This version of the page http://fireon.org.ua/2007/07 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-12-08. The original page over time could change.
Блоґ FireON’a » 2007 » July

Coca-Cola і здоров’я


Чомусь потягнуло мене написати про Кока-колу. Зараз літо, а кола - це мій улюблений напій, за виключенням хіба кави, яку не назвеш прохолоджувальним. З огляду на численні суперечки про шкідливість чи нешкідливість коли, я б хотів навести трішки інформації з Інтернету, а також дізнатися про думки читачів з приводу цього питання.

Отож, почну, мабуть, з твердження про те, що кола - це сильнодіюча кислота. Мій друг Qilinas Smith на своєму блозі навів кілька “фактів” про цей напій. Чому я слово “фактів” в лапках? Тому що взята та інформація була зі звичайного форума, на якому не було дано посилання на якийсь серйозний ресурс, точніше посилання там не було взагалі. Та й, крім того, деяка інформація там, як на мене, просто сміховинна. Та зараз не про це, що там правда, а що - ні, вирішувати вам. Я б хотів звернути увагу на самі кислотні властивості напою.

В Вікіпедії дається таке пояснення:

Кола добре видаляє іржу (тільки залишаються сліди від фарбників). Цей ефект досягається за рахунок вмісту в колі лимонної кислоти.

Але лимонна кислота міститься найже у всіх напоях, в тому числі і в “здоровому” “Живчику”, більше того, ця речовина надзвичайно поширена в природі: міститься в ягодах, плодах цитрусових, хвої, стеблах тютюну, особливо багато її в китайському лимоннику і недостиглих лимонах.

Щодо харчових добавок з індексом E, якого так бояться люди, то насправді це добре перевірені в харчовій промисловості речовини, а буква E - це перша літера в слові Europe, тобто дані добавки сертифіковані європейським законодавством. Для прикладу приведу ось такий склад:

Оцтова кислота Е–260, винна кислота Е–334, глютамінова кислота Е–620, каротин Е–160а, ніацин Е–375, антоціан Е–163, лимонна кислота Е–330, бурштинова кислота Е–363, цистин Е–920, вітамін С Е–300, рибофлавін Е–101.

Ніхто не здогадася, що це? Це склад звичайного яблука (звідси).

Щодо відомого експерименту з Ментосом, то Вікіпедія дає таке пояснення:

Відбувається з тієї причини, що в газованій воді розчинена велика кількість вуглекислого газу,але вийти назовні йому заважає поверхневий натяг і тиск газу, що з рідини вже вийшов. Після відкриття кришки газ може вільно виходити назовні — газоутворення збільшується. У рідину занурюється льодяник “Ментос”. Його оболонка містить желатин і гуміарабік, які, розчиняючись, руйнують поверхневу плівку. Розчинившися, оболонка відкриває доступ рідини до поверхні самої цукерки. Поверхня льодяника складається з мікроскопічних шорсткостей. кожна з яких — каталізатор для утворення бульбашки. Вихід струменя не стримується нічим, тому над пляшкою з’являється фонтан.

На сайті About.com, де детально пояснюється процес виконання експерименту, читаємо наступне:

Ви можете взяти будь-які інші цукерки, наприклад M&Ms чи Skittles, але найкраще підходять ті цукерки, що зібрані в стовпчик і між якими якомога менший простір

[…]

Ви можете взяти будь-який інший газований напій, але реакція буде відбуватися повільніше, тому найкраще використовувати дієтичну колу.

Як бачимо, справа не стільки в Кока-колі, скільки в самих цукерках і умовам, при яких вони розташовані. Реакція навіть в деякому роді фізична, а не хімічна.

А загалом, ми їмо і п’ємо чимало такого, чого краще б не вживати. Люди палять, вживають наркотичні речовини, умудряються пити одеколон, тому поруч із цими “продуктами” кола та інші газовані напої виглядають просто янгелятами. Крім того, на одному форумі була висловлена цікава і, на мій погляд, прадива думка:

Кока-кола - відома транснаціональна компанія, от на неї і наїжджають різні там антиглобалісти

Загалом, що пити і в яких кількостях - особиста думка кожного, тож ласкаво прошу в коменти.

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...

Пошук в Google англійською

Пам’ятаю не так давно LaSet скаржився на те, що під час пошуку на Google.com (тобто на чисто англомовній версії) все одно в числі перших знаходило російські сторінки. Я точно не знаю всіх нюансів, але таке буває і в мене. Щоправда в такому випадку на самій сторінці Google.com стоїть напис “Українською”, ніби попереджаючи: “Хоч крути, хоч верти, а від Google.com.ua тобі нікуди не втікти”. В такому випадку можна лізти в мовні налаштування, вводити http://www.google.com/intl/en/ або, схиливши голову, йти на інші пошуковики типу Yahoo.

Проте існує й інший спосіб. Якщо вже така ситуація і виникла (а виникає вона, мабуть, через ваш IP), то в такому випадку після Google.com слід дописати /ncr, тобто http://google.com/ncr. Вищезгадана абревіатура означає “No Country Redirrect“.

Після такої невеличкої процедури можна сміливо шукати в англомовному сегменті Інтернету і надалі вводити просто http://google.com.

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...

Правила мобільного етикету

Сьогодні мені прийшов лист з запрошенням взяти участь у акції для українських блоґерів, що проводиться компанією Київстар спільно з журналом InternetUA. Її суть полягає в тому, щоб блоґер запропонував від 1 до 3 правил мобільного етикету, себто культурного поводження з мобільним телефоном.

Отож, мій вклад…

  • Мобільний телефон - хоч і багатофункціональна річ, все ж не слід використовувати його в якості магнітофону. Якщо є бажання послухати музику, використовуйте навушники, таким чином не заважаючи іншим.
  • При використанні handsfree старайтесь говорити не дуже голосно, щоб не приволікати до себе зайву увагу.
  • Уникайте користування багатьма sim-картами. Старайтесь більшу частину часу використовувати один номер. В такому випадку з Вами буде легше встановити зв’язок.


Список поточних Правил мобільного етикету

  • Намагайтеся вимикати мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» — наприклад, у літаках чи у медичних закладах.
  • Пам’ятайте, що треба переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Ваш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рінгтоном).
  • Оберіть такі рінгтони, які будуть приємні Вам, і в той же час не турбуватимуть оточуючих.
  • Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону коли Ви відпочиваєте разом з іншими людьми — наприклад, у ресторані чи кафе.
  • Сідаючи за кермо, вимкніть гучність телефону і не відволікайтеся на дзвінки та телефонні розмови — це робить поїздку безпечнішою. Використовуйте hands free при мобільному спілкуванні за кермом.
  • Пам’ятайте про переведення Вашого мобільного телефону у режим «без звуку» або використовуйте послугу «Голосова пошта» на ділових зустрічах та переговорах, якщо немає інших домовленостей.
  • Якщо під час вистави або в бібліотеці Вам терміново необхідно написати текстове повідомлення, вимкніть сигнали клавіатури.
  • Знаходячись в офісі, не забувайте брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.
  • У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.
  • Перебуваючи в бібліотеці, переведіть Ваш мобільний телефон у режим «без звуку», а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляйте неголосно і по суті справи.
  • Уникайте встановлення таких рінгтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).
  • Некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
  • Тестування власного телефону на рівень гучності рінгтонів краще здійснювати вдома, а не в громадських місцях.
  • Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний, поважайте приватне життя інших людей. Запитайте дозволу, перш ніж когось фотографувати або знімати.
  • Розкажіть про мобільний етикет друзям.

Докладніше про акцію
Етика користування мобільним зв’язком
Спільнота в ЖЖ

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...

Голос Руслани прозвучить в GTA IV


В середовищі прихильників серії GTA з’явилась інформація про те, що першим “голосом”, який погодився співпрацювати з Rockstar в розробці GTA IV стала українська співачка Руслана. І це при тому, що самі рокстарівці такі речі стараються тримати в таємниці.

Наразі Руслана знаходиться з гастролями в США, де найближчим часом і запише кілька фраз для жіночого персонажу. Вибір Руслани був невипадковим, адже, нагадаю, головним героєм чергової “серії” буде вихідець зі Східної Європи.

Також Руслана надасть право на використання в грі кількох своїх пісень.

За інформацією GTA.COM.UA.

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...

Pownce


Після своєї довгої відсутності я вирішив дещо писонути. Знову ж таки мова піде про щось соціальне і веб-два-нольне.

Я пам’ятаю той недалекий час, коли народ галопом набіг на новомодний twitter. Однією з причин такого ажіотажу, ні мій погляд, була можливість сервісу розсилати повідомлення всім знайомим. Пам’ятаю, Ribel сказав, що twitter - то просто чудова річ після розмови, що виникла між нами й Мекалем. Словом, народу сподобалась така функція і всі почали твіттерити, аж поки не набридло…

Ви мене запитаєте, чому ж я розпочав з Твіттера? Справа в тім, що Pownce, про який зараз піде мова, теж базується на функції розсилання, щоправда, більш розширеній. Коли Твіттер розсилає повідомлення типу “Я зараз роблю…”. то Поунс “заточений” під такі інформаційні ресурси, як:

  • Повідомлення
  • Лінки
  • Файли
  • Події

Тобто ви обираєте what do you wanna send, заповняєте поля і шлете - або всьому списку контактів. або ж окремим його членам.

Всі відіслані і прийняті повідомлення, лінки, файли і т.д. відображають на спеціальній користувацькій сторінці типу http://pownce.com/username. Дивитись її можете тільки ви і ваші френди, так що на моїй сторінці - http://pownce.com/fireon ви нічого особливого не побачите (поки-що, звичайно).

Щодо реєстрації, то тут і починаються перші проблеми: реєстраці, так би мовити, обмежена, тому потрібно або прости в мене чи ще в когось інвайт, або вписувати в спеціальному полі на Pownce.com свій мейл і терпеливо чекати на запрошення.

Ну, і насамкінець хочу згадати про те, що сервіс має власну клієнтську софтину, з допомогою якої можна відсилати потрібну інформацію, не запускаючи браузер чи відкриваючи сайт.

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...

Бійтесь Гаррі Поттера!

У зв’язку з небувалим ажіотажем навколо виходу п’ятого фільму і сьомої книги про Гаррі Поттера, когорта комп’ютерних вірусів поповнилася ще одним багнетом. Називається він HarryPotter-TheDeathlyHallows.doс і розповсюджується через флеш-носії.

Відбувається цей процес таким чином: до вас приходить друг (якому, мабуть, і в голову не могло впхнутися, що на його флесі вірус), вставляє флешку в ваш комп (звичайно, не без вашої участі), після чого відбувається звична файлообмінна рутина. Та непомітно для вашого ока, в комп’ютер проповзає вищезгаданий черв’як, що починає свою агатаційну справу…

Так, так, саме агітаційну, адже вірусняк запевнятиме вас, що “Гаррі Поттер мертвий”. Для початку він створить кілька нових користувачів Windows, а саме: Гаррі Поттер, Герміона Ґрейнджер, Рон Візлі. Якщо з них завантажитись, з’явиться повідомлення він Лорда Волдеморта: “Прочитай і розкайся! Кінець близький, зійдіть зі своїх невірних шляхів…”, а при відкритті такого чуда програмерської думки, як Internet Explorer, завантажиться сторінка з пропозицією купити книгу-пародію “Гаррі Поттер і кімната сирних пудингів” .

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...

Американці відрядили до Естонії експертів з кібервійни

В квітні на ряд естонських сайтів - переважно державних та банківських структур була вчинена широкомасштабна DDoS-атака. Для з’ясування причин, а також для удосконалення системи захисту в Естонію був відправлений представник US-CERT (команди відповіді на комп’ютерні аварійні ситуації) при Мінстерстві внутрішньої безпеки США.

Старший інженер з безпеки Arbor Networks Хосе Насаріо, що вивчав дані атаки сказав, що досі не можна чітко назвати основних винуватців інциденту, хоч преса неодноразово звинувачувала в цьому Росію.

Та доля правди в цьому була… Характерною особливістю атак на естонські сайти було те, що за ними не стояла конкретна група хакерів, а самі атаки були дуже різноманітними і, як висловився експерт з безпеки компанії Beyond Security Гейді Еврон, їх вчиняли представники російської блоґосфери.

Збережіть прочитане на... Bookmark this post...


Українська банерна мережа