This version of the page http://www.state-gov.sumy.ua/doc/kru1.htm (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-08-08. The original page over time could change.
Чи вчать у вузах економити гроші?

Чи вчать у вузах економити гроші?

Це питання поставили під сумнів ревізори КРУ в Сумській області, здійснивши перевірку використання бюджетних коштів, виділених вищим навчальним закладам на підготовку кадрів.

Фахівці КРУ прослідкували переміщення грошових потоків у сумі майже 106 мільйонів гривень. В цілому виявлено порушень майже на 2,3 мільйона гривень. З них - понад 740 тисяч - втрати фінансових і матеріальних ресурсів 431 тисяча гривень - недоотримання коштів.

Губили гроші у навчальних закладах через різні причини. Приміром, через незаконні видатки по заробітній платі. Як от, у Сумському державному педуніверситеті "передали" майже 5 тисяч гривень, у Сумському технікумі харчової промисловості - 2,2 тисяч гривень.

Окрім того, ревізори констатували, що через додаткові витрати з бюджету були зайво перераховані понад 8 тисяч гривень до обов'язкових соціальних фондів.

У кількох вузах, як от коледжі ім.І.Кожедуба Шосткинського інституту СумДУ, - безпідставно перерахували до Фонду соцстрахування по завищеному тарифу внески у сумі 14,4 тисяч гривень.

А в хіміко-технологічному коледжі ім.І.Кожедуба Шосткинського інституту СумДУ розпрощалися із 14,4 тисячі гривень не правильно застосувавши тариф відрахувань.

Чимала сума недоотриманих фінансових ресурсів (близько 431 тисяч гривень) виявлена в 11 закладах освіти. Головні причини - і невміння і небажання поповнювати власні каси. Приміром, у Сумському державному педагогічному університеті, "жаліючи" студентів-платників, загубили майже 8 тисяч гривень.

А в семи вузах неуважно поставилися до внесеної кількості наданих комунальних послуг у звіти, а відтак втратили разом 24 тисячі гривень. Приміром, лише за грудень 2005 року у Сумському технікумі харчової промисловості дарма заплатили за "дуті" цифри по теплоенергії понад 12 тисяч гривень!

Як виявили ревізори, і ремонти капітальні та поточні у учбових закладах стали джерелом наживи. А відтак понад 155 тисяч гривень сім вузів заплатили будівельникам за невиконану роботу.

Фінансова дисципліна – це й вчасне оприбуткування матеріальних цінностей, встановлення реальної вартості приміщень чи споруд. Під час ревізії виявилося, що в усіх 11 обревізованих вузах цьому питанню не надавали належної уваги, а відтак і допустилися порушень на суму понад 1,5 мільйона гривень.

Приміром, в Сумському технікумі харчової промисловості не проіндексували вартість житлового фонду, а відтак вказане житло на 1 січня 2005 року коштувало більше, ніж на 373 тисячі більше, ніж вказано насправді у паперах.

На перший погляд, порушення ніби й не є особливо серйозним. Але якби надумали у вузі якісь із "хаток" продавати, мали б солідний навар до власних кишень...

От і виходить, що навіть у вузах, де зокрема навчають економістів та бухгалтерів, ще не навчилися рахувати гроші...