This version of the page http://agroua.net/news/news_11535.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-02-18. The original page over time could change.
Аграрний сектор України | Ситуація зі світовими лісами "не така вже й погана"
18 лютого 2007 р
про проект | консультанти | контакти | часті питання | мапа сайту 
 
 
дошка оголошень | гостьова книга
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
 
Новини
Статистика
Ціни
Економіка
Правове забезпечення
 
Аграрна освіта і наука
Дорадництво
Корисна інформація
Агровебкаталог
 
Агрорынок онлайн
 
Виставка-ярмарок agroexpo.net
 
Аграрні новини та оперативна статистика

14.11.2006всі новини дня
Ситуація зі світовими лісами "не така вже й погана"

Група дослідників з різних країн світу запевняє, що результати їхнього дослідження можуть свідчити про те, що тенденція до втрати лісів може незабаром закінчитися. Результати дослідження були опубліковані в спеціалізованому американському журналі "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Як повідомляє Бі-бі-сі, нова методика оцінки стану лісів на планеті дозволяє припустити, що Землю очікує не настільки вже погане майбутнє, як представлялося раніше. Особливість нової методики полягає в тому, що оцінюється не тільки площа лісових масивів, але також товщина дерев, біомаса й обсяги вуглекислого газу, що поглинає лісами. "Ми бачимо перспективу припинення втрати лісів. Ми не робимо прогнозів, але такий розвиток подій представляється нам можливим", - відзначає один з авторів дослідження, професор Пекка Кауппі з Гельсінського університету.
Дослідники з'ясували, що в 22 з 50 самих "лісових" країн світу за останні 15 років відбулося збільшення лісових масивів. Крім того, приблизно в половині з 50 країн відбулося збільшення біомаси й обсягів вуглекислого газу, що поглинає деревами. Разом з тим, площа лісів і біомаса продовжують зменшуватися в Бразилії й Індонезії, де знаходяться великі тропічні ліси.
У дослідженні також відзначається залежність між економічним ростом у країні й переходом від втрати лісів до збільшення лісових масивів. "Сільському населенню, бідному й зростаючому, доводиться відвойовувати нові землі під сільське господарство й фермерство, що дозволяє їм вижити. Тому тиск на ліси спадає, якщо в людей є інші варіанти влаштуватися на роботу", - говорить П.Кауппі. "Ми не говоримо, що ті люди, які багатші, не знищують лісів, але це є ознакою того, що в суспільстві добре працює закон і існує правильна політика відносно сільських місцевостей", - додає він.
При цьому П.Кауппі визнав існування проблеми імпорту деревини багатими країнами з бідних - заради збереження власних лісів. За його словами, у довгостроковій перспективі основне питання полягає в тому, як живе сільське населення в країнах, що розвиваються.
джерело : ЛIГАБiзнесIнформ


 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1   2   3   4 
  5   6   7   8   9  10  11 
 12  13  14  15  16  17  18 
 19  20  21  22  23  24  25 
 26  27  28             
Рослинництво
Тваринництво
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення
Ціни
  ©agroua.net 2002-2006. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.