This version of the page http://www.rpd.univ.kiev.ua/person/obozenko.php (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-12-09. The original page over time could change.
РФФ КНУ ім.Т.Шевченка - Персоналії

Викладачі та співробітники факультету

 
А Б В Г Д Є Ж З І К Л М Н О
П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я  
   Історія
   Кафедри
   Наші лауреати
   Навчальні плани
   Фотоматеріали
   Абітурієнту !!!
   Аспірантура
   та Докторантура
   Традиції та свята
   РФФ.Live
   До 60-річчя Перемоги
   Міжнародні конференції
   Персоналії
   Деканат
   Благодійний фонд
   Online матеріали
   FaQ
   Болонський процес
   Вчена рада
   Методична комісія
   Адресник
   Країна Знань
   НТСА
   Первинна Профспілкова Організація
   Web mail

 
Почта | @univ.kiev.ua
Login
Password


ОБОЗНЕНКО ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
1935- 2000 р.р., завідувач проблемною науково-дослідною лабораторією

  Закінчив кафедру квантової радіофізики в 1960 р. і майже одразу очолив групу дослідників, що розпочала роботи в галузі акустооптичних методів керування лазерним випромінюванням. В 1969 р. очолювана ним лабораторія почала дослідження Брегівської дифракції світла на ультразвукових хвилях і стала одним з провідних центрів акустооптики в СРСР. Під його керівництвом було створено унікальну технологію збудження потужних акустичних хвиль в кристалах, що базується на вакуумному дифузійному зварюванні п’єзоперетворювача із звукопроводом. Це дозволило за короткий час розробити цілий ряд досконалих акустооптичних пристроїв для керування лазерним випромінюванням та унікальних оптичних процесорів на їх основі.

  В 1975 р. Обозненко Ю.Л. захистив кандидатську дисертацію та отримав вчене звання старшого наукового співробітника. В 1980 р. очолив ПНДЛ квантової радіофізики, якою керував до виходу на пенсію в 1995 р. За свою багаторічну діяльність створив школу з акустооптики, підготував більш ніж 50 спеціалістів, багато з яких стали кандидатами наук. Обозненко Ю.Л. є автором більш ніж 100 наукових робіт, з них 20 авторських свідоцтв та патентів. За створення сучасних акустооптичних приладів нагороджений Дипломом Пошани ВДНГ УРСР та бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.

  ©2007 РФФ    WEB Team