This version of the page http://www.minjust.gov.ua/0/39 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-08-13. The original page over time could change.
Мiнiстерство юстицiї України
НА ГОЛОВНУ КОНТАКТИ ЛІНІЇ ДОВІРИ ПРЕС-СЛУЖБА
Міністр юстиції

Лавринович
Олександр Володимирович
Логiн:
Пароль:
Якщо ви ще не зареєструвалися, то ви можете зробити це тут
КОМЕНТАРІ ФАХІВЦІВ (АРХІВ 2003)
Податкова реформа в Україні

Вирішення питань, пов\’язаних з проведенням реформ в економічній, соціально-культурній та інших сферах суспільного життя народу України, викликані нагальною потребою забезпечення засад Конституції України, насамперед, щодо визначення України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної та правової держави.

Президент України як гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, використовуючи свої повноваження, у Посланні до Верховної Ради України "Україна: поступ у ХХІ століття. Стратегія економічного та соціального розвитку 2000-2004 роки" визначив стратегічні пріоритети на п\’ятиріччя, серед яких законодавче забезпечення економічних перетворень.

Особлива увага звертається на вдосконалення фінансового законодавства, зокрема, проведення податкової реформи в Україні.

Значним кроком до вдосконалення цього законодавства є прийняття Бюджетного кодексу України, який визначив засади бюджетної системи України, її структуру, принципи, правові засади функціонування, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства.

Наступним необхідним кроком законодавчого процесу є прийняття Податкового кодексу України.

Податкова система в кожній державі є однією з основ її економічної системи. Становлення та розвиток податкової політики сьогодні належить до найактуальніших в економічному та соціальному житті України. Це зумовлено новими явищами в економіці України, її спрямуванням на перехід до ринкових відносин, де управління господарчими процесами вимагає активного використання інструментів фінансового механізму, включаючи податки.

Проведення податкової реформи, спрямованої на підвищення конкурентоспроможності національної економіки, зменшення її тінізації та зростання реальних доходів населення, є завданням державної ваги.

Разом з реформуванням економіки України відбуваються зміни у сфері податкового законодавства. Формування податкової системи України почалося на рубежі 1991-1992 років і дуже змінилась за останні десять років.

Так, базовий Закон України "Про систему оподаткування" з 1991 року три рази викладався у новій редакції, а з часу прийняття законів України "Про податок на додану вартість" та "Про оподаткування прибутку підприємств" (1997 рік) в кожний з них внесено близько 70 змін. Це негативно впливає на економічну активність суб\’єктів господарювання та прогнозування їх діяльності.

Стрімка зміна податкового законодавства не завжди має позитивні наслідки. Окремі його положення, на жаль, до цього часу, не узгоджуються між собою. Це підтверджується тим, що відповідно до Закону України "Про систему оподаткування" пільги з оподаткування можуть визначатись лише законами про оподаткування. Згідно з пунктом 7 статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" забороняється встановлення іншими законодавчими актами додаткових пільг щодо прибуткового податку з громадян, не передбачених цим Декретом. Інші пільги можуть бути встановлені тільки шляхом доповнень до Декрету.

Проте, пунктом 5 статті 6 цього ж Декрету встановлено, що Кабінет Міністрів України може своїми постановами надавати додаткові пільги щодо прибуткового податку з громадян. Використання норм одного Декрету, що не узгоджуються між собою, призводить до непорозумінь у практичній діяльності.

Також, серйозною проблемою для чинного податкового законодавства є надто високі ставки податку на прибуток підприємств та ставки оподаткування доходів громадян.

Сьогодні через податки вилучається майже п\’ята частина доходів громадян, хоч середня заробітна плата в Україні не перевищує прожиткового мінімуму. Податкове навантаження на фізичних осіб в Україні становить майже 20 %, тоді як у Росії - 13 %.

Високі податкові ставки на прибуток підприємств стримують інвестиційний та інноваційний розвиток і негативно впливають на конкурентоспроможність українських товарів. Особливо це відчутно на російських ринках, де для російських підприємств встановлено ставку податку на прибуток у розмірі 24 %, проти 30 % в Україні.

Ліквідувати ці та інші неузгодженості у податковому законодавстві має Податковий кодекс України, який вже прийнято Верховною Радою України у другому читанні.

У проекті Податкового кодексу передбачається створення всеохоплюючого закону, який повинен регулювати відносини з оподаткування в Україні. Кодекс спрямований на: створення в Україні стабільної податкової системи, яка забезпечувала б чітке визначення порядку стягнення податків, зборів, його простоту; забезпечення чіткого визначення об\’єктів оподаткування з метою запобігання випадкам подвійного оподаткування; забезпечення справедливого підходу при оподаткуванні усіх категорій платників податків; упорядкування стягнення податків та посилення відповідальності за ухилення від сплати та їх несвоєчасну сплату; дотримання міжнародних угод; реальне забезпечення прав платників податків.

Міністерство юстиції України відповідно до своєї компетенції забезпечує проведення правової експертизи проектів нормативно-правових актів з питань оподаткування щодо їх відповідності Конституції України, іншим законам та з метою забезпечення прав і свобод громадян України.

Мін\’юст України бере участь в опрацюванні проекту Податкового кодексу.

Заступник директора
Департаменту законодавства
про зовнішньоекономічну діяльність О.В. Костюченко

На попередню сторінку
АНОНСИ ПОДІЙ
07-10.08.2007р.
Засідання кваліфікаційних комісій нотаріату

Інші анонси >>

  • Державна реєстрація нормативних актів
  • Нормотворча діяльність
  • Адаптація законодавства України до норм ЄС
  • Захист інтересів держави в Європейському суді
  • Співробітництво у цивільних та кримінальних справах
  • Нотаріат
  • Міжнародна діяльність Міністерства
  • План роботи та аналітична звітність Міністерства
  • Юридичні консультації
  • Державні закупівлі
Пошук


 Шукати в новинах
 Шукати фразу

Розширений пошук

  • Новини Міністерства
  • ЗМІ про Міністерство
  • Фотоальбом
  • Інформаційно-правові ресурси в Інтернеті

АРХІВ НОВИН
Серпень
Пн6132027
Вт7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825
Нд5121926

Всі новини >>