This version of the page http://www.state-gov.sumy.ua/doc/gov.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-12-20. The original page over time could change.
 

Офіційне інтернет-представництво


Сумська обласна
державна адміністрація

  Головна Архів новин Архів статей Контакти
Тематичні розділи
Візитна картка регіону
Управління та персони
Розпорядження
Аналітика та статистика
Культура і мистецтво
Освіта і наука
Промисловість
Сільське господарство
Охорона здоров’я
Довідник
Регіони області
Політика
Регуляторна політика
Інвестиційна та зовнішньоекономічна політика
Консультування з громадськістю
Молодіжна політика
Конкурентна політика
Соціальна політика
Пенсійне забезпечення
Енергозбереження
Державні закупівлі
Вакансії
Цінова політика
Інформаційні послуги

Тарифи на житлово-комунальні послуги та стан розрахунків

ПІДПРИЄМНИЦТВО
ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ

info@state-gov.sumy.ua

Осередки політичних партій, що зареєстровані в Сумській області
Перелік державних та професійних свят України
Друковані засоби масової інформації Сумської області
План роботи обласної державної адміністрації на 2007 рік
План роботи ОДА на І квартал 2007 року

 

Діяльність уряду

Пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України

РОЗКЛАД ТЕЛЕФОННИХ "ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ" УРЯДУ У ГРУДНІ 2007 Р.

 

Пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України (тел. 8-044-254-05-65) та брифінг для представників засобів масової інформації проводиться за адресою:

вул. Інститутська,7 (другий поверх, кім. № 206).

Зателефонувати на "гарячу лінію" Ви можете у день її роботи з 14.00 до 16.00 за телефоном: 254-05-65.

 

ГРАФІК

участі керівників центральних органів виконавчої влади

у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України

 

Василь ДЖАРТИ міністр охорони навколишнього природного середовища 4 грудня
Юрій МЕЛЬНИК міністр аграрної політики 7 грудня
Микола РУДЬКОВСЬКИЙ міністр транспорту та зв'язку 11 грудня
Юрій БОГУЦЬКИЙ міністр культури і туризму 14 грудня
Михайло КОРНІЄНКО т.в.о. міністра внутрішніх справ 18 грудня
Анатолій ГРИЦЕНКО міністр оборони 21 грудня
Олександр ЛАВРИНОВИЧ міністр юстиції 25 грудня
Станіслав НІКОЛАЄНКО міністр освіти та науки 28 грудня
Пріоритетні напрямки розвитку Сумщини обговорено з Прем'єр-міністром

7 лютого голова облдержадміністрації Павло Качур доповів Прем’єр-міністрові Віктору Януковичу про соціально-економічну ситуацію в регіоні, План дій на 2007 рік та Стратегію розвитку Сумщини на середньострокову перспективу.

18  квітня

Видано брошуру для дітей «Мій Уряд»

Видання спрямоване на ознайомлення школярів середнього шкільного віку з адаптованою для дитячого сприйняття інформацією про місце Кабінету Міністрів України в системі органів державної влади, структуру, основні завдання, порядок прийняття урядових рішень.

Брошуру «Мій Уряд» буде представлено школярам, вчителям, представникам місцевих ЗМІ під час відповідних заходів в обласних, районних, міських бібліотеках.

 

3 березня

Вдруге протягом трьох місяців Кабінет Міністрів  України суттєво підвищує мінімальні зарплати і пенсії

1 березня 2007 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Законопроект передбачає збільшення доходної частини бюджету і витрачання додаткових коштів на підвищення соціальних стандартів для громадян нашої держави. Уже 12 березня законопроект має надійти до Верховної Ради України, де антикризова коаліція забезпечить його першочерговий розгляд.

Втілення антикризової програми Уряду дало кращі результати, ніж розраховувала парламентсько-урядова коаліція, і тому з’явилась не умоглядна, не розрахункова, а обґрунтована реальним економічним зростанням (7% зростання ВВП за 2006 рік та 9,3% у січні 2007) можливість уже з квітня розпочати підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Тобто, раніше, ніж передбачено Постановою Верховної Ради України від 22 грудня 2006 року.

Ще наприкінці 2006 року пожвавлення економіки дало можливість спокійно, планово підвищити розмір мінімальної зарплати до 400 грн. і мінімальної пенсії до 380 грн. Отже, підвищення у квітні – уже друге за три місяці.

Запропоновані Урядом зміни до бюджету вирішують цілу низку гострих соціальних проблем, підвищують захищеність наших громадян в умовах значного росту тарифів на послуги ЖКГ і ціни на газ й електроенергію.

 

Зростання соціальних нормативів повністю компенсує людям підвищення тарифів й інфляцію

Спираючись на реальні джерела надходжень, Уряд так наблизив терміни збільшення мінімальної заробітної плати:

420 гривень з 1 квітня, а не з 1 травня, як передбачалось в постанові Верховної Ради.

440 гривень з 1 липня, а не 430 з 1 серпня як у Постанові ВРУ.

460 гривень з 1 жовтня, а не з 1 грудня.

Отже, за три квартали мінімальна заробітна плата збільшиться на 15% - вдвічі швидше, ніж інфляція.

Треба підкреслити, що мінімальна заробітна плата – це соціальний орієнтир, найнижчий рівень з 24 тарифних розрядів, на який нараховуються всілякі надбавки, премії тощо. Таким чином, реальна заробітна плата для працівників різної кваліфікації зростає набагато більше.

 Наприклад, середньомісячна заробітна плата вчителя і лікаря протягом року збільшиться на 200 гривень.

 

Таке підвищення вимагає додаткових видатків держбюджету на оплату праці працівників бюджетної сфери обсягом 2,3 млрд. грн.

Зокрема, видатки на заробітну плату працівникам закладів освіти збільшуються на 936,2 млн. грн., охорони здоров’я  - на 507,5 млн.грн., науки – на 68,2 млн.грн., культури – на 91,1 млн.грн. 

На кінець 2007 року розмір мінімальної заробітної плати досягне 81% від розміру прожиткового мінімуму, який в свою чергу також суттєво зросте.

На кінець 2006 року мінімальна заробітна плата становила 76,2% прожиткового мінімуму.

 

Збільшення прожиткового мінімуму випередить інфляцію

Уряд збільшує розмір прожиткового мінімуму для всіх основних соціальних і демографічних груп порівняно з показниками, затвердженим у Законі України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

В середньому на одну особу прожитковий мінімум збільшується порівняно з розрахунками, закладеними у бюджет:

з 1 квітня - на 24 гривні (згідно чинного закону про бюджет 501 грн., а буде 525);

з 1 жовтня - на 22 гривні (згідно чинного закону – 510 грн., а буде 532).

 

Уряд Віктора Януковича забезпечує найзначніше підвищення прожиткового мінімуму. З 1 грудня 2006 року до 1 жовтня  2007 року розмір прожиткового мінімуму збільшиться на 60 гривень, тобто  на 13% - за прогнозованої інфляції 7,5%.  У відповідному періоді 2005-2006 року збільшення цього показника склало лише 49  грн.

Оскільки прожитковий мінімум є базовим для визначення розмірів основних  державних соціальних гарантій, відповідно до його зростання збільшуються видатки держбюджету:

1 372,4 млн. грн – видатки місцевим бюджетам на оплату праці працівникам бюджетних установ.

на 749,5 млн. грн.. – на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям (до 10 млрд. 217 млн.гривень.);

на  75,5 млн. грн.. -  видатки на виплату стипендій та допомог учням, студентам, аспірантам та  докторантам навчальних закладів та наукових установ; 

 

Зміни до бюджету підтримають низькооплачуваних військовослужбовців

З 1 квітня буде збільшено щомісячні виплати військовослужбовцям за контрактом, особам рядового і молодшого начальницького складу, прапорщикам (мічманам), молодшому офіцерському складу, які на сьогодні є найменш оплачуваними серед інших категорій військових. Збільшення складе  в середньому 150-250 гривень – залежно від відомчої належності.

У змінах до Державного бюджету України на 2007 рік на ці виплати додатково призначено 770 млн. грн. Наступним етапом (до кінця 2007 року) Уряд планує створити нормативно-правову базу єдиних засад формування грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу (аналогічно зі схемою посадових окладів для працівників апарату органів виконавчої влади).

 

Пенсії й допомоги соціально незахищеним збільшуються випереджальними темпами

Уряд вирішив виділити додатковий ресурс на збільшення пенсій, і мінімальний розмір їх буде з 1 квітня 2007 р. 410 грн., з 1 жовтня – 415 гривень.

Отже, мінімальна пенсія за віком буде збільшена з 1 квітня на 23 гривні, а з 1 жовтня на 20 гривень порівняно з розміром  мінімальної пенсії, який був затверджений у Державному бюджеті України на 2007 рік.

Таке збільшення розміру мінімальної пенсії вдвічі перевищує те, що запропонував Президент України.

Підвищення пенсій у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму стосуватиметься біля 11 млн. пенсіонерів. Середня пенсія на кінець поточного року збільшиться на 17% порівняно з розміром пенсії грудня 2006 року, в той час як збільшення пенсій за 2006 рік проти 2005 року склало 13 відсотків. 

Зростають мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах незастрахованим особам, розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, розмір допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Окремо треба відзначити, що різко збільшено у 2007 році мінімальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям. Він зростає у 3 рази: з 10% до 30% прожиткового мінімуму. Це суттєва державна підтримка в першу чергу дітей, що виховуються в неповних сім'ях.

Прожитковий мінімум і відповідні до нього соціальні виплати збільшуються уже на початку року. Раніше, ніж планувалося, підвищуються мінімальні зарплати і пенсії. Покращуються матеріальні умови для найбільш незахищених верств громадян. При цьому Уряд повністю захистив їх від підвищення тарифів субсидіями з державного бюджету.

Таким чином, Уряд виконує свою програму підвищення добробуту громадян, втілює у життя  соціальні зобов’язання перед громадянами.

 

19 лютого

Уряд має брати на себе частину відповідальності за зростання тарифів

Про це заявив голова облдержадміністрації Павло Качур у коментарі ЗМІ після селекторної наради керівників областей з першим заступником Глави Секретаріату Президента України Арсенієм Яценюком. Він відзначив, що ціну на газ і електроенергію встановлюють у Києві, а за зростання тарифів на житлово-комунальні послуги відповідають обласні адміністрації. Детальніше

 

29 січня

Україна запропонувала провести щорічні збори ЕБРР 2008 року у Києві

Під час зустрічі у Давосі (Швейцарська Конфедерація) з Президентом ЕБРР Жаном Лем’єром Прем’єр-міністр України Віктор Янукович запропонував провести щорічні збори ЕБРР–2008 у Києві. Відповідне запрошення Прем’єр-міністр України надішле Президентові ЕБРР найближчим часом. „В Україні є всі необхідні умови для проведення щорічних зборів ЕБРР, а також відповідний досвід”, – наголосив Віктор Янукович. За його словами, Київ готовий належним чином зустріти гостей і провести збори на високому рівні.

Жаном Лем’єр пообіцяв розглянути запрошення з Києва. Він зазначив, що остаточне рішення щодо вибору міста проведення зборів буде ухвалено найближчим часом і при цьому будуть враховані всі переваги проведення зборів у Києві.

У травні 1998 року у Києві були вперше проведені щорічні збори ЕБРР. Цього року збори ЕБРР відбудуться в Росії (м. Казань, травень 2007 р.). Претендентом на проведення щорічних зборів ЕБРР у 2008 році також є Лондон (Велика Британія).

 

Для вступу до СОТ Україні залишилося вирішити три питання

На шляху вступу у Світову  організацію торгівлі Україні залишилося вирішити три питання і це може відбутися в першому півріччі нинішнього року, - заявив Прем'єр-міністр України Віктор Янукович.

"Питання - у термінах вступу. Ми їх бачимо в першому півріччі 2007 року", - сказав Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам у п'ятницю в Давосі (Швейцарія).

Глава Уряду відзначив, що Україні залишилося врегулювати: питання у відносинах зі Сполученими Штатами Америки, дотації агропромисловому комплексу і врегулювання "так званого боргу Киргизії".

Віктор Янукович сказав, що у відносинах зі США на порядку денному стоять два питання - імпорту в Україну м'яса, а також експорту з України зерна. "За цими двома питаннями ми знаходимо рішення", - зауважив Прем’єр-міністр. Він відзначив, що Україна прийняла всі процедурні рішення щодо імпорту в Україну м'яса і поінформувала про це США. За словами Прем'єр-міністра, Кабінет міністрів на своєму засіданні також збільшив квоти на експорт ячменя і кукурудзи.

При цьому Віктор Янукович підкреслив, що мова не йде про продовольчу пшеницю. За словами Прем'єр-міністра, США розуміють, що Україна знаходиться "у досить складній ситуації" у питанні імпорту продовольчої пшениці. Глава Уряду зазначив, що відповідне рішення Україна зможе прийняти після того, як закінчиться зимовий період і стане відомий передбачуваний врожай озимих. За словами Віктора Януковича, відповідь на це питання можна буде дати наприкінці березня – на початку квітня.

Прем'єр-міністр також відзначив, що Україна не може зараз "чітко відповісти", чи відповідає вимогам СОТ існуюча в Україні система адаптації агропромислового комплексу. За словами Глави Уряду, Україна вирішуватиме це питання після того, як одержить висновок комісії СОТ з цього питання.

Щодо, так званого, боргу Киргизстану, Віктор Янукович підкреслив, що Україна цей борг не визнає так само, як і стосовно інших країн. "Україна таких боргів не має, і це питання не стосується вступу до СОТ", - сказав Прем'єр-міністр. Прем'єр-міністр зазначив, що Глава СОТ Паскаль Ламі на зустрічі з ним "це почув" і погодився з тим, що це питання може бути урегульоване під час засідання комісії СОТ зі вступу України в цю організацію.

 

16 січня

ГРАФІК участі членів Уряду та інших керівників центральних органів виконавчої влади у прямій телефонній лінії (“гаряча лінія”) Кабінету Міністрів України січень-березень 2007 р.

Примітка: пряма телефонна лінія  Кабінету Міністрів України (тел. 254-05-65) та брифінг для представників засобів масової інформації  проводиться за адресою: вул. Інститутська, 7  (другий поверх, кім. № 206). 

Час проведення:

брифінгу –   з 13.40  до 14.00 годин,

прямої телефонної лінії     –   з 14.00  до  16.00 годин

 

9 січня

Дмитро Табачник: Протягом січня 2007 року виплата пенсій та грошової допомоги населенню буде забезпечена у повному обсязі

5 січня 2007 року Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник ознайомився з роботою управлінь Пенсійного фонду у м.Києві та Київській області. Розглянуто стан організації фінансування та своєчасної виплати пенсій і грошової допомоги.

Під час нарад, що відбулися в згаданих регіональних управліннях Пенсійного фонду України, Дмитро Табачник зазначив, що для забезпечення виплати пенсій в перших числах січня поточного року Урядом України організовано роботу банківських установ, Держказначейства, Пенсійного фонду та підприємств поштового зв’язку і виплату пенсій в Україні розпочато з 2 січня.

Довідково: з 1 січня цього року Пенсійний фонд України здійснив перерахунки розмірів всіх пенсій та надбавок відповідно до зростання прожиткового мінімуму, в результаті чого розмір пенсійної виплати збільшився, і в січні він становитиме по державі 475 гривень.

Разом з тим, Віце-прем’єр-міністр наголосив, що у 2007 році Пенсійний фонд визначено органом по виконанню функцій з призначення пенсій військовослужбовцям силових структур і на зазначені цілі з Державного бюджету Кабінетом Міністрів буде виділено 10,3 млрд. гривень. Враховуючи передачу органам Фонду цих функцій, місячна потреба в коштах на пенсійні виплати в січні складає 7,4 млрд. гривень.

Станом на 5 січня поточного року загальна сума вже здійсненого фінансування склала 3,1 млрд. гривень, або  41,8% від місячної потреби. „Треба відзначити, що з Державного бюджету на ці цілі лише в січні 2007 року виділено 2,5 млрд. гривень, в тому числі 845 млн. гривень – на пенсії військовослужбовців, що відповідає місячній потребі, і до кінця поточного місяця виплата пенсій та грошової допомоги буде забезпечена в повному обсязі”, – повідомив Дмитро Табачник.

 

 5 січня 2007 року

У 2007 році місцеві бюджети отримуватимуть субвенції на погашення пільг і субсидій пропорційно рівню оплати за використані енергоносії

Під час селекторної наради з керівниками регіонів, яку 3 січня провів віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, обговорювалася поточна ситуація в областях під час новорічних свят. Наразі, місцеві керівники константували відсутність надзвичайних та аварійних ситуацій в Україні під час святкових днів. Всі аварійні випадки в системі ЖКГ, за словами голів облдержадміністрацій, ліквідовувалися протягом доби.

В той же час, окремою темою розмови стали розрахунки за спожиті енергоносії. Так, якщо за спожиту електроенергію регіони розрахувалися з енергоринком на 100%, то борги за спожитий газ перевищили 1 млрд грн. “Середній рівень розрахунків по Україні становив 63%, а найгіршим він є у Херсонській (32%), Харківській (46%), Дніпропетровській (49%), Луганській (53%) областях та АР Крим (43%)”, - повідомив віце-прем’єр-міністр України. При тому, що проплата за газ бюджетних організацій, промислових підприємств і населення близька до 100%, проплата підприємств теплокомуненерго за газ в усіх регіонах тримається на рівні 50-70% від необхідного.

З огляду на наведені цифри Андрій Клюєв звернувся до керівників регіонів з вимогою до 9 січня представити Уряду графік погашення заборгованості за спожитий газ з розкладом залучень для цієї мети кредитних ресурсів. “Місцеві органи влади мають вжити невідкладних заходів щодо збільшення рівня оплати населенням спожитої теплової енергії”, - заявив при цьому Андрій Клюєв.

В той же час, віце-прем’єр-міністр нагадав головам областей бюджетну норму, згідно з якою у 2007 році регіони отримуватимуть з бюджету субвенції на пільги та субсидії пропорційно рівню оплати енергоносіїв. “Якщо рівень оплати 49%, то пропорційно ви отримаєте гроші на пільги та субсидії”, - заявив Андрій Клюєв, підкресливши, що така норма міститься в проголосованому Верховною Радою і підписаному Президентом законі “Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

 

Відправити повідомлення для artdruk@ukr.net з питаннями і зауваженнями про цей веб-вузол.
© 2005
Сумська обласна державна адміністрація. Управління з питань внутрішньої політики Сумської ОДА.