This version of the page http://www.state-gov.sumy.ua/doc/zemlaztvo2.htm (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-04-02. The original page over time could change.
Збори громадської організації «Сумське земляцтво» у м. Києві.

Привітання голови облдержадміністрації Ніни Гаркавої сумському земляцтву в м. Києві

Шановні друзі!

 

З великим задоволенням передаю вам палкий привіт від земляків!

Наше спільне коріння знаходиться на благословенній Сумщині – землі, овіяній легендами, зі славними традиціями й великим природним, культурним, промисловим потенціалом. Але найбільшим скарбом рідного краю є люди, які силою таланту й розуму, невсипущою працею і натхненням творять історію,  закладають надійні підвалини щасливого майбутнього.

Приємно усвідомлювати, що первозданні джерела малої батьківщини Президента України Віктора Андрійовича Ющенка живлять ваші добрі справи творчою енергією, дають наснагу всім  починанням.

За кожним із прізвищ представників Сумського земляцтва в  Києві стоїть велике прагнення служити  народові, примножувати здобутки попередників. За це Вам – щира вдячність та низький уклін!

З повагою пригадуємо, що біля джерел земляцтва, створеного  в 1995 році й офіційно зареєстрованого 23 червня 1999 року, стояли добре відомі державницькі та культурні діячі, науковці: Віктор Андрійович Ющенко, Анатолій Юрійович Мокренко, Ада Миколаївна Роговцева, Олекса Якович Ющенко, Дмитро Григорович Білоус…

Головою земляцтва в ті часи було обрано відомого письменника Михайла Васильовича Шевченка, який, окрім того, очолює оргкомітет Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники”, журі Всеукраїнської літературної премії імені Олександра Олеся.

Заявивши про себе, земляки підтримують обрану почесну місію – представляти рідний край у столиці держави. Плідну діяльність розгортають регіональні відділення, секції ветеранів війни, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, активно працює молодіжний центр. У сфері неухильної уваги земляцтва перебуває розв’язання конкретних завдань в урядових структурах, допомога сумчанам у лікуванні, працевлаштуванні, наданні посильної матеріальної допомоги. 

Значний внесок у діяльність  земляцтва  вніс нинішній його керівник, голова Національного банку України, Почесний громадянин міста Суми Володимир Семенович Стельмах. Налагоджуючи ділові зв’язки з центральними банками багатьох країн світу, дбаючи про стабільний економічний розвиток держави, Володимир Семенович не забуває і про Сумщину. А якщо говорити точніше – активно їй допомагає.

З вдячністю хочеться звернутися до одного з ініціаторів створення представництва Сумської області в місті Києві, першого заступника голови  земляцтва Володимира Антоновича Лисенка. Ваша незгасна  енергія згуртовує краян, налаштовує  на плідну роботу. Щиросердно дякуємо Вам!

Сумське земляцтво – це, перш за все, організована на високому рівні культурно-просвітницька діяльність. А саме, значний внесок у  налагодження дружніх стосунків між братніми грузинським та українським народами було здійснено земляцтвом у минулому році, який було оголошено роком Грузії в Україні. Реалізація Міжнародного культурно-мистецького проекту „Міст дружби” поглибила й розширила зв’язки творчих еліт двох держав.  У нинішньому році між Сумською областю та Імеретинським краєм Грузії – батьківщиною президента цієї держави Михайла Саакашвілі – було підписано угоду про співпрацю.

Значну допомогу надає Сумське земляцтво в Києві в організації та проведенні багатьох культурно-мистецьких заходів. Так, традиційним для обласного центру став Всеукраїнський фестиваль духової музики “Сурми Конституції”, який проходить в рамках відзначення Дня Конституції України. Організатором  заходу є наш земляк – головний військовий диригент Збройних Сил України, народний артист України, генерал-майор Василь Федорович Деркач.

За підтримки Сумського земляцтва проходять: Всеукраїнський фестиваль козацької пісні “Козацький родослав”, Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв “Боромля”, Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячого, молодіжного кіно та телебачення “Кришталеві джерела” та інші мистецькі свята.

Нині відповідно до Указу Президента України на території Роменського та Недригайлівського районів створюється історико-культурний заповідник “Посулля”, де народився останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський. У відкритті музею імені цієї визначної історичної особистості, освяченні відновленої  церкви Святої Трійці, побудованої свого часу останнім кошовим у рідному селі Пустовійтівка нині Роменського району  14 жовтня взяв участь Президент України. Віктор Андрійович Ющенко. Він висловив упевненість, що заповідник буде мати величезний успіх, пообіцяв особисто долучитися до нього.

Я сподіваюся, що кожен із вас теж зацікавиться цим проектом, і ми разом будемо докладати зусиль для  відродження перлин народної пам’яті.

Сьогодні Сумщина розвивається не лише в культурно-мистецькому плані. Позитивні зрушення спостерігаються в економіці й соціальному розвитку. Перед  обласною владою стоять відповідальні завдання щодо поліпшення добробуту й підвищення інших цінностей життя кожного громадян.

Нещодавно на Сумщині пройшов ІІ Міжнародний інвестиційний форум “Інвестиції. Партнерство. Розвиток.” Цей захід  підтвердив готовність керівництва області до співробітництва з інвесторами та створення сприятливих умов для їх роботи в регіоні. Під час форуму було презентовано оновлений проект “Сумщина. Інвестиційна карта”, що повною мірою представляє економічний та інвестиційний потенціал області, проведено ІІІ Міжнародну виставку “Слобожанський міст – 2006”.        

Шановні земляки!

Обласна державна адміністрація підтверджує своє прагнення співпрацювати з вашою громадською організацією.  Адже мета наша спільна – забезпечити стабільність і розквіт рідного краю та всієї Батьківщини. Нехай любов до Сумщини стимулює і підтримує кожного з нас!