This version of the page http://www.vinuch.vinnitsa.com/History_ua.htm (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2006-10-02. The original page over time could change.
Вінницьке вище професійне училище цивільного захисту

    Історія Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту розпочалась у 1972 році зі створення Вінницької республіканської школи – навчального загону з підготовки молодшого та середнього начальницького складу професійної пожежної охорони.

  З 1980 по 1991 рік в училищі проводяться навчальні збори військовозобов’язаних запасу, початкова підготовка командирів відділень, бійців воєнізованої пожежної охорони, підвищення кваліфікації начальницького складу професійної пожежної охорони України та Молдови, підготовка спеціалістів пожежної справи за 11-місячною програмою з подальшим присвоєнням спеціального звання середнього начальницького складу.

             У період з 1991 року, коли в Україні розпочався процес формування молодої самостійної держави, нова економічна та соціальна політика в першу чергу торкнулась державних служб. У зв’язку з інтенсивною воєнізацією пожежних частин на училище значно збільшилося навантаження з підготовки  кваліфікованих працівників. Постійно вдосконалюються форми та методи навчання, ведеться робота з покращання навчально-матеріальної бази.

             Відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і території від надзвичайних ситуацій» та у зв’язку із реорганізацією структури Державної пожежної охорони в лютому 2003 року училище підпорядковується Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій.

           У 2004 році  в училищі вперше проведено навчання військовослужбовців  строкової служби та офіцерів військ Цивільної оборони України, які призначені на посади середнього та старшого начальницького складу МНС України.

         У січні 2005 року, враховуючи велику потребу в підготовці кваліфікованих фахівців для підрозділів Оперативно-рятувальної служби та на виконання нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України, училище реорганізовано у Вінницьке вище професійне училище цивільного захисту. Зміна статусу навчального закладу та його перехід на 3-й атестаційний рівень уже сьогодні дозволяє готувати для системи МНС України складні та інтегровані робітничі професії.

У навчальному закладі щороку проходять підготовку близько 1500 чоловік.

           Основним підрозділом в училищі є навчально-методичний відділ, який включає у себе чотири цикли.

          Цикл організації служби та цивільного захисту  забезпечує підготовку слухачів з таких навчальних дисциплін: "Організація діяльності аварійно-рятувальної служби цивільного захисту", "Безпека праці та життєдіяльності", "Охорона праці", "Основи цивільного захисту ".

           Оперативно-тактичний цикл забезпечує підготовку слухачів з таких навчальних дисциплін: "Пожежна тактика", "Тактика дій при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій", "Спеціальна фізична підготовка".

           Цикл пожежно-технічного обладнання та ГДЗС забезпечує підготовку з таких дисциплін: "Пожежно-технічне обладнання", "Газодимозахисна служба", "Компресорне обладнання", "Апарати захисту органів дихання".

         Цикл аварійно-рятувальної техніки та обладнання забезпечує підготовку слухачів з таких навчальних дисциплін: "Аварійно-рятувальна техніка та обладнання",  "Спеціальна підготовка водіїв пожежних автомобілів спеціального та цільового призначення (автодрабин, автоколінчатого підіймача та пожежної насосної станції)". 

         Виробниче навчання та практика організовуються і проводяться в навчальній пожежно-рятувальній частині з базою ГДЗС, рукавною базою, постом технічного обслуговування, де створені належні умови для несення служби під час чергування.

         Для організації та проведення навчально-виховного процесу  створена необхідна матеріальна база, в яку входять: навчальний корпус iз  22 навчальними кабінетами, 3 лабораторіями та лекційним залом, що обладнані необхідними технічними засобами  навчання й дидактичними  матеріалами,  гуртожиток  на 301 чол., 4-поверхова   навчальна  пожежно-рятувальна  частина на 6 виїздiв,   4-поверхова навчальна пожежна башта з теплодимокамерою, стадiон, спортивний майданчик, стройовий плац, вогнева смуга психологічної підготовки. Для навчання рятувальників  виготовлені та встановлені тренувальні макети і пристрої з відпрацювання дій щодо розтину елементів будівельних конструкцій та рятування потерпілих при ДТП і з підземних технологічних комунікацій.

           В училищі створені необхідні умови для підвищення фізичної підготовки постійного та змінного складу. Для цього тут працюють сучасний критий спортивний комплекс на чотири доріжки з навчальною баштою для занять зі спеціальної фізичної підготовки, гімнастичний комплекс і майданчик для гри у волейбол та міні-футбол. До послуг слухачів - спортивний та тренажерний зали, діє релаксаційно-оздоровчий комплекс.

           У навчальному закладі працює бібліотека з читальним залом. Фонд навчальної і навчально-методичної літератури складає більше 11,5 тисяч примірників.

         Для підготовки методичної документації, навчально-методичних посібників, рекомендацій, вивчення та впровадження в навчально-виховний процес новітніх технологій професійно-технічних навчальних закладів системи МНС України створено навчально-методичний сектор.

          За час свого існування училище здобуло заслужений авторитет: в його стінах підготовлено більше 26 тисяч працівників з вісімнадцяти категорій (спеціальностей). 


 На головну

Україна, м. Вінниця, вул. генерала Арабея 7
тел/факс  чергового: 8 0432 35-47-51 (цілодобово)
Електронна пошта: vinuch@svitonline.com