This version of the page http://www.rpd.univ.kiev.ua/bolon_proc/index.php (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-12-09. The original page over time could change.
РФФ КНУ ім.Т.Шевченка - Болонський процес

Болонський процес

 

Принципи
та Мета

ECTS

Спостерігачі,
організації

Основні події

Україна і
болонський простір

Документи

   Історія
   Кафедри
   Наші лауреати
   Навчальні плани
   Фотоматеріали
   Абітурієнту !!!
   Аспірантура
   та Докторантура
   Традиції та свята
   РФФ.Live
   До 60-річчя Перемоги
   Міжнародні конференції
   Персоналії
   Деканат
   Благодійний фонд
   Online матеріали
   FaQ
   Болонський процес
   Вчена рада
   Методична комісія
   Адресник
   Країна Знань
   НТСА
   Первинна Профспілкова Організація
   Web mail

 
Почта | @univ.kiev.ua
Login
Password

   Інформація з цього матеріалу взята з сайту: www.instevro.iatp.org.ua


   25 травня 1998 р. міністри освіти Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії на конференції, присвяченій 800-річчю Паризького університету, підписали Сорбонську декларацію "Про гармонізацію європейської системи вищої освіти". Вона обгрунтувала важливу роль "Європи Знань" у розвитку європейських інтеграційних процесів і, зокрема, в усвідомленні громадянами своєї приналежності до єдиного соціального та культурного простору Європи. Через рік (19 червня 1999 р.) міністри освіти 29 європейських країн підписали Болонську Декларацію, в якій головною метою проголошувалась побудова до 2010 року загальноєвропейського простору вищої освіти (The European Higher Education Area), в якому викладачі та студенти зможуть безперешкодно пересуватися, а їхні кваліфікації будуть визнаватися. Ці два документи, що стали виявом розуміння спільних проблем і прагнення до побудови європейського простору вищої освіти, формально започаткували Болонський процес, що охопив сьогодні більшість країн Європи.

   Проте його історія розпочалась не у 1998 році і навіть не у 1988 році, коли ректори університетів Європи також у Болоньї прийняли Велику Хартію університетів (Magna Charta Universitatum) у підтримку автономії університетів. Болонський процес став результатом розвитку європейської освіти загалом, її академічних традицій та розширенням сфер європейської інтеграції. Болонському процесу передувала діяльність Європейської Комісії, Ради Європи та ЮНЕСКО, низки європейських університетів, а також європейської мережі інформаційних центрів. Поштовхом до Болонського процесу стала потреба підвищення мобільності людського капіталу на європейському ринку праці. У 1984 р. Європейська комісія виступила з ініціативою створення механізмів та інструментів сприяння мобільності. Ними стали інформаційні центри з академічного визнання та мобільності, система трансферу оцінок (ECTS), що сформувалася в рамках європейської програми ЕRAZMUS, Додаток до диплома (Diploma Supplement), розроблений спільно робочою групою експертів Європейської Комісії, Ради Європи та ЮНЕСКО, та інформаційна мережа EURYDICE, яка виникла ще у 1980 р. і в рамках якої поширюється інформація про національні системи освіти.

   Поширення та поглиблення інтеграційних процесів у кінці 90-х рр. вимагає максимальної сумісності систем вищої освіти, формування та підтримання спільних стандартів у підготовці фахівців з одночасним врахуванням національних особливостей освітніх систем, культурного та лінгвістичного розмаїття. Цей факт відображає взаємозв'язок між вищою освітою і соціально-економічною системою Європи, оскільки сприйнятливість освітнього середовища до нових ідей та суспільних тенденцій перетворює її у важливий економічний ресурс та інструмент розвитку спільноти.

   Отже, спільний простір вищої освіти стає важливою умовою подальшого ефективного функціонування сформованих раніше в інституційних рамках ЄС політичного, економічного, законодавчого, монетарного та культурного просторів, посилення конкурентоспроможності європейської системи на світовій арені, а також чинником зміцнення європейського духу, європейської ідентичності, формування нового простору солідарності у Європі. Як свідчать результати опитування громадської думки, розвиток вищої освіти, розширення мобільності і відповідно потреба гармонізації політики та стандартів вищої освіти є однаково важливою для всіх європейців сферою діяльності національних та європейських інституцій.

   Болонський процес із самого початку носив відкритий характер, географічно він не обмежений рамками Європейського Союзу. Його учасниками можуть стати країни-члени Європейської культурної конвенції, які доведуть свою готовність дотримуватися мети та принципів Болонського процесу в їхній системі вищої освіти. На сьогодні 40 європейських країн включно з Росією підписали Болонську декларацію. Очевидно, що альтернативи для України немає. Очевидно, що участь у Болонському процесі є ще одним шансом активізувати та оптимізувати політику України, спрямовану на реалізацію стратегії євроінтеграції, сприяти підвищенню якості освіти, вирішити проблему визнання українських дипломів за кордоном. За словами міністра освіти Василя Кременя, на наступній конференції європейських міністрів освіти в Бергіні (Норвегія) у 2005 р. українська делегація буде ставити питання про приєднання нашої держави до Болонського простору. За цей період Україна повинна визначитися: що вона чекає від Болоньї і що Болонья вимагає від нас? Важливо також забезпечити участь у реформуванні української вищої освіти та підготовці до інтеграції у Болонський простір, продовжуючи європейські традиції, самим унверситетам, викладачам та студентам, освітянським організаціям та асоціаціям.


Держави учасники:

 Австрія - 1999

 Бельгія - 1999

 Болгарія - 1999

Великобританія - 1999

Голандія - 1999

Греція - 1999

Данія - 1999

Естонія - 1999

Ірландія - 1999

Ісландія - 1999

Іспанія - 1999

Італія - 1999

Кіпр - 1999

Латвія - 1999

Литва - 1999

Ліхтенштейн - 2001

Люксембург - 1999

Мальта - 1999

Німеччина - 1999

Норвегія - 1999

Польща - 1999

Португалія - 1999

Румунія  - 1999

Словаччина - 1999

Словенія - 1999

Туреччина - 2001

Угорщина - 1999

Фінляндія - 1999

Франція - 1999

Хорватія - 1999

Чехія - 1999

Швейцарія - 1999

Швеція - 1999



  ©2007 РФФ    WEB Team