопроекту про Держбюджет на 2008 рік немає висновку жодного парламентського комітету, навіть бюджетного, що є профільним для цього документа.

Крім того, як вже неодноразово зазначалося, всупереч Податковому кодексові новий бюджет вносить безліч змін до податкового законодавства. Хоча під час ухвалення Бюджету-2007 саме президент і тодішня опозиція, до якої входили всі нинішні "коаліціянти", наполягли на тому, щоб усі такі норми вносилися окремим законом.

І нарешті - славнозвісне липневе рішення Конституційного Суду про поновлення пільг населенню, скасованих у бюджеті попереднього року. КСУ за поданням нардепів постановив, що практика зупинення законом про Держбюджет дії інших законів України або внесення якихось змін до них суперечить кільком статтям Конституції, і тому ВР не має повноважень закладати такі норми саме в закон про Держбюджет.

Проте, на думку фахівців, цей висновок КСУ можна вважати лише рекомендацією і не більше. (Отже, для 2007 року пільги скасовувати не можна, а в 2008-му - будь ласка?).

Юристи розводять руками. "Таке рішення КСУ має радше рекомендаційний характер, - говорить юрист фірми "Лаврінович та партнери" Володимир Місечко. – Чинне законодавство сьогодні не надає Конституційному Суду повноважень, якими він міг би зобов’язати органи державної влади вчиняти або утримуватись від певних дій, тому й дії Верховної ради України під час прийняття Держбюджету-2008 є такими, що не суперечать рішенню Конституційного Суду України у справі N 1-29/2007".

Ані опозиція Януковича, ні уряд Тимошенко так і не побажали дотримуватися духу рішень КС, роблячи вже традиційною напрочуд зручну для уряду практику одним голосуванням змінювати незліченну кількість законів.

 
Додати коментар


Мобильные телефоны
Цифровые фотоаппараты
Ноутбуки
MP3-плееры
Автомагнитолы
Бытовая техника
LCD телевизоры
Видеотехника
Встраиваемая техника

Загрузка...
Колонки
Леонід Косянчук
06.02.2008

Писана торба газових ініціатив

Однією з головних новин січня стала заява Юлії Тимошенко про намір спільно з Євросоюзом побудувати новий газопровід "Білий потік", який поєднає країни Центральної Азії з державами ЄС через Чорне море та Україну. Ця ідея, котру багато ЗМІ приписують Юлії Тимошенко, насправді належить групі американських експертів на чолі з сенатором Річардом Лугаром.
 
Андрій Осипов
01.02.2008

Чи бореться хтось в Україні з корупцією?

Держкомстат України має вражаючу інформацію, котра досі мало де оприлюднюється. Наприклад, що за весь минулий рік проти вітчизняних корупціонерів порушили всього 13 карних справ. Посадою за корупційні діяння поплатилася… одна людина. І це – на тлі оголошеної президентом усенародної боротьби з корупцією. Хто ж насправді з ким і за що бореться?
 
Новини
11.02.2008
19:02
Путін: Держава триматиме ситуацію в "Газпромі" під контролем
18:31
Прем'єр пообіцяла, що виконуватиме газові зобов'язання перед Європою
18:13
Тимошенко обіцяє переговори про зону вільної торгівлі з ЄС наступного тижня
17:51
Yahoo відмовила Microsoft
17:27
Світові фондові ринки втратили в січні понад $5 трильйонів
17:12
Ющенко збирається до Путіна і говоритиме про газ
17:02
У Секретаріаті кажуть, що різкі заяви "Газпрому" - це тиск
16:46
Купріянов підтвердив готовність "Газпрому" до нових схем
16:36
"Газпром" переніс час відключення
16:25
Ющенко на прохання "УкрГазЕнерго" доручив Генпрокуратурі перевірити Тимошенко
16:13
Богатирьова просить Тимошенко опікуватися інфляцією
15:47
"Газпром" не вірить у переговори з Україною
 
Публікації
11.02.2008

Юлія Тимошенко vs RosUkrEnergo. Остання битва

Газпром офіційно виступив захисником своїх молодших партнерів у особі RosUkrEnergo і Укргазенерго. Фізично неможливо визначити, газ якого походження зберігається в газосховищі й кому він належить. Але в подіях кінця минулого тижня є обставини, збіг яких тяжко піддається поясненню.
11.02.2008

Тимошенко не поступається, Ющенко вагається, Дубина зник, "Газпром" мовчить

Понеділок напередодні візиту до Москви президента Віктора Ющенка видався тяжким для української влади: цілий день узгоджується позиція щодо змін на газовому ринку. З численних заяв, прес-конференцій і кулуарних пояснень випливає одне: Київ загалом уже не проти того, щоб залишити на ринку компанію-посередника "РосУкрЕнерго", яка з 2006 року стала єдиним постачальником усього імпортного газу в Україну.
11.02.2008

Тарифи для Вексельберга та Дерипаски

Минулого тижня Запорізький алюмінієвий комбінат (ЗАлК), який контролюють упливові російські бізнесмени Олег Дерипаска і Віктор Вексельберг, став центром гучного скандалу. Генеральна прокуратура ініціювала повернення у державну власність 68% акцій підприємства.
11.02.2008

Євро-2012: Львів - із "червоною карткою"

Наприкінці минулого тижня президент Віктор Ющенко уважно переглянув ЗМІ й був нажаханий: виявилося, що українські журналісти негативно висвітлюють підготовку до Чемпіонату Європи з футболу. Громадяни - ще гірше - вважають, що підготовка загрузла в корупційних схемах. Найближчим часом глава держави планує звільнити з посад чиновників, які не перейнялися державною вагою Євро-2012. Ситуація, котра склалася у Львові, свідчить, що таких буде чимало.
08.02.2008

У Києві запроваджують московські права та свободи?

Боротьба Київської міської державної адміністрації (КМДА) за контроль над ринком готельних послуг уже стала причиною публічних скандалів і продовжує обростати все новими інтригами. Найцікавішим епізодом можна вважати намагання одного з телеканалів з'ясувати, чому київські готелі мають орієнтуватися у своїй роботі на десятирічної давнини уявлення про сервіс мера Москви Лужкова. У відповідь КМДА вимагає... позбавити телеканал ліцензії. Як кажуть, гроші люблять тишу?
27-29 ЛЮТОГО
у Києві відбудеться Міжнародний економічний форум "Європа-Україна". Співорганізаторами виступають український Національний інститут стратегічних досліджень і польський Фонд "Інститут східноєвропейських досліджень".
11,5 МЛН.Т
металопрокату буде спожито в Україні цього року, це на 21% більше, ніж торік, сказав агентству «Інтерфакс-Україна» президент Української асоціації металотрейдерів Андрій Федосеєв.
Найголовніше на УП
УСІ НОВИНИ УП
Прес-релізи
PR-Service  11.02.2008 18:00
ОТВЕДАВ НА ДАЧЕ ДАРЫ ВОСТОКА, ВЕСНА ПРИДЕТ В МГНОВЕНИЕ ОКА
PR-Service  11.02.2008 17:28
Амиксин IC: эффективность – 93,7%
PR-Service  11.02.2008 17:14
Франшиза Spar стала еще привлекательнее благодаря Apple Consulting®
Додати свій прес-реліз
 
 
ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ "УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ"
© 2005-2008, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
Про проект   |   Зворотній зв'язок