This version of the page http://www.umsa.edu.ua/fakultetstom.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2006-10-09. The original page over time could change.

Стоматологічний факультет

36024, Україна, м. Полтава, вул. Шевченка, 23, УМСА, деканат стоматологічного факультету. Телефон: (05322) 27670, 74929
Факс–27670 Е-mail: apankevych@umsa.pl.ua
 

Історія стоматологічного факультету
Стоматологічний факультет бере свій початок з 30 вересня 1921 р. з моменту відкриття одонтологічного факультету при Харківській державній медичній академії. Факультет став першим академічним спеціалізованим вищим навчальним закладом для підготовки лікарів-стоматологів, провідним центром стоматологічної освіти в Україні. Рішенням Міжгалузевої акредитаційної комісії та наказом Міністерства освіти України від 13 липня 1994 р. №229 факультет, як структурний підрозділ академії, отримав право на підготовку фахівців за спеціальністю 8.110106 "Стоматологія" за четвертим рівнем акредитації, з ліцензованим обсягом прийому 350 осіб (з правом підготовки іноземних студентів). За спеціальністю на сьогодні навчається 1429 студентів, із яких 675 (45,73%) чоловік за бюджетною формою. Стоматологічний факультет Української медичної стоматологічної академії укомплектований кваліфікованими науково-педагогічними кадрами, що мають досвід практичної та педагогічної роботи і, в цілому, забезпечують потреби навчально-виховного процесу. На кафедрах працюють 193 викладачі, в тому числі 31 доктор медичних наук (16,06 %), 120 кандидатів медичних наук (62,18 %). Всі клінічні кафедри очолюють професори. Навчання проводиться на 20 кафедрах, 8 з них профільні, а 4 мають статус опорних.

Основним напрямком роботи факультету є підготовка висококваліфікованих спеціалістів, що відмінно знають свою справу, мають високу фундаментальну та професійну підготовку. Випускники стоматологічного факультету по закінченні навчання отримують диплом державного зразка, який засвідчує отримання ними вищої освіти за спеціальністю "стоматологія".

Основна стратегічна задача стоматологічного факультету - підготовка спеціаліста нового покоління, здатного працювати в конкурентних умовах сучасного суспільства.

 

Матеріально-технічна база факультету
На стоматологічному факультеті створена та функціонує відповідна матеріально-технічна база, яка в повній мірі забезпечує умови підготовки фахівців зі спеціальності 7,8.110106 "Стоматологія" та в цілому відповідає вимогам підготовки спеціалістів. На одного студента припадає 12,8 м2 площі, для здійснення навчально-виховного процесу, що відповідає встановленим нормативам щодо забезпечення освітньої діяльності. Клінічні кафедри факультету розташовані в усіх обласних та міських лікувальних закладах м. Полтави. В навчальному процесі використовується близько 200 стоматологічних крісел, що дозволяє забезпечити практичну підготовку студентів на належному рівні. Кількість стоматологічних крісел у м. Полтаві, на яких проводиться навчання студентів, – 311. Підготовка по наданню стаціонарної допомоги проводиться в щелепно-лицевому відділенні обласної клінічної лікарні (30 ліжок) та в міській дитячій лікарні (8 ліжок). Клінічні кафедри та лікувальні бази обладнані сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою, що дає можливість на сучасному рівні здійснювати діагностику та лікування, використовуючи сучасні досягнення науки. На факультеті розроблена система комп'ютерного навчання на основі базових комп'ютерних класів. За останній рік введені в дію 2 сучасних комп'ютерних класи та Internet-клас з можливістю вільного доступу до мережі Internet.

На факультеті застосовуються сучасні мультимедійні технології. В роботі стоматологічного факультету чільне місце займає питання методичного забезпечення навчального процесу. Викладачі активно впроваджують у навчальний процес сучасні технології навчання, останні педагогічні досягнення, нові прогресивні технології та методи лікування. Однією з основних проблем майбутнього фахівця є рівень його професійної підготовленості в умовах конкуренції на ринку праці. Це стимулює викладачів до пошуку інтенсивних методів навчання, вдосконалення контролю знань студентів та підготовки навчально-методичної документації, що включає розробку методичних рекомендацій, посібників, навчально-методичних розробок, комплексних програм для самоконтролю, практикумів. Колектив викладачів факультету проводить плідну роботу по створенню навчальних посібників у відповідності до навчальних програм та сучасних вимог, які видані державною мовою. В організації навчально-методичної роботи значна роль належить бібліотеці академії, яка повністю забезпечує студентів навчальною, довідковою та методичної літературою. На студента факультету припадає 119 літературних джерел. Фонд бібліотеки академії повністю забезпечує навчальний процес необхідними підручниками і посібниками.

 

Структура навчального процесу
Навчання за спеціальністю "Стоматологія" здійснюється у відповідності з графіком навчального процесу, яким передбачено тривалість періоду навчальних занять, терміни проведення виробничої практики, екзаменаційних сесій та державної атестації, канікул. Факультетом у тісній співпраці з ректоратом та органами управління академії створені об'єктивні умови для проведення на належному якісному рівні навчально-виховної роботи за рахунок оптимізації методики і змісту навчання, підвищення вимогливості та об'єктивності в оцінці знань, покращання матеріального забезпечення навчального процесу, його індивідуалізації, активізації виховання в процесі навчання. Основними базами для проведення практики є клінічні лікарні м. Полтави та Полтавської області, а також обласних центрів України. У цілому клінічна база відповідає вимогам, матеріально-технічне та методичне забезпечення для проведення виробничої практики усіх курсів на належному рівні.

Дозвілля студентів
Створені необхідні соціально-побутові умови для навчання, проживання, медичного обслуговування, харчування та фізичного удосконалення студентів. Студенти стоматологічного факультету проживають у 2-х гуртожитках загальною площею 11684 м2 (житловою площею 5703 м2). При гуртожитку № 4 завершене будівництво блоку обслуговування площею 1604 м2, де розміщена кафедра фізичного виховання і здоров'я. У її складі розташовані 4 спортивні зали. У студентів і співробітників факультету є можливість у вільний час додатково займатися у просторих спортивних залах, покращувати свій фізичний стан на сучасних тренажерах. Всі студенти стоматологічного факультету, які потребують житла поселені в гуртожитки. Студентів обслуговують три їдальні, 3 буфети на 318 посадкових місць. У літній період в академії працює оздоровчо-спортивний табір на 100 місць для студентів, співробітників та викладачів, розміщений у мальовничій приміській зоні. На факультеті навчається 3 студентів-сирот, які знаходяться на повному державному забезпечені, 93 студенти потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Вони проживають у гуртожитку і отримують додаткову стипендію. Один раз протягом навчального року проводиться медичний огляд студентів з метою виявлення диспансерних хворих, які ставляться на диспансерний облік, та мають можливість отримувати путівки для відпочинку у студентському таборі.

Декан:
Сидорова Алла Іванівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики терапевтичної стоматології.

Заступники декана:
Панькевич Артур Іванович – кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики хірургічної стоматології та пластичної хірургії. Заступник декана зі старших курсів.

 

Нечєпаєва Людмила Володимирівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної гігієни, екології, соціальної медицини та організації охорони здоров’я. Заступник декана з молодших курсів.

Стрюк Едуард Васильович - кандидат медичних наук, доцент кафедри ортопедичної стоматології та імплантології (завідувач відділу виробничої практики стоматологічного факультету)

Інспектори деканату:
Бондаренко Алла Вікторівна – старший інспектор
Янко Надія Веніамінівна – інспектор
Рибак Лілія Петрівна – інспектор Ляшко Надія Петрівна - інспектор