This version of the page http://www.minjust.gov.ua/0/4753 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-08-13. The original page over time could change.
Мiнiстерство юстицiї України
НА ГОЛОВНУ КОНТАКТИ ЛІНІЇ ДОВІРИ ПРЕС-СЛУЖБА
Міністр юстиції

Лавринович
Олександр Володимирович
Логiн:
Пароль:
Якщо ви ще не зареєструвалися, то ви можете зробити це тут
КОМЕНТАРІ ФАХІВЦІВ (АРХІВ 2005)
Щодо застосування норм Цивільного кодексу України стосовно обсягу випуску акціонерним товариством привілейованих акцій

Відповідно до частини першої статті 158 Цивільного кодексу України частка привілейованих акцій у загальному обсязі статутного капіталу акціонерного товариства не може перевищувати двадцяти п’яти відсотків, а згідно з частиною восьмою статті 4 Закону України „Про цінні папери і фондову біржу" привілейовані акції не можуть бути випущені на суму, що перевищує 10 процентів статутного фонду акціонерного товариства.

У зв’язку з цим, виникає запитання, норма якого акту має застосовуватись у даному випадку.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Згідно з пунктом 23 частини другої статті 7 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку роз’яснює порядок застосування чинного законодавства про цінні папери.

Щодо порушеного питання Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку надано роз’яснення від 17.11.2004 р. № 6 „Щодо порядку застосування норм чинного законодавства України при визначенні частки привілейованих акцій у загальному обсязі статутного капіталу акціонерних товариств", у якому зазначено наступне.

Частиною першою статті 158 Цивільного кодексу України, який набрав чинності 1 січня 2004 року, встановлено, що частка привілейованих акцій у загальному обсязі статутного капіталу акціонерного товариства не може перевищувати двадцяти п’яти відсотків.

Відповідно до частини восьмої статті 4 Закону України „Про цінні папери і фондову біржу" привілейовані акції не можуть бути випущені на суму, що перевищує 10 процентів статутного фонду акціонерного товариства.

Пунктом четвертим Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України встановлено, що Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього кодексу застосовуються до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

З огляду на те, що відповідно до частини другої статті 4 Цивільного кодексу України основним актом цивільного законодавства України є Цивільний кодекс України, при прийнятті рішення про визначення частки привілейованих акцій у загальному обсязі статутного капіталу акціонерного товариства після набрання чинності зазначеним актом необхідно керуватись частиною першою статті 158 Цивільного кодексу України, відповідно до якої частка привілейованих акцій у загальному обсязі статутного капіталу акціонерного товариства не може перевищувати двадцяти п’яти відсотків.

Департамент цивільного законодавства
та правової інформації
тел. (044) 279-27-82

На попередню сторінку
АНОНСИ ПОДІЙ
07-10.08.2007р.
Засідання кваліфікаційних комісій нотаріату

Інші анонси >>

  • Державна реєстрація нормативних актів
  • Нормотворча діяльність
  • Адаптація законодавства України до норм ЄС
  • Захист інтересів держави в Європейському суді
  • Співробітництво у цивільних та кримінальних справах
  • Нотаріат
  • Міжнародна діяльність Міністерства
  • План роботи та аналітична звітність Міністерства
  • Юридичні консультації
  • Державні закупівлі
Пошук


 Шукати в новинах
 Шукати фразу

Розширений пошук

  • Новини Міністерства
  • ЗМІ про Міністерство
  • Фотоальбом
  • Інформаційно-правові ресурси в Інтернеті

АРХІВ НОВИН
Серпень
Пн6132027
Вт7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825
Нд5121926

Всі новини >>